יוליה מרוז: ”הסוכן החדש יהיה הרבה מעבר למוכר פוליסות“

מנכ"לית איגוד בתי ההשקעות אמרה בכנס הפיננסים של הלשכה כי השאיפה היא שבתי ההשקעות יהוו שליש מניהול נכסי הציבור: "אנחנו רואים בכם, הסוכנים גורם מרכזי וחשוב בפעילות זו - ערוץ הפצה חשוב, מרכזי ועיקרי"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שוק האשראי מגלגל 2 טריליון שקל במוצרים לטווח קצר וארוך. 52% מנכסי הציבור מנוהלים בידי הבנקים, %29 בידי חברות הביטוח ו-19% בידי בתי ההשקעות (כ־620 מיליארד שקל).

את הנתונים האלה הציגה יוליה מרוז, מנכ“לית איגוד בתי ההשקעות, בכנס הפיננסים הארצי של הלשכה. ”אנחנו שואפים להגיע למשולש שווה צלעות, שבו בתי ההשקעות יהוו שליש מניהול נכסי הציבור, ואנחנו רואים בכם הסוכנים גורם מרכזי וחשוב בפעילות זו“, אמרה מרוז.

מרוז התייחסה בדבריה לפתיחת שוק האשראי הצרכני בהתאם להמלצות ועדת שטרום: ”בתי ההשקעות יוכלו להתחרות בבנקים באשראי צרכני במחירים נוחים יותר ובשירות טוב יותר, כפי שעשינו בתחום האשראי העסקי.

המתווה של ועדת שטרום מצביע על כיוון נכון, אך עדיין נדרשת פתיחות מצד האוצר ליצור תמריץ אמיתי לבתי ההשקעות להיכנס לתחום האשראי הצרכני ולבנות מודל עסקי שיצדיק זאת. יש באוצר נכונות. הצרכנים לא צריכים להיות שבויים של הבנקים“.

מרוז ואברמוביץ בכנס
מרוז ואברמוביץ בכנס | צילום: אייל גליה

פוטנציאל של מאות מיליארדים

בהתייחסה למוצר החדש ”קופת גמל להשקעה“, ציינה מרוז שהאיגוד בראשותה סייע בקידום המוצר: ”זו בשורה אמיתית לציבור החוסכים המתחרה בעיקר בפיקדונות הבנקים“. לדבריה, גם את תכניות ”חיסכון לכל ילד“, שיזם האוצר יכולים בתי ההשקעות לנהל: ”פחות ריכוזיות בניהול כספי הציבור, ופה אנחנו רואים את החשיבות שבשיתוף הפעולה בין בתי ההשקעות לסוכני הביטוח. אנו רואים בכם ערוץ הפצה חשוב, מרכזי ועיקרי.

הסוכן החדש יהיה הרבה מעבר למוכר פוליסות; הוא יהיה מקצוען שידע להתאים חליפות מדויקות ללקוח שלו, לכוון השקעות לקופת גמל להשקעה במקום פיקדונות בריבית אפסית בבנקים, להציע אשראי שבתי ההשקעות יציעו. יש פה פוטנציאל אדיר של מאות מיליארדי שקלים, שכל הצדדים – גם בתי ההשקעות, גם הסוכנים וגם הלקוחות ירוויחו ממנו.
סוכני הביטוח יראו בבתי ההשקעות בית, ונמשיך לפתח עבורכם ממשקים דיגיטליים“. בהתייחסה להפרדת דמי ניהול מתגמול הסוכן, אמרה מרוז: ”יש עמדה מחייבת של המפקחת על הביטוח וגם חקיקה מתקדמת בנושא; כל החברות נמצאות בהיערכות לבניית מודל תגמול חדש“.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email