יום העיון של סניף נתניה התמקד בחשיבות הביטוח הסיעודי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כ-80 סוכנים הגיעו היום ליום עיון בנושא סיעוד שערך סניף נתניה ב"פרוטיאה בכפר" שליד צומת בני דרור. הכנס התמקד בכל הקשור לתחום הסיעוד במטרה להבליט את הצורך בביטוח סיעודי. את יום העיון פתח יו"ר סניף נתניה יוסי אנגלמן שתיאר את האוכלוסיה במדינת ישראל בעוד כ-15 שנה.

"על פי ההערכות, אוכלוסיית המבוגרים מעל גיל 65 תכפיל את עצמה והמשמעות היא נטל כבד יותר על ילדיהם ועל הביטוח הלאומי, שרוב כספו יושקע במבוגרים. בשל העלייה בתוחלת החיים יהיו יותר אנשים שיזדקקו לעזרה סיעודית, אך לא ידאגו בזמן לביטוח והילדים שלהם ישלמו את המחיר. "ביטוח סיעודי יפתור את כל הבעיה. אי אפשר להסתמך רק על קופות החולים. חייבים לעשות ביטוח פרטי".

אנגלמן ציין לטובה את חברת הכשרת הישוב שנכנסה לתחום הסיעוד עם תוכניות ביטוח חדשות. הוא סיים את דבריו בגילוי נאות: "ב-1995 ישבתי עם קבוצת חברים יזמים ולאור מחקרי הזיקנה והמצב המסתמן, החלטנו להיכנס לתחום. ייסדנו את כפר אבות דרורים שלימים נהפך לפרוטיאה בכפר, בהמשך הוקם גם פרוטיאה בהר – כפרים לגמלאים שמכילים דיור מוגן ומחלקות אשפוז סיעודיות.

אחריו עלה לדבר חבר הוועדה לביטוח בריאות וסיעוד איגור מורי, שנתן הערכת מצב והשוואת ביטוחים סיעודיים בחברות השונות. הוא ציין את ההזדמנות הגדולה לסוכנים בעקבות הרגולציה בתחום, לרבות המצב שבו קולקטיבים רבים מסתיימים והמבוטחים האלה מהווים נתח שוק גדול לסוכני הביטוח.

ד"ר אמיר גליק, מנהל המרפאה לנוירולוגיה קוגניטיבית בבית החולים מאיר בכפר סבא, העניק הרצאה בשם "היכן הנחתי את המפתחות שלי?" ובה הוא תיאר כיצד מנתחים טכנית את מצבו של אדם שנמצא בנסיגה גדולה מאוד. היועץ המשפטי ללשכה עו"ד ג'ון גבע נתן דוגמאות לתביעות בתחום ביטוח סיעודי שנמצאות יום-יום בדיונים בבתי המשפט. את ההפוגה הקומית העניקה מספרת הסיפורים עדנה קלינובסקי. בהמשך עלו מנכ"לית פרוטיאה בכפר דייז מסד, יחד עם האחות הראשית ורד אברוצקי ויואל תמרי, סוכן ביטוח יו"ר MDRT וחבר לשכה בעבר ודייר בכפר בהווה, שסיפרו על החיים בכפר והעניקו זווית של נותני שירות ומטופל.

לאחר מכן נערך בינינו לבין עצמנו עם נשיא הלשכה אריה אברמוביץ ויו"ר ועדת הרווחה עוזי ארגמן הציג את לוחות השנה של הלשכה. האירוע הסתיים בסיור בכפר הגמלאים ובארוחת צהריים. במהלך יום העיון הסתובבו סוכנים חברי לשכה עם תוויות, במטרה להציג את עצמם בפני סוכנים שעוד לא חברים ולהציג להם את היתרונות בהצטרפות ללשכת סוכני הביטוח.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email