יוסי מנור: "יש לאחרונה סדרה של שינויים רגולטורים דרמטיים, שהפיקוח יורה בקצב בלתי נתפס"

ביום עיון לחברי MDRT ישראל ינסו לעשות סדר ברגולציות * יוסי מנור: "הרגולטור יורה הנחיות בקצב בלתי נתפס."
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברי MDRT ישראל, שהם מבכירי סוכני ביטוח החיים בארץ, יקיימו יום עיון ב־20 באוקטובר 2015 במלון הרודס החדש ליד המרינה בהרצליה. במרכז יום העיון יתקיים סמינר מקצועי, ובו ירצה עו"ד ג'ון גבע על המשמעויות המשפטיות של הוראות הרגולטור – אגף שוק ההון, הביטוח והחיסכון שבמשרד האוצר. עו"ד גבע יענה גם לשאלות הסוכנים בסוגיה זו.

"כל אחד מפרש את ההוראות אחרת"

לדברי יוסי מנור, "כל עו"ד בכל חברת ביטוח מפרש את ההוראות בצורה אחרת, ואנחנו רוצים לעשות סדר בדברים לטובת סוכני הביטוח שלנו". לדבריו, "יש לאחרונה סדרה של שינויים רגולטורים דרמטיים, שהפיקוח על הביטוח יורה אותם בקצב בלתי נתפס, כאילו כל רגולטור צריך להעביר כמה שיותר החלטות לפני שהוא מסיים את תפקידו. אין דברים כאלה בעולם. "אני חבר ועדת ההיגוי של לשכות הביטוח באירופה, ומכיר את תהליך קבלת ההחלטות הרגולטוריות שם. התהליכים שם תופסים מרחבים אחרים לגמרי גם מבחינת הזמן, ההתארגנות והבנת השינויים מבחינת כל מי שהדבר נוגע לו, כולל הציבור. ההחלטות יוצאות לשימוע גם של הציבור הרחב. אצלנו אין בכלל מעורבות של הציבור, שמוצא עצמו מבולבל כשכל שני וחמישי יוצאת הנחיה חדשה ושינוי חדש".

עוד במסגרת יום העיון יספר יהודה בן אסאייג, מנכ"ל מנורה פיננסים, איך הוא, כאחד הגופים הפנסיוניים הגדולים ביותר, נערך לרפורמות בתחום הביטוח הפנסיוני. פרופסור רפי אלדור, מומחה לכלכלה וניהול סיכונים, ידבר על מוטיבציה ושליטה באירועים בחיים. ורדה לבקוביץ', חברת MDRT, תסביר על כתבי השירות בפוליסת הבריאות; איתי ברדה מהלמן אלדובי בית השקעות, יספר על "המודל השקוף" – מודל התגמול החדש המפריד בין דמי הניהול לעמלה; יובל ארנון, יו"ר הוועדה הפנסיונית, ידבר על ממשק מעסיקים ושימושים במסלקה; ישראל פלג, חבר MDRT, יציע רעיונות שיווקיים – ולסיום יעדכן אריה אברמוביץ, נשיא לשכת סוכני הביטוח, את הנוכחים בפעילות הלשכה בנושא הרגולציה, אמנת השירות ושירותים לסוכן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email