"טובת הלשכה מעל לכל"

בוטלו הבחירות לנשיאות הזמנית. היוזמה להסרת המועמדים נעשתה ע״י גורם שהלשכה חשובה לו והגיע להסכמה מאחורי הקלעים עם שלושת המועמדים להסרת מועמדותם, וללא תנאי, על מנת לאחד את השורות לקראת ההתמודדות הצפויה בנושאים קרדינאליים הקשורים לפרנסת הסוכן
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הבחירות לנשיאות הזמנית שהיו אמורות להתקיים ב-9 ביוני בוטלו, לאחר ששלושת המועמדים הסכימו להסיר מועמדותם. סו"ב יוסי אנגלמן ימשיך בתפקידו כמ"מ נשיא הלשכה עד הבחירות לקדנציה מלאה שיתקיימו ב-24 בנובמבר 2021. שלושת המועמדים מבטיחים לשתף פעולה עם הוועד המנהל והעומד בראשו סו"ב אנגלמן, עד סיום תפקידו בנובמבר.

היוזמה לביטול הבחירות החלה שלשום כששני המתמודדים סו"ב ועו"ד ישראל אליוביץ, יו"ר ביה"ד של הלשכה, וסו"ב מיכה אדוני, יו"ר מחוז חיפה והצפון, פנו אל סו"ב עוזי ארגמן (יו"ר ליסוב סוכנות לביטוח), המתמודד השלישי, ואמרו לו שהם מוכנים להסיר את מועמדותם, אם גם הוא יסיר את מועמדותו. אתמול הודיע ארגמן כי הוא מצטרף ליוזמה.

סו"ב יוסי אנגלמן | צילום: באדיבות המצולם

הבוקר שאלנו את שלושת המתמודדים על תחושותיהם בעקבות ביטול הבחירות; מה הניע אותם לבטל את הבחירות ואיך הם רואים את התנהלות הלשכה בחודשים הקרובים.

עוזי ארגמן: "שיתוף פעולה זה צו 8"

"הבחירות הזמניות נכפו על כולנו; נותרה לנו ברירה אחת – לשמור על גחלת הלשכה למען פעילות סוכנות וסוכני הביטוח עד הבחירות בנובמבר. עוד בטרם הגשתי את מועמדותי שמעתי את הרצון של הסוכנים לאחד את השורות, לחזור להיות לשכה אחת. רצון זה הניע אותי להתמודד ולדבר מדי יום עם עשרות חברות וחברים. במהלך אותן שיחות המשכתי לשמוע את קולות האחדות, אולם גם את הקריאה לחסוך מכולנו את הבחירות הזמניות, שעבור רבים מאוד נחשבו למיותרות ואף להזויות.

"החברות והחברים הפצירו בי לבחון את השקעת המאמצים לקראת הבחירות לקדנציה המלאה. ללחץ הגובר לחסוך מאיתנו הליך בחירות לחמישה חודשים בלבד, נוספו פניותיהם של שני המועמדים מולי, שביקשו ממני להסכים על הסרה משותפת של המועמדות ואף חתמו מכבר על פרישתם מהמרוץ. במצב עניינים זה נדרשתי להכריע האם להוביל את הלשכה לבחירות של מועמד אחד בלבד, או להסיר גם את מועמדותי".

למנוע בחירות בזבזניות

בבדיקות שערכתי הבנתי, כי גם כך שיעור ההצבעה היה צפוי להיות נמוך מאוד. נתון זה, יחד עם עלויות כספיות לא מבוטלות הכרוכות בהליך, הכריעו את הכף. היה ברור לי, כי כל החלטה אחרת הייתה מביאה לבחירות בזבזניות.

עד לבחירות לקדנציה המלאה, נוכל כולנו לשתף פעולה, לכוון דברים, לעסוק במהות ולא במה שמסביב. מדובר לתפיסתי בצו 8 בשלושה מישורים: האחד, ניהול שוטף של הלשכה כולל איחוד השורות; השני, קידום היעדים הדחופים אל מול הרגולציה וחברות הביטוח; הנחת תשתית יציבה ואיתנה לנשיאות הנבחרת בבחירות נובמבר.

ההחלטה שקיבלתי בלב כבד אמש עדיין מלווה אותי. אני עדיין בסערת הרגשות; אני מבקש להתנצל בפני כל מי שאכזבתי בצעד שנקטתי ולהודות לחברות ולחברים היקרים על התמיכה והסיוע".

סו"ב ישראל אליוביץ: "טובת הלשכה חשובה מרצונו של הפרט"

"צריך 'לתקן' את הטעון תיקון בלשכה. כאב בית הדין, החשבתי עצמי נייטרלי בין הכוחות השונים ש'מתווכחים' ביניהם ומוציאים אנרגיה פנימית, במקום להוציא את האנרגיה מול חברות הביטוח והפיקוח.

"המטרה העיקרית שעמדה מול עיניי, כשהחלטתי להגיש מועמדות לנשיא הלשכה, הייתה לדאוג לסוכנים ללא הבדל דת גזע ומין. בניסיוני בתפקידים שפעלתי ופועל, רציתי לתרום לסוכנות והסוכנים כדי שיתפרנסו בכבוד. רציתי שהסוכנים יפעלו במשרדם במסלולים נוספים כגון: יועצי משכנתאות, עזרה ללקוחות בהלוואות חוץ בנקאיות, לימוד גישור, בוררות (אין חובה להיות עו״ד). עמידה על 'הרגליים האחוריות' מול חברות הביטוח והרשות. לתת אפשרות לסוכנים לפרוץ דרך בנושאים שעד היום לא השקיעו בהם. לא להיות מקובעים בנושא אחד, ביטוח.

