יונה יהב: סוכני הביטוח בחיפה הוכיחו נאמנות לציבור

בעקבות אירועי השריפה, ראש עיריית חיפה ערך כנס בהשתתפותם של תושבי העיר שבתיהם נפגעו בשריפה והגורמים האחראים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"הרבה מאד אנשים התגלו כמושיעים בשריפה וגם סוכני הביטוח הוכיחו נאמנות לציבור. כבר ביום שישי אחרי השריפה פגשתי סוכנים ושמאים בשטח, הם היו זריזים ומהירים. אני מעריך את העובדה שנציג מכובד כמו יו"ר סניף חיפה בלשכת סוכני ביטוח גם הגיע לתת מידע  לאזרחים", אמר יונה יהב, ראש עיריית חיפה, בכנס חירום.

בכנס התקיים ביום שלישי בהשתתפות כ-500 תושבים שפונו מבתיהם שאינם ראויים למגורים. בפאנל השתתפו יהב, מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, אמיר דהאן, ראש מחלקת הפיצויים במס רכוש, עו"ד-שמאי, תום זגול, וליאור רוזנפלד, יו"ר סניף חיפה בלשכת סוכני הביטוח.

פאנל הכנס
פאנל הכנס

"קשה לנו לומר לכם ערב טוב כי לכם לא טוב כעת, אך אני יכול להבטיח לכם כי סוכני הביטוח האישיים שלכם יעמדו לצדכם, ילוו ויסייעו", אמר רוזנפלד. "הפיצוי שניתן לכם עבור תכולת הבית ע"י מס רכוש לא יספיק לתכולות מעל 150.000 שקל ואנחנו בלשכה נלחמנו כדי שיינתן לנו לפצות את האזרחים האחראיים שהשכילו לרכוש ביטוח דירה נכון. תסתייעו בסוכנים ובמסמכים השמורים אצלם לרבות דו"ח הסוקר להוכחת הנזק שנגרם לכם. וגם באם תחליטו לערער על שמאות מס רכוש, ואחרי שהכל יסתיים תעשו לעצמכם טובה ואל תישארו בלי ביטוח דירה ובלי ביטוח בתים משותפים". לדברי רוזנפלד, המפגש שנמשך כשעתים היה טעון וחלק מהנוכחים הוציאו את זעמם כנגד נציגי מס רכוש.

"אנחנו מודעים לכיסוי המוגבל שלנו. ברור לנו כי בביטוח פרטי הייתם מקבלים יותר בנושא התכולה וגם בנושא של אובדן הכנסות לאלו שעובדים מהבית או לבעלי עסקים שנפגעו. אך הממשלה החליטה לפצות את כולם דרכינו כאקט של ערבות הדדית", הוסיף דהאן.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email