יובל ארנון: "הסוכן המניעתי – תחום שמתפתח בכל העולם"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"ההתרפקות על מה שהיה, לא פעם מכשילה אותנו להפנים ולהבין את מה שהולך להיות, ואיך צריך להיערך לכך". כך אמר יו"ר הוועדה לביטוח פנסיוני בלשכה, יובל ארנון, בפתיחת כנס ביטוחי החיים פנסיוני באילת, שהוא בין מארגניו. "זה קשה להפנים את כל השינויים אשר נוחתים עלינו במיוחד בשנתיים האחרונות, שינויים שהם בקצב לא נורמאלי ולא אנושי", הוא הוסיף בפנייה לממונה על הביטוח, דורית סלינגר.

ארנון הדגיש כי חלק מתפקידי הלשכה הם לתכנן את העתיד ולהכין את סוכני הביטוח בצורה הנכונה ביותר לשינויים. מסיבה זו יצאה הלשכה לפני יותר משנה במיזם 2030 בהובלתו של אליעוז רבין. "אנחנו צריכים להתחיל לדבר עם הלקוח על החלומות שלו, על הרצונות שלו, לגדר חלומות אלו, ולדאוג שאכן יוכל לממשם", אמר ארנון. "זה בדיוק המעבר הנדרש כיום לכיוון הסוכן המניעתי, תחום שמתחיל להתפתח בכל העולם, והוא מצריך מאיתנו לשנות טרמינולוגיה, ולהיערך באופן שונה וזה נכון לכל השחקנים בשוק".

"להתחיל לדבר עם הלקוח על החלומות שלו"
ארנון: "להתחיל לדבר עם הלקוח על החלומות שלו"

מניעה נחלקת לשני מצבים: עצם הישיבה עם הלקוח, הגדרת רצונותיו וגידורם על ידי מוצרים ביטוחיים זו מניעה מסוג אחד, אבל ישנה גם מניעה מסוג אחר. "זה אתגר גדול לכולנו, סוכנים, יצרנים ורגולציה לפתח תחום זה", טען. "אני קורא במיוחד ליצרנים: קחו אחריות איתנו על נושא מדהים ומתפתח זה. כל השחקנים בשוק הביטוח בישראל צריכים להירתם לעידן החדש, המניעה על גווניה השונים צריכה להיות חלק בלתי נפרד מכל פעילות ומתלווה לכל מוצר הקיים על המדף. המניעה חייבת להיות חלק מהעיסוק שלנו כסוכנים בדיוק כפי שהיא היום חלק בלתי נפרד מתחומים אחרים כמו אקולוגיה, בריאות, חינוך וביטחון סייבר".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email