ח״כ מלכיאלי מצטרף להצעת החוק של ח״כ זוהר נגד כניסת חברות האשראי לתחום הביטוח

״הסמכות לאשר נמצאת בידי הממונה, אבל הוא צריך להתחשב בדעת חברי ועדת הכספים שמבקשים לדחות את המהלך בשלב זה״
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

״תחרות היא דבר חשוב, אבל היא גם צריכה להיות הוגנת. להעמיד אלפי סוכני ביטוח, שעושים עבודה קשה כדי להגן ולהבטיח את עתיד מבוטחיהם, מול חברות ענק כמו חברות כרטיסי האשראי, שלהן יש מידע עצום וכסף לפרסום – זה לא נקרא תחרות. זה כמו להביא את אגד לירוחם להתחרות בחברת מוניות מקומית – אגד תבלע אותה. לדעתי, צריך לחשוב על הצעד הזה עוד פעם”, אומר ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס), חבר ועדת הכספים של הכנסת, ל"ביטוח ופיננסים”.

השיחה עם ח״כ מלכיאלי נערכת בעקבות ישיבת הוועדה בנושא, שהתקיימה השבוע. מלכיאלי אף פנה לפני שבועיים במכתב בנושא אל הממונה על שוק ההון, ביטחון וחיסכון, דר׳ משה ברקת.

מיכאל מלכיאלי | צילום: ויקיפדיה, דוברות הכנסת

עוד לדבריו, "לחברות האשראי יש מידע רב על הפעילות הכלכלית של הציבור, שנותן להן ייתרון עצום על פני סוכן הביטוח, ואני חושש שבתחרות הזאת, סוכני הביטוח ייפגעו קשות ואפילו ייעלמו, וזה עלול לקרות מהר מאוד”.

ראש רשות התחרות סבורה שעיקרון התחרות גובר בשיקולים להתיר לחברות האשראי לעסוק בביטוח.

"אני וכל חברי ועדת הכספים סבורים אחרת”.

מה דעתך על כך שהממונה סבור שכרשות עצמאית אין לוועדת הכספים הזכות להתערב בשיקוליו?

"אכן הסמכות לאשר או לא לאשר נמצאת בידי הממונה; ברקת הוא ידיד שלי ואני מאוד מעריך אותו. הסמכות אכן נמצאת בידיו, אבל אני עדיין סבור שהוא צריך להתחשב בדעתם של חברי ועדת הכספים שמבקשים ממנו לדחות את המהלך בשלב זה.

״כמו כן, הודעתי לח"כ מיקי זוהר (ליכוד) שאני מתכוון להצטרף להצעת החוק שהגיש לפני שבועיים נגד כניסת חברות כרטיסי האשראי לתחום הביטוח".

יש לציין, כי ח"כ מלכיאלי מלווה את מאבק לשכת סוכני ביטוח בנושא מתחילתו והוא אף פנה אישית לממונה על שוק ההון בבקשה "לעצור את מהלך האישור לחברת 'מקס' לכל הפחות עד להבאתו לדיון מסודר, תוך בחינת כלל השיקולים וההשלכות הנלוות, לטובת כלל הציבור״. 

עוד בפנייתו לממנוה כתב: ״אישורך לחברת ענק בדמות חברת האשראי 'מקס' להיכנס לענף זה, תוך שימוש במאגרי מידע שהגיעו לידה שלא למטרות עיסוק בביטוח, תהווה תעודת פטירה לענף. זאת, מלבד הענקת יתרון שאינו הוגן על פני כל מתחרה בשוק, ותוך דריסה ברגל גסה של ציבור סוכני הביטוח״, כתב מלכיאלי בפנייתו לממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email