יאיר המבורגר ימונה ליו"ר איגוד חברות הביטוח

המבורגר יחליף בתפקידו את עופר אליהו שהתפטר. כבר לפני מספר חודשים הודיע אליהו על כוונתו להתפטר ולהקדיש את זמנו לעבודתו כמנכ"ל מגדל
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יאיר המבורגר, יו"ר ובעלי השליטה בקבוצת הראל, יחליף את עופר אליהו, מנכ"ל מגדל, בתפקיד יו"ר איגוד חברות הביטוח ויו"ר התאחדות החברות לביטוח חיים. ההחלטה התקבלה על ידי ראשי חברות הביטוח שבאיגוד. אליהו התפטר מהתפקיד לפני כשבועיים לאחר שהוחלט, בניגוד לדעתו, להימנע מהגשת בג"צ נגד הממונה על שוק ההון והביטוח, דורית סלינגר, בנושא המגבלות שהטילה על חלוקת דיבידנד בחברות הביטוח. עם זאת, יש לציין כי אליהו ביקש לסיים את תפקידו כבר לפני מספר חודשים כדי להקדיש את זמנו לתפקידו כמנכ"ל מגדל. "לאחר כשש שנים, על רקע השינויים הרבים בענף הביטוח, הפנסיה והפיננסים, מצאתי לנכון התמקד בניהול מגדל. אני מודה לעמיתיי על שיתוף פעולה ומאחל לאדם ראוי ומוערך כמו יאיר המבורגר, מחליפי בתפקידים באיגוד ובהתאחדות, הצלחה רבה", אמר אליהו.

%d7%99%d7%90%d7%99%d7%a8-%d7%94%d7%9e%d7%91%d7%95%d7%a8%d7%92%d7%a8-%d7%94%d7%a8%d7%90%d7%9c-%d7%a6%d7%99%d7%9c%d7%95%d7%9d-%d7%99%d7%97%d7%a6-768x1024
יאיר המבורגר | צילום: יח"צ

במסגרת הישיבה הסוערת נתגלו חילוקי דעות בין אליהו למנכ"לי חברות כלל, הראל ומנורה. בניגוד לדעתם של אליהו ומנכ"ל הפניקס, המנכ"לים חשבו שעל האיגוד למקד את מאמציו בדרישה לכך שתקנות סולבנסי 2 לא יוחלו על חברות הביטוח בתחילת 2017 , אלא יפרסו על פני השנתיים הקרובות, כפי שמקובל באירופה. מנכ"ל איגוד חברות הביטוח, ד"ר גיא רוטקופף, הציע שנושא בג"צ לא יירד מהפרק, אך יש למצות תחילה הדיאלוג עם האוצר. ההצעה התקבלה ברוב ובתגובה הודיע אליהו על התפטרותו. "חברות הביטוח ניצבות כיום בפני אתגרים רבים ומורכבים. איגוד חברות הביטוח ימשיך לפעול כדי ללבן את כל הנושאים הרגולטוריים למול אותם גורמים וציבור המבוטחים, כדי להבטיח את המשך צמיחת  הענף", אמר המבורגר עם היבחרו לתפקיד.

זו הפעם השנייה שמתקיימים חילופי כיסאות בין אליהו למשפחת המבורגר. לפני חמש שנים החליף אליהו את גדעון המבורגר, אחיו של יאיר המבורגר, בתפקיד יו"ר איגוד חברות הביטוח, לאחר 6 וחצי שנים בתפקיד.

אריה אברמוביץ, נשיא לשכת סוכני ביטוח, אמר בתגובה למינוי: "אני מברך את יאיר המבורגר עם בחירתו ליו"ר איגוד חברות הביטוח ומאחל לו הצלחה רבה. אני בטוח כי היבחרו לתפקיד תוביל את חברות הביטוח והסוכנים לדרך רצופה בשיתופי פעולה ועשייה משותפת לטובת ציבור המבוטחים כולו".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email