טסלה נכנסת לעסקי הביטוח ופותחת סוכנות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יצרנית הרכב האוטונומי טסלה נכנסת לעסקי הביטוח. לאחר עירפול על כוונותיה, התברר כי חברת הרכב קיבלה רישיון להפעיל סוכנות ביטוח שתמכור את ביטוחי הרכב של חברת State National Insurance Company מקליפורניה.

במהלך החודשים האחרונים שקלה טסלה את דרך כניסתה לתחום ביטוח הרכב במטרה להוזיל את תעריפי הביטוח של המכוניות האוטונומיות שהיא מוכרת. על הפרק היתה כוונה להקים חברת ביטוח חדשה, מהלך שיחייב אותה להשקיע מיליוני דולר בחברה כדי להבטיח לה את ההון הנדרש על פי חוקי הביטוח. היא גם בחנה להקים שותפות עם חברת ביטוח שגם היא היתה מחייבת להשקיע עשרות מיליוני דולר.

מדיווח המפקח על הביטוח של קליפורניה מתברר, כי טסלה בחרה בדרך של הקמת סוכנות ביטוח הכוללת התקשרות עם חברת ביטוח קיימת. היא תאפשר לטסלה להוריד את פרמיית הביטוח של לקוחות הרכב שלה בשיעור של 20% ובמקרים מסוימים להוזיל את הפרמיה בשיעור של 30%. ההוזלה הזו מבוססת על ההערכה שטסלה תוכל לטפל בנזקים שייגרמו לרכב במקרה של תאונה, על בסיס הטכנולוגיה והיכולת לתקן את כל הנדרש במכונית האוטונומית.

 

מצלמות המהירות מסייעות בזיהוי רכבים בלתי מבוטחים

מצלמות המהירות בכבישים, המיועדות לאכיפת עבירות של נהיגה במהירות מופרזת, גם ממלאות תפקיד נוסף. באחד ממחוזות לואיזיאנה בארה"ב, המצלמות מסייעות בזיהוי רכבים בלתי מבוטחים הנוסעים בכבישי ארה"ב.

תפיסת הרכבים הבלתי מבוטחים נעשית באמצעות צילום לוחית הרישוי של הרכב.

מסייעת בזיהוי רכבים בלתי מבוטחים | צילום: shutterstoc

המידע מוזרם למחשב המאתר את כלי הרכב הבלתי מבוטחים. בעל רכב בלתי מבוטח מקבל הודעה על קנס של 500 דולר. לבעל הרכב תהיה אפשרות להוכיח שיש לו ביטוח לרכב או רכש ביטוח מיד לאחר קבלת ההודעה ואז הקנס ירד ל־ 200 דולר.

אם תהיה הצלחה לשימוש במצלמות המהירות בתפיסת בעלי רכב ללא ביטוח, הרשויות בארה"ב ישקלו להרחיב את השימוש במצלמות התנועה במדינות נוספות בארה"ב. כך, הם מקווים, יצליחו להתמודד בתפיסת רכבים ללא ביטוח.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email