יו"ר איילון אחזקות מזהיר את הממשלה הבאה מלהעלות מסים

"לא רק שזה לא יצמצם את הגירעון, אלא שמיסוי נוסף יקטין את הכנסות המדינה ממסים", אמר אהרון פוגל במסגרת כינוס מועדון הפיננסים של סוכני איילון ביטוח • מנכ"ל איילון ציין בכינוס כי אחד היעדים של החברה הוא צמיחה משמעותית בפעילות החיסכון הפיננסי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יו"ר דירקטוריון איילון אחזקות, אהרון פוגל, שכיהן בעבר כמנכ"ל משרד האוצר, טוען כי אסור לממשלה הבאה להעלות מסים. "לא רק שזה לא יצמצם את הגירעון, אלא שמיסוי נוסף, אם יוטל חלילה, יקטין את הכנסות המדינה ממסים", קבע יו"ר איילון אחזקות והבהיר כי "שיעור המס השולי האפקטיבי על היחיד במדינת ישראל מגיע כבר לכ־60%".

את הדברים הוא אמר במסגרת כינוס מועדון הפיננסים של סוכני איילון ביטוח. פוגל, שכיהן בעבר בין השאר גם כיו"ר הוועדה המייעצת של בנק ישראל, אמר עוד בכינוס כי המדיניות שמנהל בנק ישראל ב־15 השנים האחרונות, אחראית לשקל חזק מידי – ומציאות זו מזיקה לעתיד הכלכלה והחברה בישראל.

מימין: יוגב, יוסף ופוגל | צילום: יוגב גפן

"מקדשים אצלנו כל מיני 'רייטינגים' – דירוגים שהפכו פרות קדושות ממש, ומערימים חסמים מיותרים על הפעילות הכלכלית ועל המשק כולו – רק כדי למנוע סטייה חסרת כל משמעות בריבית", הוסיף פוגל. "אנחנו מקדשים גם את יחס חוב־תוצר בגובה של 60% – דבר שנקבע בתקופות שהיו ריביות גבוהות. בהצמדות ליחס זה, אנחנו פוגעים באפשרויות הממשלה לשפר את איכות השירותים וההשקעות בתשתית. שימוש מושכל במקורות יאפשר קיום משק איתן וטוב גם ביחס חוב־תוצר של 70%", אמר.

מנוע צמיחה

מנכ"ל איילון ביטוח, אריק יוגב, הציג בפני הסוכנים הנבחרים, חברי המועדון הפיננסי של איילון, את האסטרטגיה של איילון בשנים האחרונות המכוונת בנוסף לפעילות המשמעותית בתחום הביטוח הכללי גם להרחבת הפעילות בתחום הבריאות וביטוח החיים והחיסכון.

יוגב סקר את השדרוג שעבר אגף ההשקעות בחברה בשנים האחרונות, וכן את הכלים תומכי השירות שפיתחה איילון לאחרונה, וציין כי "אחד היעדים המרכזיים בשנת 2020 הוא צמיחה משמעותית בפעילות החיסכון הפיננסי באיילון. נקבעה אסטרטגיית השקעות עדכנית לאיילון, מערך ההשקעות שלנו שודרג וערוך היום להעניק ערך מוסף ייחודי לסוכנים וללקוחות תוך מיצוי הניסיון העשיר של מנהלי ההשקעות לצד כלי שירות מתקדמים".

יוגב חשף כי מאז הושקה פעילות איילון למתן אשראי חוץ בנקאי, מנהלת החברה פעילות ענפה בתחום, וזו כבר מהווה מנוע צמיחה עבור סוכני איילון ושירות ייחודי נוסף ללקוחותיהם.

השוק הסיני יתאושש

רונה יוסף, סמנכ"לית ומנהלת אגף ההשקעות באיילון, עמדה על יתרונות ההשקעה באפיקי החיסכון השונים באיילון ובכלל זה, דמי ניהול אטרקטיביים, הימנעות מאירוע מס בעת מעבר בין מסלולי ההשקעה השונים, היכולת ליהנות מהשקעות בהלוואות פרטיות, קרנות השקעה ונדל"ן, כמו גם מהשתתפות בהנפקות כבר בשלב המוסדי.

מנהל תחום השקעות חו"ל באגף ההשקעות של איילון, לירון רוכמן, העריך במפגש כי אם משבר הקורונה יסתיים כצפוי עד חודש אפריל, הרי שהשוק הסיני יתאושש מהר וימשיך לצמוח בקצב של כ־5% בשנה וכך יהיה בכלל השווקים באסיה ובעולם. "כל עוד הריבית תישאר נמוכה – השווקים ימשיכו להיות יקרים", אמר רוכמן.

תמיר הרשקוביץ, מנהל תחום השקעות נוסטרו באגף ההשקעות של איילון העריך כי קצב צמיחת התמ"ג בישראל יעלה במהלך השנה הקרובה בכ־3% וכי שוק המניות ימשיך ליהנות מסביבת ריבית נמוכה ומתמחור אטרקטיבי במכפילי רווח דומים לאלה הקבועים כיום.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email