ח"כ רחל עזריה: "סוכן ביטוח הוא מקצוע העתיד"

"אני תומכת בהצעת החוק שיוזמת לשכת סוכני ביטוח למכירת ביטוחים ארוכי טווח בידי בעלי רישיון בלבד"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"אנחנו חיים בעולם של חוסר ודאות, בוודאי בתחום התעסוקה; הבריאות נעשית יקרה יותר ויותר ולצד הכל מתארכת תוחלת החיים. בשלושת המוקדים האלה, אתם סוכני הביטוח, מהווים דמויות מרכזיות וברגע האמת – אתם מקצוע העתיד".

במילים אלו פתחה ח"כ רחל עזריה )כולנו(, יו"ר ועדת הרפורמות וחברה בוועדת הכספים בכנסת, את נאומה בכנס הפנסיוני שהתקיים השבוע באילת.

עזריה.

ח"כ עזריה ציינה כי יש לה וללשכת סוכני ביטוח מטרה משותפת והיא גביית שכר טרחה מהמבוטח: "כשלא משלמים על מוצר פחות מעורבים בהבנתו; היום המבוטח חותם ולא יודע שכשיצטרך את הפוליסה, לא בטוח שיקבל את הפיצוי".

לדברי עזריה, ככל שהמבוטח יהיה מעורב יותר בבחירת הביטוח ובבחירת הסוכן לו הוא יעדיף לשלם, וזאת בהתאם למקצועיותו והאמון בו, ככה גם תקטן הרגולציה.

ח"כ עזריה ציינה עוד, כי היא תומכת בהצעת החוק שיוזמת לשכת סוכני ביטוח למכירת ביטוחים ארוכי טווח בידי בעלי רישיון בלבד. היא מתחה ביקורת על הסרת נושא מוסד הבוררות מחוק ההסדרים ואמרה: "אני מאמינה במוסד הבוררות. זה היה חוק טוב גם לכם סוכני הביטוח. חברות הביטוח פועלות כמכלול לקבל יותר כסף ולהוציא כמה שפחות. בקרות מקרה שבו חברת ביטוח דוחה תביעה ומסרבת לשלם, זה פוגע גם באמינות שלכם, סוכני הביטוח. לכן גם לכם חשוב שיהיה מוסד בוררות בין המבוטח לחברת הביטוח בעת סירוב תשלום תביעה", סיכמה עזריה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email