"אמשיך לגבות את הוועד מנהל ואת המועצה במידה ויפעלו לפי התקנון. אני בטוח שמטרת העוסקים במלאכה בכל הוועדות למען סוכני הביטוח, חברי הלשכה. כולנו יחד צריכים להתאחד ולסייע להנהלה הלשכה בראשות יוסי אנגלמן לדאוג לסוכנים.

"ליוסי אנגלמן אני מאחל הצלחה ומציע לפגוש סוכנים שמתקשים ולשמוע את רחשי ליבם. אסייע בכל תחום שאני מצוי בו למען הלשכה.

"הלשכה חזקה כאשר מוותרים על האגו לטובת הכלל. חזק חזק ונתחזק. אוהב את כולם".

סו"ב מיכה אדוני: "אני קורא לכולם לשלב ידיים ולאחד שורות"

"מהרגע שהוחלט על בחירות זמניות לנשיאות הלשכה – וזאת מכוח התקנון, אמרתי שהן מיותרות, כיוון שהן לתקופה קצרה, הוצאה כספית מיותרת, והכל בשילוב יצרים שליליים, ערעור העשייה והשקט החיובי, אשר שורר בתקופה האחרונה בלשכה, בראשות מ"מ מקום הנשיא סו"ב יוסי אנגלמן -ביחד עם חברי הוועד המנהל, הפועלים רבות למען הסוכנים.

"בתהליך החיובי שנוצר הצלחנו בתקופה קצרה לייצב את המערכת, לחסוך כסף רב ללשכה, לגבות דמי חבר מ-1000 סוכנים, ליצור דיאלוג פורה והוגן עם ראש רשות שוק ההון, פחות פרסום, פחות תמונות ופחות 'הישגים' מדומים. התנאי שלי להסרת המועמדות היה שיוסי אנגלמן ימשיך בתפקידו עד למועד הבחירות ב-24/1/2021 – וזאת מבלי להקפיא כל פעילות של הוועד המנהל – ומבלי להקדים את הבחירות, והוא התקבל.

"אתגרים וקשיים רבים עומדים לפתחנו המאיימים על מעמד הסוכן ופרנסתו ולכן אני שמח ושלם לגמרי שהבחירות הזמניות והמיותרות בוטלו. אני קורא להנהגת הלשכה, לחברי הלשכה, לתומכים ולמתנגדים לשלב ידיים, לאחד את השורות, להוריד להבות, פחות התרסה ויותר עשייה; כי לכולנו יש מכנה משותף – טובת הלשכה וחיזוקה.

"בתפקידי כיו"ר מחוז חיפה והצפון ,חבר הועד המנהל ודירקטור בליסו"ב, אמשיך לסייע, לחזק ולתמוך  ביוסי אנגלמן כדי שימשיך בעבודה היפה וההוגנת לטובת כלל סוכני הביטוח, ענף הביטוח וציבור הביטוח, וכך נעביר לשכה חזקה ומתפקדת לנשיא הבא שיבחר".

יוסי אנגלמן: "מצפה מכולנו להתאחד למען עתידנו"

"כניסתי לתפקיד הייתה תוצאה של התפטרות כפולה. גם נשיא וגם ממלא מקום שבעקבותיהם אני הייתי הבא בתור. לקחתי את המשימה הזו מתוך אחריות ודאגה ובתקופה קצרה, עד עתה, הוועד המנהל ברשותי טיפלנו וקידמנו נושאים חשובים, כמו:

* חידוש הקשר עם הממונה ברקת אחרי נתק ממושך בינו ובין הנשיא הקודם.

* אישור והעברת דוחות כספיים לרשם העמותות לאחר שנה של דחיות שכמעט עלו ללשכה בקנסות כבדים ובסנקציות.

* הקמת קרן סיוע לסוכנים שהכנסתם נפגעה עקב הקורונה ולאחר משבר כלכלי שפקד אותם עוד טרם הקורונה.

* אישור תקציב 2021 על מנת שהמערכות תוכלנה לעבוד.

* הוועד המנהל הודיע למנכ"ל הלשכה על סיום עבודתו.

* הסכם שיתוף פעולה עם לשכת יועצי המס שתכליתו הגדלת הכנסות הסוכנים ובעיקר הצעירים שמשוועים ללקוחות חדשים.

• הסכם משודרג עם מכללת BDO שמקנה שימוש בשלוחות המכללה בכל הארץ והגדלת הכנסות הלשכה בכחצי מיליון שקל בשנה. הסכם שעמד על סף פיצוץ בגלל החלטות שגויות.

* חזרה לכנסים פרונטליים.

* גביית חובות דמי חבר שהצטברו ולא טופלו מתחילת השנה, ועוד.

"קיבלתי ברגשות מעורבים את ההודעה על הסרת המועמדות לתפקיד הנשיא. מצד אחד מדובר במהלך שמלכד את החברים והפעילים בלשכה למטרה המשותפת ומצד שני, במישור האישי, המשך אחריות כבדה המוטלת עלי כאשר כבר ראיתי שאני משתחרר ממנה לאחר יום הבחירות".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email