"ידע עולה כסף אך הבורות אינה זולה"

בכל שבוע יאיר הזרקור של "ביטוח ופיננסים" על פעיל לשכה שכדאי שתכירו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שם: סו"ב יואל זיו
חבר המועצה הארצית
בעלים של סוכנות ביטוח "יואל זיו סוכנות לביטוח בע"מ", ממותגת תחת המותג "זיו פתרונות חכמים בביטוח", באזור התעשיה בנתניה. עיקר הפעילות של סוכנות הביטוח הינה בתחום ביטוחי נסיעות לחו"ל, אך כוללת גם פעילות בתחום האלמטרי, פיננסים וסיכונים.
מצב משפחתי: נשוי ליהודית 0יותר מ־50 שנה), אב לשלושה וסבא לעשרה נכדים
מקום מגורים: כרכור
מוטו בחיים: "היה מקצוען בעסקים ואל תוותר על כל הזדמנות לרכוש ידע. ידע עולה כסף אך גם הבורות אינה זולה. אנושיות והתייחסות לכל אדם בכבוד והערכה".

"הגעתי לענף לפני כשלושים שנה כמפקח בחברת ביטוח, הייתי מנהל מרחב חיפה והצפון ושימשתי כסמנכ"ל מנהל אגף הבריאות בכלל ומנכ"ל קלאב 50".

סו"ב יואל זיו. צילום: באדיבות הלשכה

מה אתה חושב על עתיד מקצוע הסוכן?
"במהלך שני העשורים האחרונים פערי התיווך הולכים ומצטמצמים באופן משמעותי ומידע מקצועי זמין לכל מבוטח. סוכן הביטוח יצטרך להתמודד מול אתגרים מקצועיים במיוחד ויוכל להתקיים רק כאשר הלקוח שלו ירגיש שהוא מקבל ערך מוסף שבעבורו הוא מוכן לשלם כסף. הערך המוסף יכול להיות בתחומים שונים, כמו טכנולוגיה, דיגיטציה, ידע מקצועי, ליווי אישי ועוד.

"ענף הביטוח יתקיים, אך יהיה בו מקום רק לאנשי מקצוע מדרגה ראשונה. סוכן ביטוח שלא ישקיע ברכישת ידע וערך מוסף, לא יתקיים".

מה תפקיד הלשכה בכך?
"תפקיד הלשכה לייצג את סוכני הביטוח ולשמור על האינטרסים שלהם, בפני הרגולטור, חברות הביטוח, המחוקק וגורמים אחרים. לשכת סוכני ביטוח חייבת לעודד את סוכן הביטוח לרכוש ידע ולהתמקצע על מנת להמשיך ולהתקיים וכן לשמור על תדמית חיובית של המקצוע".

עצות להצלחה במקצוע?
"להיות מקצוען, רצון לרכוש ידע, לא לחפש סיבות 'למה לא', תמיד יהיו לך סיבות מצוינות למה לא לעשות משהו, אבל מצא את הדרך לעשותו. כן ללימודים ורכישת ידע למרות שלא תמיד יש זמן, חשק, כסף ועוד 'סיבות מצוינות' ל־למה לא".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email