יו"ר ביה"ד הארצי של הלשכה: אקים מרכז גישור מטעם בית הדין הארצי

סו״ב אליוביץ׳: ״המטרה שלי היא שכמה שיותר מקרים ייסגרו במסגרת ביה"ד של הלשכה ולא יגיעו לבתי המשפט״
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

השבוע התקיימה ישיבתם הראשונה של חברי בית הדין הארצי של לשכת סוכני ביטוח, בראשותו של סו"ב עו"ד ישראל אליוביץ. מעמדו של בית הדין הארצי של לשכת סוכני ביטוח, הוא של בורר חיצוני, ועל פסיקתו הסופית ניתן לערער רק בבית המשפט המחוזי. בבית הדין חברים שבעה סוכנים חברי לשכה (כולל היו"ר אליוביץ). החברים הם: סו"ב עו"ד אלי איש שלום (שזו קדנציה נוספת שלו בבית הדין הארצי); סו"ב עו"ד ישראל זר אביב; סו"ב רונית ליאור; סו"ב בועז מועלם; סו"ב שי מנור (קדנציה נוספת) וסו"ב ירון פל.

"הסברתי להם שהמטרה שלי היא שכמה שיותר מקרים ייסגרו במסגרת ביה"ד של הלשכה ולא יגיעו לבתי המשפט. כדי לחזק את המטרה, אני מתכוון להקים מרכז גישור מטעם ביה"ד. במרכז הגישור אפשר יהיה הגיע להסכמה עוד בטרם היא תגיע לבוררות בביה"ד. אם אחד הצדדים לא ירצה להגיע להסכמה, המקרה יעבור אלינו. המגשרים לא יוכלו להופיע אחר כך בבית הדין, וזאת בהתאם לחוק", סיפר אליוביץ ל"ביטוח ופיננסים".

חברי בית הדין

לבית הדין יש הזכות לפסוק לטובת אחד הצדדים, או להציע פשרה. יש לציין, כי כל חבר לשכה חותם עם הצטרפותו ללשכה על מחויבותו להתייצב בפני בית הדין הארצי של הלשכה, המהווה מוסד בוררות כאמור, אם מוגשת נגדו תביעה. מינימום חברים בדיון בוררות הוא 3, ובמקרה של ערעור – 5. "על פסיקה סופית של ביה"ד של הלשכה ניתן לערער רק בבית המשפט המחוזי", מסביר אליוביץ. "יש 10 עילות לביטול הבוררות: לא היה הסכם בוררות בר-תוקף; הפסק ניתן על ידי בורר שלא נתנה כדין, או שניתנה ללא סמכות; לא ניתנה לבעל הדין הזדמנות נאותה לטעון טענותיו או להביא ראיותיו, ועוד. בדרך כלל בתי המשפט לא נוטים לבטל את הסכמי הבוררות של בית הדין של הלשכה. אבל זכותו של המערער לפנות לבית המשפט המחוזי בבקשה לאשר לו ביטול/תיקון הסכם הבוררות".

בכל כנס ירצה נציג של ביה"ד

אליוביץ מבטיח בנוסף, כי בכל הכנסים וימי העיון של הלשכה ירצו נציגי בית הדין: "חברי הלשכה חייבים להכיר את המוסד העומד לרשותם", מסביר אליוביץ ומוסיף: אני רוצה גם להודות לנשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד ולמנכ"ל הלשכה רענן שמחי, שהשתתפו בישיבה הראשונה שלנו. אני רוצה להדגיש, שבית הדין הוא עצמאי ואינו תלוי בשום גורם בלשכה למעט חבריו. קיבלתי הבטחה מנשיא הלשכה שנציגי בית הדין יופיעו בכנסים המחוזיים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email