יאיר לוינשטיין, מנכ"ל אלטשולר שחם גמל ופנסיה: " 50 מיליארד שקל שהם 70% מהתפוקה שלנו – הגיעו מסוכני הביטוח"

בכירי בתי ההשקעות ישתתפו בכנס הפיננסים של הלשכה המתקיים בשבוע הבא תחת הסיסמה – "מוסיפים ערך לכיסוי"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"אין היום בית השקעות שיכול להגדיר את עצמו כבית השקעות של סוכנים כמו שאלטשולר שחם יכולים. בעשור האחרון גדלנו בגמל ופנסיה מ־7 מיליארד שקל נכסים שהיו ב-2009 ליותר מ־80 מיליארד צפויים בסוף 2018. הגידול הוא לא באמצעות רכישות. הכל זה העברות של לקוחות שעשו פעולה אקטיבית בקבלת החלטה להעביר את המוצרים הפנסיוניים שלהם לאלטשולר שחם. אם מנתחים את הנתונים, ומנטרלים תשואה לאורך השנים, הרי ש־70% מכול התפוקה הזאת הגיעו מסוכני ביטוח. מתוך 70 מיליארד שגדלנו בהם בעשור האחרון, 50 מיליארד שקל הגיעו בזכות סוכני ביטוח, שהביאו לנו לקוחות, תמורת עמלות כמובן, לקופות הגמל, השתלמות ופנסיה", כך אומר יאיר לוינשטיין, מנכ"ל אלטשולר שחם גמל ופנסיה, בריאיון למגזין "ביטוח ופיננסים" שיפורסם לקראת כנס הפיננסים המתקיים בשבוע הבא.

לוינשטיין | צילום: באדיבות אלטשולר

לדברי לוינשטיין, בנוסף למוצרים המסורתיים, אנחנו רואים את הסוכנים יותר ויותר פעילים בתחומי המוצרים האלטרנטיביים; יש סוכנים שלקחו את זה לרמה אחת למעלה והם עורכים בעצמם כנסים ללקוחות כשירים שלהם ומזמינים אותנו להציע ללקוחות שלהם את המוצרים האלטרנטיביים שלנו אם זה בנדל"ן, בגידור או במט"ח. זה גם עוד מקור הכנסה לסוכן, אבל בעיקר נותן לו את היכולת לעטוף את הלקוח ולטפל בכל תחומי החיים והפיננסים שלו".

כנס הפיננסים של לשכת סוכני ביטוח יתקיים ביום שלישי הקרוב, ה־4 בספטמבר, בגני התערוכה בתל אביב. לדברי סו"ב אודי אביטל, יו"ר ועדת פיננסים, הוא מקווה כי הכנס ירשום שיא משתתפים בשל תכניו המעולים והדגיש כי עדיין אפשר להירשם אליו.

חיזוק הקשר

בכנס, שייערך תחת הסיסמה "מוסיפים ערך לכיסוי", ישתתפו בכירי בתי ההשקעות בישראל המעוניינים לחזק את הקשרים בינם לבין סוכני הביטוח; בולט במיוחד מספרם של הקרנות האלטרנטיביות, אפיק השקעה צומח, שמחפשות שיתופי פעולה עם סוכני הביטוח. גם בכירי חברות הביטוח ישתתפו בכנס.

בין המשתתפים בכנס: ח"כ ניסן סלומינסקי, יו"ר ועדת חוק, חוקה ומשפט; ברק סורני, מנכ"ל פסגות; רונן טוב, משנה למנכ"ל מיטב דש; אייל גורן, מנכ"ל פסגות קרנות נאמנות; עו"ד רועי כהן, נשיא לה"ב; ירון גינדי, נשיא לשכת יועצי המס בישראל; ירון פיטארו, מנכ"ל קרן וולת'סטון; אילן בויקו, מנכ"ל אינטגו; קובי נבון, יו"ר הון ליין; יאיר בן דוד מ"טריא", ואיציק נוי מקרן "ואליו", יאיר לונשטיין, מנכ"ל אלטשולר שחם גמל ופנסיה; יו"ר הוועדה הפנסיונית, סו"ב מיכאל נוימן, שיציג את סקר שביעות רצון הסוכנים מהגופים המוסדיים בתחום הפיננסיים. בכנס ישאו דברים גם סו״ב ליאור רוזנפלד, נשיא לשכת סוכני ביטוח, וסו״ב אודי אביטל, יו״ר ועדת פיננסים בלשכה, מ"מ נשיא הלשכה, סו"ב ליאור הורנצ'יק, וחבר ועדת הפיננסים סו"ב אייל רחוביצקי.

כן ישתתפו בכירים מחברות הביטוח שידברו בנושאי השקעות ופיננסים במסגרת רבי שיח וחלקם גם ירצו, בהם שלומי תמן וקובי קלמן מכלל ביטוח, ליאור רביב משנה למנכ"ל מגדל, אבי מויאל מנהל ביטוח חיים ופיננסים בהכשרה ביטוח, ומירב בר קימא מנכ"לית הראל פיננסים ניהול והשקעות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email