יונל כהן ירכוש כרבע מאחזקות רחמני באיילון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יונל כהן, ששימש בעבר כמנכ“ל חברת הביטוח מגדל, רוכש מלוי יצחק רחמני, בעל השליטה בחברת הביטוח איילון, רבע מאחזקותיו בקבוצת הביטוח. על פי מתווה העסקה, ירכוש כהן 11% ממניות איילון בסכום של כ-48 מיליון שקל ובמקביל יקבל אופציה לרכישת 11% נוספים מהחברה לפני סוף השנה בסכום זהה. בסך הכל יחזיק כהן ב-22% ממניות החברה תמורת 96 מיליון שקל. רחמני מחזיק כיום ב- 86.3% ממניות איילון.

בהודעה לבורסה שמסרה השבוע איילון נמסר כי בין הצדדים נחתם מזכר עקרונות לביצוע העסקה והם יחלו במשא ומתן לחתימת הסכם מחייב. ביצוע העסקה מחייב אישור של הממונה על שוק ההון במשרד האוצר דורית סלינגר ואישורים רגולטוריים נוספים.

קבוצת הביטוח והפיננסים איילון, שהינה השישית בגודלה בקרב החברות הפיננסיות בישראל, הוקמה על ידי רחמני בשלהי 1976, והתפתחה בגידול פנימי לכדי כ-%8.5 מענף ביטוח כללי. לדברי רחמני, ”אני שמח למצוא ביונל שותף מבטיח להגשמת השלב הבא, במהלך שעשיתי למיצובה ולהפיכתה של קבוצת איילון לגורם פעיל וחשוב בקרב הקבוצות המובילות בענף הביטוח והפיננסים. יחד נפעל ליצירת תחומי פעילות חדשים ומקורות הכנסה מגוונים לקבוצת איילון.

יונל הוא מנהל ואיש ביטוח ופיננסים מהטובים ביותר שבענף, ואני משוכנע כי נסכם על השתלבותו בניהול ובהובלת קבוצת איילון, ונפעל יד ביד לשימור ופיתוח האיכותיות, המקצועיות, השירות למבוטחים וטיפוח העובדים של קבוצת איילון“. כהן סלל דרכו בענף הביטוח כשותף במבטח-שמיר ומהמייסדים של קרן הפנסיה עתודות, ובהמשך כיו“ר מבטח-סיימון, יו“ר קרן הפנסיה מקפת ועד לצמרת הענף כמנכ“ל קבוצת הביטוח הגדולה בישראל – מגדל. לפני כחצי שנה רכש כהן כ-%27 מבית ההשקעות תמיר-פישמן. כעת הוא מסמן את עתידו בקבוצת איילון, במטרה להצעיד במשותף עם משפחת רחמני את קבוצת איילון, בהתפתחות הקבוצה בתחומים חדשים ובתחומים שבהם יש לו מומחיות.

”איילון הינה חברה מצוינת“, אומר כהן, ”ואני בטוח שיחד עם משפחת רחמני וצוות ההנהלה נוכל להוביל את קבוצת איילון לצמיחה מהותית וגידול בכל הפעילות הענפה, תוך הרחבה וגיוון של התחומים בהם תפעל הקבוצה. אני מודה למר לוי רחמני, אשר לנו היכרות של מעל ל-25 שנה, על האמון בי להיות גם עמוד תווך לעתיד במפעל חייו, ועל הרצון לייצר שותפות אמיתית. אני מאמין שבאיילון עוד טמון פוטנציאל משמעותי שיבוא לידי ביטוי בשנים הקרובות“.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email