יום כיף לילדי פנימיות מירושלים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כחלק משיתוף הפעולה רב השנים בין איתוראן ללשכת סוכני הביטוח, נוהגים לצאת ממשרדם עשרות סוכנים למשך יומיים ולהקדיש מזמנם למען רווחת הדור הצעיר שנדחק לשוליים. "השנה החלטנו לשלב גם פעילויות לילדים ונערים בסיכון", מספר שחר שרצקי, ראש תחום ביטוח באיתוראן, ובין יוזמי הפרויקט, "הבאנו 60 נערים ונערות מאזורים שונים בארץ שהגיעו אלינו בעזרת עמותת "אותות". נערים שמתגוררים בפנימיות לאחר שנשרו מכל מסגרת לימודית אפשרית ולאחר שחוו אלימות. ילדים משכבות חלשות, ילדים שנמצאים במסגרת שהיא חלופה לבית הסוהר".

אריק זאבי ומיכל וינצר
אריק זאבי ומיכל וינצר

במסגרת המפגש, שאורגן בידי הוועדה לפעילות וקשרי קהילה בראשות מיכל וינצר, חולקו הנערים והנערות לשתי קבוצות, בנים ובנות. הבנים עברו סדנה של שעתיים עם הג'ודוקא והמדליסט האולימפי אריק זאבי. במסגרת הפעילות למדו הנערים, המדריכים וסוכני הביטוח, תרגילים שונים בג'ודו. הנערים עבדו בזוגות ולמדו תרגילים בשלבים עד לניהול קרב ג'ודו מלא. בחלק השני של הסדנא, נתן זאבי הרצאה ובה סיפר על קשיים שחווה בקריירה שלו, ואיך הצליח לצמוח בזכות קשיים אלה. זאבי העביר לנערים מסר שהמפתח להצלחה הוא בעבודה קשה, ושגם מכישלון אפשר לצמוח.

"הג'ודו, אמנם נתפס כענף לחימה וספורט אגרסיבי, אבל ג'ודו קשור המון לשליטה בגוף", אמר זאבי "אתה חייב לשלוט בכוחות שלך. אם אתה מתעצבן אתה לא יכול ישר להגיב כי אז היריב ינצל את זה. אני חושב שזה מתחבר מאוד לנערים בסיכון, כי לפעמים הבעיה העיקרית שלהם היא בשליטה ובעשיית דברים שהם עלולים להתחרט עליהם. בג'ודו הדבר הראשון שאתה לומד זה לשלוט בתחושות שלך. מעבר לזה, בג'ודו יש אלמנט של כבוד ליריב, גם כשאתה מתחרה ועושה את הכל כדי לנצח, בסוף לוחצים ידיים". גליה תורן, מומחית לתחומי היופי, העבירה לבנות סדנה שכללה הדגמת איפור יום ואיפור ערב. במהלך הסדנה תרגלו הבנות את האיפור יחד עם סוכנות הביטוח – האחת על השנייה. מיטל ברונר, מפיקת אופנה וסטייליסטית, העבירה סדנה שעסקה בין היתר בשדרוג התלבושת האחידה, ואיך לקנות נכון ולא להפוך לקורבן אופנה.

מיכל וינצר, יו"ר הוועדה לפעילות וקשרי קהילה בלשכה, אמרה כי "המטרה של היום הזה היא שלפחות ליום אחד נצליח להשכיח לנוער האמיץ הזה את דאגות היום יום ולתת לו כלים שיעצימו אותם."מדריכי הילדים התרגשו מאוד משיתוף הפעולה עם הסוכנים והסוכנות, ואמרו שילדים אלה רגילים לקבל רק מכות וחוסר אמון בחייהם, ומעטות הפעמים שהם זוכים לעוצמת נתינה כזאת. המדריכים ציינו גם שמעולם לא ראו את הילדים יושבים בקשב רב ומשתתפים ברצון".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email