חשיבותו של סוכן ביטוח אישי בטיפול בתביעות

השירות והמקצועיות של סוכן הביטוח הם חלק מערכי היסוד של המקצוע; אבל גם התאמת הפוליסה והטיפול בתא המשפחתי – חשובים לא פחות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

טיפול בתביעות ביטוח בתחומים השונים כגון: רכב, דירה, בריאות, סיעוד, תאונות וחיים הוא חלק משגרת עבודתו של סוכן הביטוח. השירות והמקצועיות של סוכן הביטוח הם ערכי יסוד כבר משלב יצירת פוליסת הביטוח ועל אחת כמה וכמה בעת טיפול בתביעה.

הכוונה של המבוטח, מענה על שאלות שמתעוררות אצלו, טיפול מול חברת הביטוח – כל אלו הם רק חלק ממה שעושה סוכן הביטוח בעת תביעה.

בקר.

ברצוני להביא שתי דוגמאות של טיפול בתביעות של מבוטחי משרדי, כשהזרקור מופנה לכך שכאשר סוכן ביטוח מעורב ופעיל בתביעה, הוא מעניק ערך מוסף חשוב ביותר עבור המבוטח.

במקרה הראשון מבוטחת בת 70 נפלה ושברה את הירך. פגיעה בעלת השלכות תפקודיות אשר לגמרי לא פשוטות, בייחוד בגיל זה. ההכוונה המקצועית שלי הביאה לכך שלא פחות מ־ 4 מסעיפי פוליסת התאונות שרכשה באמצעותי נתנו לה מענה כספי הולם בעקבות התאונה – נכות, שברים, סיעודי ואשפוז. טיפול יעיל ומקצועי שלי כסוכן ביטוח במקרה זה נתן מענה כלכלי מלא והולם למבוטחת כולל צורך בטיפול סיעודי שעלה לה לא מעט כסף.

במקרה השני מבוטח בן 40 חלה ובהמשך אובחן עם מחלה נדירה מאוד וחשוכת מרפא. הוא היה מאושפז, מורדם ומונשם מספר חודשים ובשל כך הפגיעה הכלכלית הייתה חמורה מאוד עבור התא המשפחתי שלו. המשפחה הייתה על סף קריסה כלכלית, ורק בזכות פוליסת מחלות קשות שכללה כיסוי למחלה זאת, שולם פיצוי שעזר מאוד למשפחתו. יודגש כי לא כל פוליסת מחלות קשות כוללת כיסוי למקרה מעין זה. לצערי המבוטח נפטר בהמשך והשאיר אלמנה ושלושה ילדים, וכאן נכנס לתמונה הביטוח שעשה באמצעותי למקרה מוות.

הדאגה לעתיד הכלכלי הבטוח של התא המשפחתי מלווה אותי כחלק מהטיפול והמענה שאותו אני דואג שיהיה למבוטחיי בדמות פוליסות ביטוח מתאימות. אציין שמקרים אלו, כמו רבים אחרים הם חלק בלתי נפרד מעבודתו המקצועית של סוכן הביטוח ומהשליחות החשובה של העיסוק.

טיפול מתאים כאמור כבר משלב התאמת הביטוח ללקוח, ביצוע הביטוח וכמובן עזרה מקצועית ושירותית בעת תביעה – כל אלו זוכים גם להערכה בקרב ציבור המבוטחים שלנו.

תביעה היא גם הזדמנות מצויינת למינוף, להרחבת הביטוחים של התא המשפחתי וליצירת לידים נוספים. יודגש כי אין לי ספק שליווי מקצועי, יעיל ושירותי של סוכן ביטוח לצד המבוטח בעת תביעה הוא ערך מוסף שמקבל המבוטח. אין הדבר דומה למצב שבו הביטוח נרכש שלא באמצעות סוכן ביטוח, והתביעה אינה מטופלת על ידי סוכן ביטוח.

לפיכך עלינו לגרום לציבור להבין ולהפנים את המסר – לא עושים ביטוח ללא סוכן ביטוח אישי חבר לשכת סוכני ביטוח.

הכותב הינו סגן יו"ר ועדת יח"צ וקשרי חוץ בלשכת סוכני ביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email