יום עיון סניף ת"א: שילוב תרומה לקהילה עם תכנים מקצועיים לסוכן הביטוח העצמאי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כ-120 סוכנים הגיעו ליום עיון שערך סניף תל אביב במרכז מורשת יהודי בבל באור יהודה, ומטרתו היתה לתת "ארגז כלים לסוכני הביטוח". לא בכדי נבחר המיקום הייחודי לעריכת יום העיון. לדברי יו"ר סניף תל אביב אורי עיני, "ב-30 בנובמבר צוין לראשונה בכנסת יום עליית יהודי ערב והחלטנו גם אנחנו, בקהילה העסקית, לציין את היום הזה במוזיאון מורשת יהודי בבל, גם כתרומה לקהילה וגם על מנת לשלב בכנס המקצועי ערכי תרבות ואווירה שונה".

בפתיחת יום העיון ציינתי את החיבור שלנו לקהילה ועל חג החנוכה שמגיע עוד שבוע וחצי, על כל סמליו: הנס, המנורה וניצחון המכבים". הכנס כלל הרצאות של רו"ח רמי מימון שנתן טיפים להיערכות לסוף שנת המס, היועץ הארגוני עומר בונה שדיבר על ניצחון הסוכן באתגרי המאה ה-21, הסטייליסית גלית ניניו ושל דורון שבתאי, סמנכ"ל ומנהל שיווק ומכירות באיילון חברה לביטוח.

לדברי מירב ג'והן, חברת ועד הסניף והוועדה לסוכנים צעירים, "שבתאי דיבר על הזדמנויות חדשות בענף הביטוח שסוכן הביטוח צריך להכיר ולזנק עליהן. ההרצאה האחרונה היתה חוויה יוצאת דופן עם סטייליסטית שנתנה לנו הרצאה על סטיילינג. היא העלתה אנשים לבמה וערכה להם סטיילינג. היא דיברה על איך אנחנו צריכים להיראות – מה ללבוש ומה לא, ואף נתנה טיפים איך כל אחד יכול להיות במיטבו".

ג'והן עצמה גם דיברה בפני הסוכנים על הוועדה לסוכנים צעירים. "יש כאלה שעוד לא מכירים את הוועדה, לכן הצגתי אותה וקראתי לסוכנים המבוגרים לבוא ולשמש כמנטורים לצעירים. אני חושבת כי השפעתי עליהם, מכיוון שלאחר שירדתי מהבמה ניגשו אלי אנשים שביקשו להיות מנטורים או להכניס את ילדיהם לתחום, ויצאתי עם הרבה מספרי טלפון".

גם נשיא הלשכה אריה אברמוביץ הגיע ליום העיון. לדברי ג'והן, "הוא דיבר גם על חוק העמילות ממש בקצרה, וענה על שאלות הסוכנים. הוא סיפר על פעולות הלשכה ועל המאבק בביטוח הישיר. אברמוביץ ציין כי הלשכה עונה באופן שוטף על מזכרים וטיוטות של הפיקוח ואף מצליחה להוריד את הסעיפים והגזירות למינימום האפשרי.

לבסוף, הוא דיבר על החשיבות בהגעה לכנס הפיננסים". ג'והן מציינת כי גם סגנית נשיא הלשכה שוש כהן נכחה בכנס. "היא אמרה שהיה כנס מוצלח ומהנה והיא שמחה מאוד שהגיעה. לכל אורך הכנס סוכנים הביעו התלהבות וציינו שהיה מעולה. חייבים לומר שאפו לעיני שעשה עבודה מדהימה. העובדה שבחרנו במיקום מיוחד ובהרצאות שונות מהרגיל, שהיו מיוחדות לסוכן העצמאי, הביאה לכך שלא ניכרה אדישות בקהל. אנשים השתתפו בכל ההרצאות ושאלו שאלות רלוונטיות. בסוף הכנס קיבלנו בסיור מודרך של מוזיאון יהדות בבל בשילוב של טעמים וריחות מהאוכל העיראקי. היה כנס מדהים, שהביא עמו ערך מוסף ואני שמחה שהייתי שותפה לחוויה". לדברי עיני,

"שמחתי לראות שהמשתתפים נשארו גם לאחר ההרצאות ונהנו מהסיור שנערך לנו במוזיאון. אני חושב ששווה לאמץ זאת באופן כללי לכנסים הבאים, לחשוב מחוץ לקופסה ובמקום מרכזי כנסים ומלונות לערוך כנסים במקומות בעלי חשיבות כזו. זו גם המורשת שלנו וגם תרומה לעמותות, שהן חלק מהקהילה". ג'והן מציינת גם את חברי ועד הסניף שלמה אמפלר, אריה מיטראן וישראל גרטי שהיו שותפים להכנת הכנס. "כבר התחלנו לעבוד על הכנס הבא שיהיה באותה הרוח. אנשים לא רוצים להגיע לכנס שבלוני ואנחנו חושבים כל הזמן איך להעלות את הרמה ולתת ערך מוסף לסוכנים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email