יוסי מנור: "עולם הפיננסים הוא התחום המוביל"

רפורמת בכר הכניסה את סוכני הביטוח לתחום הפיננסים, אך רק מעטים ניצלו את האפשרויות שנפתחו בעקבות זאת. יוסי מנור, שהיה נשיא לשכת סוכני ביטוח בזמן גיבוש הרפורמה, מדבר על המהפכה שיצרה “היתרון הגדול שיש לסוכני הביטוח על פני משווקים פיננסיים אחרים הוא שהם לא צריכים לחפש לקוחות"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הכניסה המשמעותית של סוכני הביטוח לתחום הפיננסים החלה לאחר שאומצו מסקנות ועדת בכר באוגוסט 2005 בכנסת. יוסי מנור היה אז נשיא לשכת סוכני ביטוח והשתתף בכל דיוני הכנסת שעסקו במסקנות הועדה.

“לאחר רפורמת בכר החלו סוכני הביטוח לשווק בעיקר קרנות השתלמות וקופות גמל. מי שהצטרף אז לתחום הפיננסים זכה לתוספת הכנסה משמעותית והוא משגשג עד היום. היתרון הגדול שיש לסוכני הביטוח על פני משווקים פיננסיים אחרים הוא שהם לא צריכים לחפש לקוחות”, אומר מנור. “הם רק היו צריכים לפתוח את תיק הלקוחות הביטוחיים שלהם, אותם לקוחות שיש להם אתם קשרים ארוכי טווח ואמון, ולהתחיל לשווק להם גם קרנות השתלמות, פוליסות חיסכון ופנסיות".

בריאיון עמו שיפורסם במלואו במגזין הפיננסים לקראת כנס הפיננסים הארצי שיתקיים ב־ 24 בנובמבר בשפיים, מספר מנור, יו"ר MDRT אירופה ועד לאחרונה יו"ר MDRT ישראל, על ההיסטוריה, ההווה והעתיד של סוכני הביטוח בתחום הפיננסים. עוד אומר מנור כי "הסוכנים צריכים להבין שעולם הפיננסים היום הוא התחום המוביל, והוא הפך לכזה בין היתר בזכות הטכנולוגיה והדיגיטציה, שמאפשרות מידע נגיש, שקיפות וביצוע פעולות בזמן אמת. יש מוצרים שהם משולבי ביטוח ופיננסים, כמו ביטוח מנהלים ופנסיה, יש מוצרים פיננסיים טהורים ומוצרי ביטוח טהורים. סוכן הביטוח צריך להיות בקיא בכל הערוצים האלה".

יוסי מנור
יוסי מנור

לאחרונה יצא מוצר ביטוחי־פיננסי חדש של קופת גמל להשקעה. מנור קורא לסוכנים לבדוק ולדבר את כל הלקוחות הפוטנציאליים שלהם בנושא זה, "זה מוצר פיננסי הוני שהיה חסר בארץ.לקוחות פוטנציאליים הם כל הלקוחות שיש לסוכן הביטוח. חייבת להיות פניה אישית ישירה לכל לקוח". לדברי מנור, סוכני הביטוח צריכים להשתלב בכל המוצרים הפיננסיים. "במשכנתאות למשל", מציע מנור, "תמיד אמרתי שסוכן ביטוח שפוגש זוג צעיר יכול גם לספק לו הלוואת משכנתא. יש הרבה פוטנציאל בתחום המשכנתאות, אבל נכון שכיום חסרים לסוכן ספקים למוצרים הפיננסיים, ואני מקווה שחברות הביטוח יתגברו על בעיות החיתום בתחום זה כפי שעשו בביטוחים הרפואיים, וייכנסו באופן מאסיבי גם לתחום המשכנתאות". בנוסף אומר מנור כי "הסוכנים יכולים להשתלב גם בתחום האשראי הצרכני, לספק הלוואות, כרטיסי אשראי ועוד. אני בטוח שסוכני הביטוח יהיו שם. לא כולם, אבל לא כולם צריכים להיות שם"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email