יאיר לוינשטיין: "נמשיך למכור את כלל מוצרי אלטשולר שחם באמצעות סוכנים"

אלטשולר מרגיעה את סוכני הביטוח לאחר הודעת ליברה על כניסה לפוליסות חיים וחיסכון, שינוהלו על ידי אלטשולר וישווקו ללא סוכנים • ההודעה באה לאחר זעם של סוכנים ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בתחילת השבוע עדכנו חברת הביטוח ליברה ובית ההשקעות אלטשולר שחם על עסקה במסגרתה אלטשולר שחם ויאיר לוינשטיין רכשו 5% מליברה (כל אחד 2.5% ר.מ.) בסכום כולל של 8.75 מיליון שקלים. ההודעה עוררה הדים רבים בקרב סוכני הביטוח עם פרסומה של כתבה תחת הכותרת "ליברה תשיק פוליסות חיסכון שינוהלו על ידי אלטשולר וישווקו ישירות ללא סוכני ביטוח".

למחרת ההודעה פרסם לוינשטיין, מנכ"ל אלטשולר שחם גמל ופנסיה, הבהרה בנושא: "העסקה שביצענו היא השקעה פיננסית פרטית ואין היא משקפת דבר על עתידה של אלטשולר שחם גמל ופנסיה. הופתענו כמוכם מהכותרת על שיווק פוליסות החיסכון בליברה".

לוינשטיין | צילום: יח"צ אלטשולר

לוינשטיין הוסיף ואמר כי "אנחנו מאמינים שבמוצרי השקעה בפרט ובכלל מוצרי הביטוח המורכבים אין תחליף לבעל רישיון שמכיר ויודע לאפיין את צרכי הלקוח. אנחנו בית של סוכנים, צמחנו לצד הסוכנים ונמשיך למכור את כלל מוצרי אלטשולר שחם באמצעות סוכנים גם בעתיד".

כאמור, ההודעה הראשונית שפורסמה על ידי ליברה עוררה סערה בקרב הסוכנים, וברשתות החברתיות זעמו סוכנים רבים על אלטשולר ואמרו בין היתר: "אפשר להפסיק ולהעביר לאלטושלר שחם ופשוט להתחיל לנייד אנשים החוצה"; "עצוב מאוד שבית השקעות שנבנה ע"י סוכני ביטוח, נותן מימון לחברת ביטוח ששמה לה למטרה לחסל את סוכני הביטוח"; "לא יורקים לבאר שממנה שותים. יש מספיק חברות ביטוח ובתי השקעות הולמים שהולכים יד ביד עם הסוכנים".

יש לציין, כי על פי הודעת ליברה, העוסקת כיום רק בביטוח אלמנטרי, לכל אחד  מהמשקיעים, אלטשולר שחם ולוינשטיין, ניתנה גם אופציה לרכוש עד לסוף חודש מאי 2021 2.5% נוספים ממניות החברה, לפי שווי של 200 מיליון שקלים, כך שעם מימוש האופציה, כל אחד מהם יחזיק ב־5% ממניות החברה, וסכום ההשקעה הכולל יעמוד על 18.75 מיליון שקלים.

"כספי ההשקעה ישמשו את ליברה להרחבת פעילותה לתחום ביטוח חיים, וזאת על מנת להמשיך בתנופת הפעילות המוצלחת של החברה", נמסר בהודעת החברה.

גורמים בלשכת סוכני ביטוח: "השקעה בחברת ליברה שמתעלמת מסוכני הביטוח – יש בה הצהרת כוונות. צר לנו שאלו פני הדברים כאשר מי שבנה את אלטשולר אלו סוכני הביטוח".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email