יואב גפני פורש מרשות שוק ההון

לאחר 15 שנים הודיע סגן הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון על פרישתו; בין היתר היה אחראי גפני על הובלת הרפורמה בתחום השיווק הפנסיוני
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יואב גפני (44), סגן הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, הודיע על החלטתו לפרוש מתפקידו לאחר 15 שנים במשרד האוצר וברשות. במהלך השנים כיהן גפני בתפקידי ניהול רבים ועסק בכל תחומי הפעילות של רשות שוק ההון, כאשר בשנים האחרונות מילא תפקידי מפתח בכירים. בתפקידו האחרון כיהן כאחראי על השירותים הפיננסיים המוסדרים, פיקוח על שוק ההון, השקעות ומערך הרישוי.

יואב גפני | צילום: רשות שוק ההון

 

גפני החל את דרכו באגף שוק ההון במשרד האוצר בשנת 2004. טרם תפקידו האחרון כיהן כיועץ בכיר לממונה על שוק ההון. ובנוסף כיהן כדירקטור מטעם שר האוצר בבורסה לניירות ערך בתל אביב בשנים 2015־2019. יואב גפני ניהל פרויקטים רבים בשנות עבודתו ברשות שוק ההון. בין היתר, ניתן למנות את הובלת הרפורמה בתחום השיווק הפנסיוני שכללה את הזכות לבחור סוכן ביטוח; את הקמת מערך הרישוי והפיקוח על התחום החדש של נותני אשראי ונותני שירותים פיננסיים אחרים. בנוסף, היה גפני אחראי על הטיפול בבקשות להיתרי שליטה בגופים מוסדיים, בין היתר, של חברות זרות.

כפוף לתקופת צינון

הממונה על רשות שוק ההון, ד"ר משה ברקת, מסר: "יואב תרם באופן משמעותי לרשות שוק ההון במשך כ־15 שנים, תרומה שהייתה לה השפעה גדולה הן במישור האישי והן במישור המקצועי. אני מודה לו על שנות שירותו הפוריות והמוצלחות ברשות שוק ההון. אני משוכנע כי הניסיון הרב, הידע, המקצועיות וההתנהלות של יואב יהוו נכס אמיתי בכל אשר יפנה. אני מאחל לו הצלחה בדרכו החדשה".

יש לציין, כי גפני כפוף לתקופת צינון של כשנה, שבה לא יוכל להתקבל לעבודה בגופים עליהם פיקח במסגרת תפקידו ברשות. עזיבתו של גפני היא עזיבת בכיר ראשונה ברשות שוק ההון שתחת הממונה ברקת. גפני התמודד על משרת הממונה הבא אחרי דורית סלינגר, אך מי שנבחר היה לבסוף ברקת. ההערכות בתחילת דרכו של ברקת היו שסגניה הבכירים של סלינגר (גפני, הראל שרעבי ואסף מיכאלי) לא יישארו ברשות שוק ההון תחת הממונה החדש. נותר לראות מה יעשו הסגנים האחרים בעקבות פרישת גפני.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email