טריא הופכת לחברה ציבורית ותיסחר בבורסת ת"א

פלטפורמת ההשקעות והאשראי שמבוססת על טכנולוגיות מתקדמות תתמזג לשלד הבורסאי לוזון נדל"ן
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פלטפורמת השקעות ה-P2P הגדולה בישראל, טריא, שנוסדה על ידי אייל אלחיאני, אסף שלוש וורדה לוסטהויז נכנסת לבורסה בת"א במהלך אסטרטגי להפוך לשחקנית משמעותית בשוק האשראי בישראל.

הכניסה לבורסה תיעשה במסגרת מיזוג לשלד הבורסאי לוזון נדל"ן הנסחרת בבורסה בת"א בבעלותו של איש העסקים עמוס לוזון. בשלב זה שתי החברות חתמו על מזכר הבנות לפיו העסקה תתבצע בדרך של החלפת מניות. בתום השלמת המיזוג, בעלי המניות של טריא יחזיקו 72.5% מהחברה הממוזגת, וצפויים להגיע לאחזקה של 82.5% בכפוף ליעדי הכנסות. נמסר כי במסגרת העסקה, פעילות ההתחדשות העירונית של לוזון נדל"ן תימכר כך שטריא מתמזגת לשלד עם 70 מיליון שקל בקופה מהיום הראשון.

טריא פיתחה פלטפורמת השקעות ואשראי מבוססות טכנולוגיה | צילום: shutterstock
טריא פיתחה פלטפורמת השקעות ואשראי מבוססות טכנולוגיה | צילום: shutterstock

ווליו בייס מיזוגים ורכישות בהובלת יאיר אפרתי הובילה את העסקה ומשמשת כבנקאי ההשקעות של טריא במהלך.

טריא היא חברת פינטק שפיתחה פלטפורמת השקעות ואשראי מבוססות טכנולוגיות מתקדמות. החברה הוקמה בשנת 2014, ובשנים שחלפו מאז הקמתה מיקמה עצמה בחזית הפינטק בישראל, בה היא פועלת תחת פיקוח רשות שוק ההון. עד היום העמיד ציבור המשקיעים באמצעות טריא אשראי בהיקף כולל של כ-4.2 מיליארד שקל. האשראי הועמד בעולמות הנדל"ן, עסקים קטנים ובינוניים ורכב.

למרות היותה שחקנית כלכלית בסדר גודל קטן-בינוני ביחס לבנקים, טריא מהווה תחרות למערכת הבנקאית בזכות טכנולוגיה חדשנית שעומדת בבסיס המערכת הפיננסית שלה.

"תחרות למערכת הבנקאית"

החברה מנוהלת כיום על ידי מנכ"ל החברה שחף ארליך, ויו"ר ועדת האשראי דודו זקן, לשעבר המפקח על הבנקים.

"אני שמח מאוד על המיזוג. טריא היא אחת מחברות הפינטק הצומחות והמובילות בישראל, ואין לי ספק שהמהלך יוביל למימוש הפוטנציאל הרב שגלום בה", אמר עמוס לוזון, מנכ"ל קבוצת לוזון.

שחף ארליך, מנכ"ל טריא מסר: "זוהי אבן דרך חשובה בחזון שלנו להפוך לשחקן משמעותי ולהוביל את המהפכה הפיננסית בישראל. גיוס ההון יאפשר לטריא להאיץ פיתוחים טכנולוגיים במטרה לייצר פתרון מיטבי עבור ציבור המשקיעים הפרטי והמוסדי מחד, ומאידך ליצור תחרות למערכת הבנקאית בתחומים נוספים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email