יונל כהן מצטרף לקבוצת יאנגו – הרוכשת המיועדת של השליטה בהפניקס

כהן ישקיע 130 מיליון שקל ויכהן כיו"ר הפניקס, מה שעשוי להקל על הרכישה המותנית באישור רשות שוק ההון
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

קבוצת דלק דיווחה לבורסה כי איש הביטוח יונל כהן, לשעבר מנכ"ל מגדל ויו"ר איילון ביטוח, מצטרף לקבוצת יאנגו הסינית, המועמדת לרכישת השליטה בחברת הפניקס ביטוח. על פי הדיווח, קבוצת יאנגו הודיעה כי הגיעה להסכמה עם כהן על צירופו לעסקת הרכישה, כחלק מגרעין השליטה של הגוף הרוכש תמורת 130 מיליון ש"ח. העסקה מותנית בקבלת כל ההיתרים הרגולטוריים ואישור רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, בראשותה של דורית סלינגר. הצטרפותו של כהן הישראלי לגרעין השליטה עשויה להקל על מתן האישור.

אם תאושר העסקה, כהן יכהן כיו"ר חברת האחזקות וכיו"ר הפניקס ביטוח. קבוצת יאנגו אף העניקה לו זכויות וטו בכל הקשור להקפדה על כללי הממשל התאגידי בחברה, כמו גם על כל סוג של עסקאות בעלי עניין. מהדיווח המיידי עולה עוד, כי הצדדים סיכמו על "תקופת חסימה" של 15 שנים לפחות, שבמהלכה מחויב כהן להישאר חלק מגרעין השליטה. לאורך כל התקופה יכהנו בדירקטוריון הפניקס רוב מוחלט של דירקטורים ישראלים בכירים. הסכם השליטה אף מגדיר כי הפניקס לא תוכל לבצע השקעות לא סחירות מחוץ לישראל אלא באישור הדירקטוריון או ועדת הביקורת.

השקעה אסטרטגית

יו"ר קבוצת יאנגו, טנגג'ייאו לין, הביע הערכה רבה על הצטרפותו של כהן לגרעין השליטה. "אין לי ספק כי כהונתו בעבר בראש חברת הביטוח הגדולה בישראל – שנשלטה אף היא, כזכור, על ידי חברה בינלאומית (ג'נרלי), תסייע להפניקס להמשיך ולשגשג גם לאחר העברת השליטה – לרווחת לקוחותיה, סוכניה ועובדיה" אמר מר לין. הוא ביקש להדגיש, כי קבוצת יאנגו מכבדת את ההליכים הקפדניים שמבצעת רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון של ישראל, בראשותה של הגברת סלינגר, לפני שהיא מאשרת את העברת השליטה. "קבוצת יאנגו פועלת בצורה שקולה ואחראית זה יותר משני עשורים. אנו רואים בהפניקס השקעה אסטרטגית ולפיכך אנו לא רואים ברגולציה מטרד, אלא כלי ניהולי חשוב ומשלים להבטחת יציבותן של החברות שלנו לאורך זמן".


כהן: "הסכם גרעין השליטה כולל מנגנונים מוגדרים היטב"

כהן, שכיהן בעבר כמנכ"ל מגדל ויו"ר מקפת – תחת שליטתה של ג'נרלי האיטלקית, וכן היה שותף בחברת הביטוח איילון, ציין כי החליט להשקיע סכום נכבד מכספו ולהיכנס לגרעין השליטה בהפניקס, לאחר משא ומתן ממושך מאוד שניהל עם קבוצת יאנגו ובחינה של עסקי הפניקס. כהן אמר כי, "הפניקס מנוהלת היטב, ונוכחתי כי לקבוצת יאנגו חוסן פיננסי מרשים ויש לה רצון ויכולות לפתח עסקים חדשים בתחומי הפיננסים, להשקיע משאבים רבים בהגברת כושר התחרות של הפניקס, ולאפשר לה לפתח שירותים דיגיטליים מתקדמים ביותר לרווחת מבוטחיה. הסכם גרעין השליטה כולל מנגנונים מוגדרים היטב במבנה הממשל התאגידי של הפניקס, באופן שמבטיח את כספי המבוטחים והחוסכים הישראלים – והכל תחת הרגולציה הישראלית הקפדנית, שתמשיך לחול על הפניקס בדיוק כפי שהיא חלה על כל חברת ביטוח או מוסד פיננסי ישראלי אחר".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email