טקס חלוקת מלגות לדור ההמשך: ”אנו תור הזהב של סוכני הביטוח“

יאיר המבורגר: נפעל להגדלת סכומי המלגות בשנים הבאות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בשבוע שעבר נערך טקס חלוקת מלגות ל-44 סטודנטים בני דור המשך, בכפר המכביה ברמת גן, בהשתתפות יו”ר הראל יאיר המבורגר, מנכ”ל הראל מישל סיבוני, נשיא הלשכה אריה אברמוביץ, יו"ר ליסוב אלי אנגלר ומנכ”ל הלשכה רענן שמחי. המבורגר בירך את הנוכחים, הביע את חשיבותו של דור העתיד בענף הביטוח, ואף התחייב בפני ראשי הלשכה כי יפעל להגדיל את סכומי המלגות שתעניק הראל בשנים הבאות.

לדברי יו“ר הוועדה לרווחת הסוכן עוזי ארגמן, ”בכנס באילת הצגנו לראשונה את שמות הזוכים במלגות, וקיבלנו החלטה לערוך טקס, שבהם יקבלו הזוכים תעודה והמחאה. הטקס היה מכובד ומרשים, והיה מאוד מרגש לראות את הסטודנטים, חלקם באו בלוויית הוריהם“.

בטקס נשא דברים נציג הזוכים, קינן אמסלם, בנו של יו“ר תת הוועדה לאירועים, ג‘קי אמסלם, שמשמש כסוכן ביטוח מזה 35 שנה. ”נתבקשתי לשאת דברים בשם הזוכים במלגות דור ההמשך. המציאות החדשה בימינו מזמנת הזדמנויות רבות לסוכן. אנו ’תור הזהב של סוכני הביטוח‘. כיום רישיון סוכן ביטוח מאפשר לסוכנים נגישות לכספים רבים, שבעבר לא היתה קיימת אליהם גישה.

”כיום אנו, כסוכנים, מטפלים עבור הלקוח במגוון רחב יותר של מוצרים – וזאת מעצם קיומנו, ומאופי העבודה השיווקי והישיר שלנו, שבזכותו נהפכנו לנקודת גישה יעילה מאד ללקוח. מודל עסקי של עשרה נציגים ישירים לא יוכל להחליף לעולם סוכן ביטוח שיודע לתת את הפתרון האישי, הכולל והמתאים ביותר ללקוח, לעבוד עם יצרנים רבים ולהכיר מוצרים רבים.

”על פי כל חוקי האווירודינמיקה, ואף בהדגמה במנהרת אוויר, הוכח שהדבורה אינה יכולה לעוף. הסיבה לכך היא שמשקלה, המבנה שלה וגודל גופה ביחס הכללי של אורך כנפיה אינם מאפשרים לה זאת, אך הדבורה אינה מודעת כלל וכלל לעובדות מדעיות אלו ועקשנית מאד בדעתה, ולכן היא עפה ואפילו מייצרת קצת דבש. כמו הדבורה, כך גם אנו, סוכני הביטוח. לא פעם קיצצו וקיצרו את כנפינו. אין ענף בישראל שעבר שינויים וזעזועים כה רבים, כפי שעבר ענף הביטוח. ואנו פה למרות הכל. דור ההמשך של סוכני הביטוח בישראל“.

אמסלם ציין כי לא קל לעבוד עם אבא. ”כשהייתי צעיר יותר, הייתי נמהר יותר. הצעירים רוצים הכל כאן, מהר ועכשיו, ואילו אבא זהיר יותר. היו לנו ויכוחים לא מעטים. אבל אם פעם לקח לי שלושה ימים להתאושש מוויכוח, היום זה לוקח שלוש דקות. זה עובר מהר מאוד, מתוך ההבנה שזה לא משהו אישי אלא מקצועי. פעם הייתי נכנס לענייני רגש. היום ההיגיון עובד. מבחינה עסקית, יש בינינו לפעמים ויכוחים, אבל אבא שלי הוא עבורי המורה, הרב שלי, וכל החיים למדתי ממנו“.

אמסלם ביקש להודות לחברת הראל, ולעומד בראשה, יאיר המבורגר, ”על שהעניקה לנו את המלגות וגילתה רצון טוב ואמונה רבה בנו, דור העתיד של סוכני הביטוח בישראל. אני בטוח שאמונה זו תוכיח את עצמה בעתיד לבוא, כאשר אנו, הדור הצעיר של סוכני הביטוח בישראל, נהיה אחראים לעתיד ענף הביטוח בישראל“.

השנה קיבלה הלשכה יותר מ-180 בקשות למלגות. "ועדה מטעם הלשכה בחנה את כל הבקשות על פי קריטריונים שנקבעו מראש“, מסביר ארגמן. ”על אף שהצלחנו להעלות את סכום המלגות מהראל ל-150 אלף שקל, נאלצנו לדחות חלק מהבקשות, מכיוון שלא היה לנו מספיק תקציב“.

כשנכנס לתפקידו כיו“ר ועדת הרווחה, לקח על עצמו ארגמן את נושא המלגות לדור המשך באופן אישי. ”מבחינתי, אחד הדברים החשובים הוא טיפוח דור ההמשך. כיום, ממוצע גיל סוכני הביטוח הוא 50 פלוס, וחשוב לנו להכניס דם צעיר לענף. בנוסף, הוצאת רישיון ביטוח יותר מסובכת מבעבר. קבלת הרישיון כרוכה בשנים של לימודים, סטאז‘ ומבחנים קשים של משרד האוצר. מכללת נתניה והמכללה לביטוח של הלשכה מכינות את הסוכנים למקצוע בצורה מקצועית.

”מדובר בדור אחר שנולד לטכנולוגיה אחרת, והוא יעבוד בצורה שונה. אנחנו שמחים על כך שהצעירים נכנסים למשרדים של הוריהם ומקדמים בהם טכנולוגיה חדשה, מכיוון שלסוכנים שלא יטמיעו אותה יהיה קשה להתמודד עם כל השינויים בענף. לכן אנחנו מקדמים את נושא הסוכנים הצעירים ועושים הכל כדי לעודד צעירים נוספים להיכנס לתחום. קיומו של דור המשך חשוב מאוד גם להמבורגר. אני מודה לו מקרב לב על תמיכתו במלגות לאורך שנים ועל הרצינות שלו. הוא תמיד אומר שדור ההמשך זה הבייבי שלו, והוא בהחלט עושה כל מה שביכולתו כדי לקדם אותו“

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email