ח"כ רייטן: "חייבים להחזיר את הביטוח הסיעודי הפרטי"

בכנס הבריאות של הלשכה לקחו חלק חברות כנסת שתומכות בעמדות הלשכה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברות הכנסת עידית סילמן, יו"ר ועדת הבריאות בכנסת, ואפרת רייטן, יו"ר ועדת העבודה והרווחה, השתתפו בכנס הבריאות של הלשכה.

בדבריה ביקרה ח"כ סילמן את ההחלטה שלא לקבל את לשכת סוכני הביטוח כחברה בוועדה להעצמת שירותי הבריאות בישראל, ואסדרת מערכת הבריאות הציבורית והפרטית בראשות מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש (ועדת אש). "מפריע לי שלא נתנו לכם להצטרך לוועדת אש. למה הסוכנים כה חשובים פה? כי אתם באים מהשטח, כי אתם מכירים את הלקוחות ואת העולם הזה", אמרה סילמן בעקבות הערת נשיא הלשכה שלמה אייזיק, שציין כי הלשכה ביקשה להיות חלק מוועדת אש אך סורבה.

ח"כ עידית סילמן בכנס הבריאות 2022. צילום: גיא קרן

עוד הוסיפה: "כל שגרירי הבריאות חייבים להיות מחוברים למשרד הבריאות. צריך לזכור שצריך כסף למערכת. כשם שיש מערכת כבישים ציבורית ופרטית שחיות בשלום זו לצד זו, כך צריך לשלב את מערכות הרפואה הפרטית והציבורית. עדיין אין MRI באילת. איך זה יכול להיות? אילת יכולה להיות מרכז תיירות מרפא. לא צריך לפחד מרפואה פרטית. צריך לפתח את הציבורי באמצעות הפרטי. מדינת ישראל לא יכולה להביא את הכסף הזה לבד. המערכת הציבורית צריכה משאבים והמערכת הפרטית יכולה לספק אותם".

ח"כ רייטן התייחסה לכשל בביטוח הסיעודי שאביה, אבי רייטן ז"ל, היה ממובילי הדרך בתחום. היא ציינה את העובדה שחברות הביטוח להפסיק לשווק ביטוח סיעודי פרטי בסוף 2020 ואמרה: "לא צריך להכביר מילים על חשיבות הביטוח הסיעודי, שמאפשר לחיות בכבוד ולא להיות לנטל על המשפחה. אני מסתכלת על העתיד. נכון שיש את קופות החולים, אבל הכיסוי שלהן מוגבל, כמו גם כושר המיקוח של המבוטח – זה לא זה".

ח"כ אפרת רייטן בכנס הבריאות 2022. צילום: גיא קרן

עוד הוסיפה ח"כ רייטן כי "הרעיונות לשיפור הביטוח הסיעודי קיימים אבל המצב הפוליטי, של בחירות כל שנה-שנה וחצי, לא מיטיב עם רפורמות".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email