חמש חברות ביטוח בצמרת דירוג מעלה

הראל וביטוח ישיר קיבלו את הדירוג המקסימלי במדד החברתי - פלטינה פלוס • מגדל וכלל ביטוח, שנכנסו לדירוג רק השנה, קיבלו ישירות דירוג גבוה של פלטינה • הפניקס עם דירוג זהב
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

דירוג מעלה, במסגרתו מדורגות 161 חברות ישראליות בתחום האחריות התאגידית, מכיל השנה חמש חברות ביטוח. המדד כולל בתוכו את ביצועי החברות בתחום זה בפרמטרים כדוגמת מעורבות ותרומה לקהילה, סביבת עבודה, איכות סביבה, אתיקה וממשל תאגידי.

מחזורן הכספי של החברות המדורגות עומד על 480 מיליארד שקלים והן מעסיקות יחד כ־350,000 עובדים. על בסיס הדירוג נקבע מדד "מעלה" בבורסה לניירות ערך המציע אפשרות השקעה בעלת ערך חברתי. במסגרת המדד קיבלו קבוצת הראל ביטוח ופיננסים וביטוח ישיר את הציון המקסימלי – פלטינה פלוס. מגדל וכלל ביטוח, שנכנסו לראשונה לדירוג השנה, קיבלו ישירות דירוג גבוה של פלטינה ואילו הפניקס קיבלה דירוג של זהב.

יורם נוה מנכ"ל כלל | צילום: סיון פרג

 

יש לציין שקבוצת הראל זוכה זו השנה החמישית ברציפות בדירוג "פלטינה פלוס". מהחברה נמסר בתגובה: "לאורך כ־80 שנות פעילותה, המחויבות לתחום האחריות התאגידית ולקידום הקהילה הפך לחלק בלתי נפרד מה־DNA הארגוני של הקבוצה והוא מוטמע בחזון הקבוצה ובערכיה".

אסף אשכנזי, מנהל המטה של מגדל, מסר בתגובה לדירוג: "הכניסה לדירוג מעלה בציון גבוה מהווה הכרה פורמלית ראשונה לעשיה ברוכה, אשר רובה נמצאת תחת אחריות יחידות המטה של מגדל. האחריות התאגידית היא חלק מה־DNA שלנו והנושא מקבל הכרה מהמנהלים הבכירים ועד אחרון העובדים, כשענת עופרי, מנהלת האחריות התאגידית שלנו, מנצחת בהצלחה על התזמורת המורכבת הזו".

עופרי הגיבה גם היא לדירוג: "אנו גאים להיכלל בין החברות אשר פועלות באופן אחראי ובר־קיימא בהתייחס לציבור הלקוחות, העובדים, הספקים הקהילה והסביבה בקרבה אנו חיים ופועלים. התייחסות מקיפה לכלל ההתנהלות של תאגיד היא דרך ניהולית מקבלת בעולם וגם בישראל. ציון הפלטינום מחזק את מותג מגדל ואת תחושת הגאווה של העובדים והמנהלים כאחד".

יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוח ופיננסים, מסר: "מיקומנו הגבוה בדירוג, בציון פלטינה, משקף את המאמץ היומיומי ואת השקעתנו הרבה בהטמעת שיקולים חברתיים, סביבתיים וערכיים בהתנהלותנו העסקית. פעלנו במגוון מעגלי הפעילות הנדרשים, תוך הקפדה ומחויבות לערכים החשובים לנו: שירותיות ומקצועיות, חדשנות ותעוזה, הוגנות ואכפתיות. אנו נמשיך לנהל את פעילותנו בתחום האחריות התאגידית באחריות למען החברה והקהילה בה אנו פועלים".

גלי שבד, סמנכ"לית בכירה, מנהלת אגף שיווק ואסטרטגיה ודוברת החברה מסרה: "לצד השירותים שאנו מספקים, חשוב לנו שלקוחותינו ידעו שהחברה שהם בחרו בה היא חברה אחראית, שקופה ובעלת התנהלות חברתית הוגנת. זו השנה הראשונה בה אנו משתתפים בדירוג מעלה ואחרי עבודה מאומצת שביצענו בחברה, הצלחנו להיכנס ישירות אל דירוג הפלטינה המכובד".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email