חשש בשוק התיירות העולמי מהתייקרות ביטוחי הנסיעות בעקבות הפיגועים בפריז

יואל זיו: מחווה יוצאת דופן של חברות ביטוח ישראליות - מפעילות את הסעיף של אירוע רפואי כדי להחזיר ישראלים החוששים להישאר באירופה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

האם התקפות הטרור באירופה ישפיעו על שוק התיירות העולמי? דיווחים באירופה ובעולם מדברים על ייקור אפשרי של ביטוחי הנסיעות לחו"ל, בעקבות מתקפות הטרור בפריז ואיומי הטרור באירופה בכלל. ואולם, לדברי יואל זיו, יו"ר ועדת הבריאות והסיעוד בלשכת סוכני הביטוח, תסריט כזה אינו הכרחי: "אם אחרי רעידות האדמה בנפאל השנה לא היתה התייקרות של ביטוחי הנסיעות, אין סיבה להעלות את מחיריהם בעקבות הפיגועים בפריז, שלא הסבו נזקי רכוש רבים, גם אם היו לצערנו נפגעים רבים בנפש", אמר זיו.

תיירות בפריז. מיעוט ביטולים מישראל

בעקבות הפיגועים בסוף השבוע האחרון ספגה התיירות לפריז מכה קשה – חברות הנסיעות מאירופה ומאסיה דיווחו על ביטולים של 30%־50% מהתיירים השוהים בפריז או המתכננים לנסוע אליה בימים הקרובים.

הישראלים לא מפחדים

התיירים הישראלים, לעומת זאת, פחות נבהלים מהטרור שהיכה באירופה, ומעט מאוד ישראלים ביטלו נסיעות מתוכננות לפריז בעקבות הפיגועים – כך עולה מדיווחי סוכני הנסיעות ברחבי הארץ. לדברי ורדה לבקוביץ, סגנית יו"ר ועדת הבריאות והסיעוד בלשכה, פריז במילא אינה יעד מבוקש בתקופה זו על ידי ישראלים, בין השאר מכיוון שהיא יקרה. בקרב התיירים הישראלים שבכל זאת מתכננים נסיעה לפריז בתקופה זו, לא נרשמו ביטולים משמעותיים. "הישראלים מתנהגים אחרת מהתיירים הזרים האחרים בפריז", אומרת לבקוביץ, "הם פחות נבהלים מהתקפות טרור, כי הם למודי ניסיון ממה שקורה בארץ".

גם יואל זיו מסר כי לא מורגשת בהלה בקרב הציבור הישראלי, וכי היו ביטולים מעטים מאד, שוליים, של ביקורים מתוכננים בפריז בימים הקרובים. לדברי זיו ולבקוביץ, לא נרשמה גם התעניינות מיוחדת בכיסוי טרור בביטוח נסיעות לחו"ל.

מחווה של חברות ביטוח

ובתוך כך, חלק מחברות הביטוח הגיבו לפיגועים והחליטו, לפנים משורת הדין, לאפשר למבוטחיהן השוהים בפריז ורוצים לחזור לארץ בעקבות הפיגועים, לעשות כן על חשבון הביטוח.

לדברי יואל זיו, "אני יודע שהראל ו־ passportcard (מבית הפניקס) מוכנות לממן את עלויות הקדמת הטיסות, ואולי יש חברות נוספות שנוהגות כך. מדובר במחווה יוצאת דופן – כיסוי עלויות של קיצור נסיעה לחו"ל מופעל רק במקרים של אירוע רפואי, ואילו במקרה הזה החברות הפעילו את הסעיף גם במקרה של טרור".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email