יורם נוה נבחר כמחליפו של איזי כהן בתפקיד מנכ"ל כלל ביטוח

נוה משמש כיום כמשנה למנכ"ל ומנהל חטיבת משאבים בחברה ומנכ"ל כלל פיננסים; המינוי ייכנס לתוקף ב־1 ביולי
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

דירקטוריון כלל ביטוח בחר בתחילת השבוע פה אחד את יורם נוה למנכ"ל הבא של החברה. המינוי, שייכנס לתוקף ב-1 ביולי, כפוף לאישור הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון דורית סלינגר. איזי כהן, המנכ"ל הפורש, הסכים לחודש חפיפה בינו לבין נוה שתימשך עד ה-31 באוגוסט.

נוה משמש בתפקידים בכירים בקבוצת כלל מזה כעשר שנים ומכהן כיום כמשנה למנכ"ל ומנהל חטיבת משאבים בחברה ומנכ"ל כלל פיננסים.

המינוי של נוה הוא מפתיע, משום ששמו לא עלה בין המועמדים המובילים; מאז הודיע כהן על פרישתו הדרמטית מכלל ביטוח עלו מספר שמות כמועמדים להחליפו בהם ענת לוין (משנה למנכ"ל), דניאל כהן (מנהל חטיבת הבריאות ומערך הלקוחות), משה ארנסט (ראש המטה) ויורם נוה (מנהל חטיבת משאבים). בין המועמדים החיצונים הוזכרו מנכ"ל AIG ישראל שי פלדמן; ראש החטיבה הבנקאית בבנק דיסקונט יובל גביש, בו תומך הנאמן טרי,  וראובן קפלן, שהוא בנו של מנכ"ל ויו"ר כלל ביטוח בעבר, אביגדור קפלן.

טרם ההחלטה על נוה, הסתמן ביום חמישי שעבר שוועדת האיתור תציע לענת לוין, שהודיעה על התפטרותה מתפקיד משנה למנכ"ל כלל ביטוח לפני כשבועיים, למלא את מקומו של כהן עד למינוי מנכ"ל קבוע. ואולם, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון דורית סלינגר, הורתה לראשי כלל להגיע להחלטה על מנכ"ל קבוע ומוסכם עד יום ראשון. כאמור, הדירקטוריון הכריע בעד מינויו של נוה.

יו״ר דירקטוריון כלל החזקות עסקי ביטוח, דני נוה, אמר לאחר המינוי: "אני מברך על בחירתו של יורם נוה למנכ״ל החברה. יורם, מנהל מצוין, מנוסה ומוכשר, בעל יכולות רבות בעולמות הפיננסים, הכלכליים וההשקעות, מכהן בתפקידים בכירים בקבוצת כלל מזה עשר שנים, בתוכם כמנכ"ל כלל פיננסים וכמשנה למנכ"ל כלל ביטוח.

"יורם בעל אוריינטציה עסקית גבוהה והיכרות רבה עם הרגולציה והממשל התאגידי. בשנים האחרונות היה שותף למהפכה בשרות הדיגיטלי ללקוחות החברה ואין לי כל ספק כי הוא ניחן בידע הנדרש לקדם את אסטרטגיית החדשנות של החברה.

"מעל הכל, בטוחני כי ידע לרתום את הנהלת החברה ועובדיה למען הצלחתה ולטובת סוכניה ולקוחותיה. בהזדמנות זו, אני רוצה שוב להודות, בשם דירקטוריון החברה ובשמי לאיזי כהן, על פועלו ותרומתו הרבה לקידומה של החברה בחמש השנים האחרונות", אמר נוה.

יש לציין, כי שמה של לוין עלה כמועמדת להחליף את דורית סלינגר, שאמורה לסיים את תפקידה כממונה על שוק ההון בסוף אוגוסט. בעבר דחתה לוין את ההצעה להתמודד על התפקיד. עתה, לאור העובדה שלא תכהן כמנכ"ל כלל ביטוח, עשוי שמה לעלות שוב כמועמדת לתפקיד הממונה. הבחירה תיעשה בידי ועדת איתור שתמליץ לפחות על שני שמות ושר האוצר משה כחלון יבחר מביניהם את הממונה הבא.

בפני נוה עומדים אתגרים לא פשוטים בניהול כלל ביטוח: 1. מכירת החברה – אי.די.בי שבשליטת אדוארדו אלשטיין, מחויבת על פי חוק הריכוזיות למכור את מניות השליטה שלה בחברה. למניות השליטה מונה הנאמן משה טרי, שהונחה בידי הממונה על הביטוח למכור את השליטה בנתחים של 5% בבורסה. עד כה נמכרו 20%. 2. שיפור תוצאות עסקיות – ברבעון הראשון של 2018 הציגה החברה הפסד בסך 115 מיליון שקל בעיקר בשל הפסדים בחיסכון ארוך טווח ובביטוחי הבריאות. שיפור התוצאות יכול להגיע באמצעות התייעלות, ואולם גם תהליך כזה בצמוד להליך מכירת החברה עלול להביא להתקוממות עובדי החברה, כפי שהיה אשתקד, אז השביתו העובדים את העבודה בכלל ביטוח עד שקיבלו את רוב דרישותיהם. 3. שיפור תשואות החברה בחיסכון הפנסיוני, שבהם היא משתרכת מאחור. 4. מינויים חדשים חזקים בהנהלת החברה – ענת לוין פרשה מתפקידה כמנהלת חטיבת הפיננסים ומשנה למנכ"ל וצריך למצוא לה מחליף. נוה צריך לידו הנהלה חזקה שגם תשתף איתו פעולה במשימות שעומדות לפניו.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email