יוזמה של סוכן: פיצוי בסך 150 אלף שקל למשפחה ששני ילדיה מתו בשריפה

ההורים לא היו מודעים לפוליסת ביטוח תאונות אישיות לתלמידים שמכסה תאונות גם מחוץ למוסד החינוכי; סוכן הביטוח: "רוצה להעלות הנושא למודעות"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לפני מספר חודשים מתו שני ילדים בגילאי שלוש וחמש בשריפה שפרצה בחדר הילדים של משפחה המתגוררת בנתניה. המשפחה, זוג הורים ושישה ילדים, גרו בדירה קטנה וצפופה והשריפה פרצה בחדר הילדים כתוצאה מקצר והתלקחות מנורת לילה שהיתה ליד המיטה. האש אחזה במזרן ותוך דקות כל החדר עלה בלהבות ועשן סמיך. ההורים הצליחו לחלץ ארבעה מילדיהם, אך אז לא הצליחו להיכנס יותר לחדר, שהפך למלכודת אש ולחלץ את שני הילדים האחרים.

ההורים פרסמו קריאה נואשת לציבור לסיוע כלכלי, בין היתר ברשת הפייסבוק. סוכן ביטוח מנתניה, שראה את ההודעה, יצר קשר עם המשפחה. הוא העלה לתשומת לבם את העובדה שלילד הגדול יותר, בן החמש, שביקר בגן עירוני, יש כיסוי למקרה מוות מתאונה אישית, גם מחוץ למוסד הלימודים. לאחרונה קיבלה המשפחה סכום של כ-150 אלף שקל, שאמור לסייע לה משמעותית בשיקומה ושיקום ביתה.

החדר הפך למלכודת אש | אילוסטרציה: Shutterstock

מסתפק בכוס קפה

סוכן הביטוח, שלא קיבל דבר עבור מאמציו ומבקש לשמור על עילום שם "כי אם פרסמת את עצמך, קיבלת שכר", מספר: "לפני כעשר שנים טיפלתי בשני מקרים בהם ילדים נרצחו בידי אחד מהוריהם. בשני המקרים טיפלתי ללא שכר, כשהעליתי את העובדה שההורה שבחיים זכאי לקבלת פיצוי מביטוח תאונות אישיות לתלמידים. למרות שהיה מדובר ברצח, הוכחנו שלגבי הנרצחים מדובר בתאונה אישית, ולכן ההורה שלא רצח והוא עדיין מוטב בפוליסה, זכאי לפיצוי. באחד המקרים קיבלה האם, שבעלה רצח את ילדיה, פיצוי בסך חצי מיליון שקל, ובמקרה שני קיבל האב, שאשתו רצחה את ילדותיהם 180 אלף שקל.

"מאז אינני עוסק במקרים של רצח ילדים, כי זה קשה מאוד נפשית. ואולם כשראיתי את הקריאה הנואשת של ההורים מנתניה, הרמתי טלפון לעיריית נתניה והפנו אותי לסבא. הוא לא היה מודע לפוליסת ביטוח תאונות אישיות לתלמידים, שמכסה תאונות גם מחוץ למוסד הלימודים. השאלה הראשונה ששאל אותי היתה 'כמה אתה גובה כשכר טרחה?'. אמרתי לו שאני מסתפק בכוס קפה, וכך זה תמיד. לאחר אישור הסב, קיבלתי את כל המסמכים ממנו, כולל דו"ח מד"א מצמרר, לפיו האח בן השלוש נמצא חבוק בזרועותיו של בן החמש. הילד בן השלוש סבל מכוויות של 15% בכל גופו לעומת למעלה מ-95% כוויות על גופו של בן החמש. לצערי, שניהם מתו משאיפת עשן. לאחר טיפול די מהיר מצד חברת איילון, המבטחת, קיבלה המשפחה סכום של 150 אלף שקל פיצוי על מותו של בן החמש. הילד בן השלוש לא למד עדיין במסגרת חינוכית ולכן לא זכאי לכיסוי במסגרת פוליסה זו".

לדברי סוכן הביטוח, הוא רוצה להביא את הסיפורים לידיעת הציבור, משום שהורים רבים אינם מודעים לכיסויים של פוליסת ביטוח תאונות אישיות לתלמידים, שכל מוסד חינוכי ורשות עירונית מחויבים בהם. סיבה נוספת לדבריו, היא לעודד סוכני ביטוח נוספים לעשות דברים דומים לטובת מבוטחים חלשים ואחרים, גם אם אינם מבוטחים אישיים שלהם. "מעבר לדימוי שלנו כסוכני ביטוח, אנחנו קודם כל אנשים", הוא אומר ומוסיף: "לפני כחודש נרצח נער בן 17 בנהריה. אין לי ספק שהורי הילד זכאים לפיצוי דרך פוליסת ביטוח תלמידים, ואני קורא לסוכני ביטוח מהסביבה לסייע להם בכך".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email