יוחנן דנינו בכנס פנסיוני: "מעמד הסוכן בסכנה בגלל הרגולציה הלא מידתית"

יו"ר קבוצת מגדל הדגיש בשיחה עם סו"ב אריה אברמוביץ, נשיא הלשכה: "מי שיספיד את סוכני הביטוח – סופו שיאכל את הכובע. סוכן הביטוח נמצא במרכז מערך העסקים שלנו"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"הרפורמות והרגולציה אמנם מחויבות המציאות, אבל הרגולטור חייב לוודא שהקצב שלהן הוא קצב ששומר על יציבות הענף והמשק, ושהן לא מייצרות סיכונים חדשים ומטיותרים, ולזכור בהקשר זה את שמירת מעמד הסוכנים. מעמד הסוכן נמצא בסכנה, משום שלא מעט רפורמות נעשו בצורה לא מידתית ופוגעות בסוכנים ובמשווקים. יש לכך השלכות על כל הענף לאור המקום המרכזי של הסוכנים בביטוח".

כך אמר יוחנן דנינו, יו"ר קבוצת מגדל, במסגרת שיחה אחד על אחד עם סו"ב אריה אברמוביץ, נשיא הלשכה, בכנס הפנסיוני באילת.

עוד אמר דנינו בהקשה זה: "צריך לשמור על אמון מלא בין הגופים המפוקחים לבין הרגולטור – לא רק הידברות לכאורה, אלא שיתוף פעולה מלא בקידום הרפורמות. אם אין שיתוף פעולה, הסיכוי של הרפורמות להצליח הוא נמוך מאוד. אני מצפה מהרגולטור לסמכות ואחריות – לא מצאתי אחריות לצד הסמכות הענקית שיש לרגולציה בענף הביטוח".

דנינו אף מתח ביקורת על תשדיר האוצר בעד קרנות ברירת המחדל, וטען כי "מדובר בהתערבות ברגל גסה בתחרות ממסחרית פאר-אקסלנס".

דנינו (מימין) ואברמוביץ

כשל של האיגוד

בהתייחסו לתכנית סולבנסי 2, הוא אמר כי לא ייתכן שאיגוד חברות הביטוח יסכם עם הממונה על שוק ההון בנושא, מבלי להתייחס לדרישות מגדל שהיא הגדולה בענף. "זהו כשל של איגוד והתאחדות חברות הביטוח, ולכן פרשנו ממנו. מגדל מממנת 40% מתקציב האיגוד, אבל האיגוד לא היה גם בשבילנו. עד שהאיגוד יבין שהוא מייצג את כל הענף לא נחזור לאליו.

לשאלת נשיא הלשכה על מקומו של סוכן הביטוח במערך השיווק של קבוצת מגדל, ענה דנינו כי "מי שיספיד את סוכני הביטוח, סופו שיאכל את הכובע. רוב העסקים בענף, כולל במגדל, נעשים על ידי סוכני הביטוח. עם זאת, הם צריכים להפנים את השינוי בענף ובמעמד הלקוח שיש לו יותר כלים ויותר ידע, והוא לא פראייר. נצטרך להתאים עצמנו ללקוח".

"אנחנו במגדל נמשיך לשים את הסוכן במרכז העסקים שלנו, כי הוא זה שמביא לחברה את רוב עסקיה", סיכם דנינו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email