יונט דורשת עמלה נוספת מחברות הביטוח והפנסיה

מנכ"ל יונט, שלמה אייזיק, הסביר כי הפנייה נעשית בעקבות הטיפול בהעלאת שיעור ההפקדות לפנסיה ביולי
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

מנכ"ל קבוצת יונט, שלמה אייזיק, דורש מחברות הביטוח לשלם לסוכנים עמלה נוספת בגין הטיפול הנוסף הנדרש עקב העלאת שיעור ההפקדות לפנסיה.

בפנייה ששיגר אייזיק לראשי חברות הביטוח וקרנות הפנסיה, הסביר כי "מעבר לעבודה המורכבת והאחראית המוטלת עלינו, סוכני הביטוח, יש בהעברת המידע ובעיקר ביישומו, עבודת שיווק נוספת הכרוכה בהקצאת משאבים וזמן מעבר לעבודתנו הרגילה ובאחריות מקצועית נוספת. בנוסף, מדובר על נפח פעילות עסקית משמעותית", כתב מנכ"ל יונט והדגיש, "אנו רואים ביישום הליך מורכב זה הסדר זהה לתשלומי 'הגדלות' כתוצאה מפנסיית החובה, ואשר שולמו לנו במלואם על ידכם".

אייזיק
אייזיק. צילום: שני צדיקריו

הטיפול הנוסף אליו מתייחס אייזיק נגרם בגין התוספת להפקדות הפנסיוניות של עובדים, שיגולמו לראשונה במשכורות יולי המשולמות החל מה־1 באוגוסט. שיעורי ההפקדות החדשים הם בהתאם להסכם הפנסיה שנחתם בין ההסתדרות לארגוני המעסיקים לפני כחצי שנה. על פי ההסכם, תהיה תוספת של 0.25% מצד העובד ושיעור זהה מצד המעסיק להפקדות הפנסיוניות, כך שההפקדות המינימליות יעמדו על 6.25% על חשבון המעסיק ו־5.75% על חשבון העובד. חברות הביטוח הוציאו הנחיות לסוכניהן כיצד לפעול בנושא בדגש על פוליסות ביטוחי מנהלים, שבהן הפקדות מסוגים שונים – אשר אין זה פשוט לעדכן אותן, והסוכנים אף נדרשים לא פעם להחתים את הצדדים בגין השינויים.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email