"חשיבותו של סוכן ביטוח ממוקד לקוח הולכת ועולה"

בכל שבוע נארח סוכן צעיר שיספר על עצמו, השתלבותו במקצוע ועתיד המקצוע בעיניו. והשבוע: ניב שי, שכיר באמית ביט בע"מ
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל: 25
מצב משפחתי: רווק
ותק בביטוח: 4 שנים
רישיון: פנסיוני

איך הגעת לתחום הביטוח?
"את השירות הצבאי עשיתי במודיעין חיל האוויר ומיד עם שחרורי בחנתי את האפשרות ללמוד ביטוח. לאחר התייעצויות עם חברים, מכרים מהתחום ובני משפחה, התחלתי ללמוד במכללה לפיננסים וביטוח שנמצאת ליד לשכת סוכני ביטוח. קודם ללימודי במכללה סיימתי בגרות מלאה במגמת משפטים וקרימינולוגיה בבית ספר תיכון חדש הרצליה. במקביל ללימודי במכללה במגמת ביטוח פנסיוני, התקשרתי עם סוכנות הביטוח מבטח סימון שבפתח תקווה, ושם עבדתי בשירות לקוחות ובמוקד מכירות. בשנת 2016 , עם סיום לימודי הביטוח, התחלתי התמחות בת שישה חודשים בסוכנות הביטוח אמית ביט בע"מ. עברתי בהצלחה את שתי הבחינות המסכמות וקיבלתי רישיון פנסיוני. בימים אלו אני אחראי על התיק הפנסיוני של סוכנות הביטוח, מבצע פגישות שירות ומכירה עם לקוחות ומטפל בתביעות".


סו"ב שי. "סוכן הביטוח הוא מקצוע עם עתיד מרתק"

מה אתה אוהב במקצוע?
"אני מוצא את תחום הביטוח מעניין ביותר, בעל אופי שירותי המחייב התעדכנות מתמדת בשינויים הרגולטוריים, במוצרי הביטוח החדשים ובטכנולוגיות מתקדמות המסייעות בתפעול משרד הסוכן".

איפה אתה רואה את עצמך בעוד עשר שנים?
"בשלב זה של חיי המקצועיים ובמטרה לצבור ניסיון, אמשיך לעבוד כשכיר בסוכנות הביטוח, אשלים את לימודיי בתחום הביטוח הכללי/אלמנטרי, כאשר השאיפה בעתיד היא לפתח תיק ביטוחי עצמאי ולפתוח סוכנות".

איך אתה רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח?
"רוחות רבות נושבות בענף הביטוח ומעלות שאלות רבות בנוגע למעמדו ומיתוגו של סוכן הביטוח, להשפעות הביטוח הישיר, ולרגולציה המכבידה. כל אלה לכאורה מציבות סימני שאלה באשר לעתידו של סוכן הביטוח. אני לעומת זאת משוכנע שדווקא בעת הזו חשיבותו של סוכן ביטוח ממוקד לקוח הולכת ועולה. הדבר נובע משינויים משמעותיים בתוחלת החיים, בשערי ריבית נמוכים על החיסכון השוטף, ואיומים וסיכונים על תוכניות הפנסיה. כל אלה משמשים עבורי אתגר ומשום כך אני רואה בסוכן הביטוח מקצוע עם עתיד מרתק לאורך שנים רבות".

איזה טיפים תוכל לתת לסוכנים צעירים?
"ללמוד את המקצוע על בוריו ולא להפסיק להעצים את הידע; לגלות אורך רוח בתהליך ההכשרה וצבירת הניסיון; לשתף קולגות בלבטים, כיוון שגם להם יש לבטים, ולהוציא את המקסימום ממפגשים אלה; מקצוע הסוכן הוא מקצוע חברתי מהמעלה הראשונה. כדאי לחשוב כיצד ניתן לתרום לקהילה מעבר לשירותי כסוכן; לנצל באופן משמעותי את הפלטפורמות הטכנולוגיות העומדות לרשות הסוכן במגמה לתת שירות טוב יותר ולצמצם עלויות".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email