"חשוב לי לתת יחס אישי ולהכיר כל לקוח"

בכל שבוע נארח סוכן צעיר שיספר על עצמו, השתלבותו במקצוע ועתיד המקצוע בעיניו; והשבוע: סו"ב טל לאופר שלו, סוכנת עצמאית בסוכנות "סאל" בקיבוץ יגור
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל: 48
מצב משפחתי: נשואה + 4
רישיון: פנסיוני, מאפריל 2018
מקום מגורים: זיכרון יעקב
השכלה: תואר ראשון בסטטיסטיקה, לימודי המשך באקטואריה, מנהל עסקים, לימודי הוראה במתמטיקה ורישיון הוראה ממשרד החינוך. ניסיון בעולם הכלכלי, תביעות, אקטואריה וסיכונים.

למה בחרת להיות סוכנת ביטוח? "חזרתי לעולם הביטוח לאחר פסק זמן של 10 שנים מעבודתי במשרד החינוך. אני בעלת ותק של עשור בשוק הפנסיוני. מילאתי תפקידים מגוונים: מנהלת מחלקת תביעות במבטחים הוותיקה, עבודה במחלקה האקטוארית במבטחים ותיקה, הקמה וניהול מחלקת תביעות פנסיה בקרן הפנסיה מבטחים החדשה, הכשרות והדרכות לארגונים.

טל לאופר | צילום: עומר שלו

"לאחרונה קיבלתי רישיון סוכנת ביטוח פנסיוני והצטרפתי לסאל. פתחנו את משרדנו החדשים בקיבוץ יגור. סאל הינה קבוצת סוכנים בעלי ניסיון המתמחים בניהול סיכונים לפרט, למשפחה ולחברות ונותנת פתרונות ביטוח לכל מקרה, תכנון פנסיוני, פיננסים ופרישה. אנו עובדים לפי מודל חדש בו השלם גדול מחלקיו. זאת הדרך להתמודד עם השינויים, להיעזר אחד בשני, לחזק מקצועית את הידע ואת המומחיות שלנו וליצור שיתופי פעולה. אנו יוצרים ביחד בסיס כלכלי איתן ויציב.

"חשוב לי לתת יחס אישי ולהכיר כל לקוח. להישאר כל הזמן עם היד על הדופק ולהתאים את עצמי וכמובן את הלקוחות לחידושים בעולם הביטוח, הפנסיה והפיננסים".

מה את אוהבת בתחום?
"את היכולת ליצור ולתכנן; לקחת עולמות תוכן רחבים מתחום הכלכלה, סיכונים ואקטואריה, מיסוי, חוקים וחקיקה, רגולציה ועוד, ולשלב אותם יחד למשהו שיש בו משמעות אנושית בלתת שרות אובייקטיבי, אמין ומיטבי לטובת הלקוח. הביטוח דורש בלי הרף להתעדכן, להשתלם ולשמור על מצוינות מקצועית. זה תהליך מאתגר בלי סוף ובאותה העת מעצים ומרגש.

"אני מוצאת משמעות רבה בכנסים המקצועיים של לשכת סוכני ביטוח, לעדכונים המקצועיים, סיעור המוחות, חידושים וכלי עבודה חדשים".

דוגמה להצלחה שלך בתחום?
"הדוגמה היא מעבודתי בענף כמנהלת תביעות, מהצד השני של המתרס אותו פוגש סוכן הביטוח בעבודתו היומיומית. תפקידי היה לפעול לפי הכללים והתקנות וליישב תביעה לפנסיית זקנה, אובדן כושר עבודה (נכות) או שארים, ויחד עם זאת להבין את הצד האנושי ולתת שרות מקצועי ומדויק. לעיתים העובדות אינן חד משמעיות ויש תהליך שלם של ברור ומיצוי זכויות. ההחלטה לא תמיד קלה אבל אני יודעת שעשיתי כל שביכולתי במסגרת הנתונה לעזור וכן לשלם תביעות במידה והזכאות מוכחת ועם זאת לשמור על האינטרס של כלל העמיתים והקרן ולא לפגוע בזכויותיהם".

איפה את רואה את עצמך בעוד 10 שנים?
"כחלק ממרכז הנותן שרות רב תחומי, מכלול של פתרונות ביטוחיים, טיפול פנסיוני ופרישה, וכן בכל ההיבטים הפיננסיים ואף מעבר".

איך את רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח?
"סוכן העתיד צריך לראות את עצמו מכוון צרכים ולא מוצרים. המחויבות שלנו כסוכנים תמיד לטובת הלקוח. המקצועיות מעל לכל. אנו אמורים לדאוג לשקט הנפשי של הלקוחות שלנו. הדגש הוא על הקשר האנושי שהוא הבסיס להמשך הדומיננטיות של הסוכן בעולם הביטוח. הערך המשמעותי הוא מעקב אחר תיק ביטוח. מה שנכון היום לא בהכרח נכון מחר. במילים אחרות אל תמכור – תפתור.

"ולסיכום, לרפורמות הבלתי פוסקות בענף, לתחרות בשוק החופשי ולשינויים שהם השחקן הראשי יש השלכות עלינו. אם נשכיל להבינם נוכל להקטין את הנזק וליצור יתרונות".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email