יו"ר ביה"ד של הלשכה: "החלטנו לדחות את האסיפה הכללית, עד לקבלת פרוטוקול הדיון"

דיון שנערך השבוע בבית הדין של הלשכה עורר סערה בעקבות צו מניעה שנתן בית הדין כנגד קיום האסיפה הכללית הקרובה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בעקבות הסערה שקמה בלשכה לאחר צו המניעה שהוציא בית הדין הארצי של הלשכה, לקיום ישיבת האסיפה הכללית הקרובה, מבהיר סו"ב ישראל אליוביץ, יו״ר בית הדין: "כיוון שאנו עצמאיים ואין לנו דובר, החלטנו לתת הסבר לחברי לשכת סוכני ביטוח, למה שהתרחש השבוע בדיון בבית הדין".

בהסברו אומר אליוביץ כי נשיא הלשכה ויו"ר הוועד המנהל, סו"ב ליאור רוזנפלד, עתר לבית הדין בבקשה לצו מניעה לקיום דיון בשינוי תקנון הלשכה ולדחיית 'מועד התחילה' בסעיפי השינוי המוצעים, כנגד סו"ב אורי צפריר יו"ר ועדת התקנון וכן עתר על מיקום האסיפה – החלטה שהתקבלה ע"י יו"ר המועצה סו"ב מקסים דרעי. עוד מציין יו"ר בית הדין כי בהרכב היו ארבעה חברים ובדיון עצמו השתתפו רק שלושה. בדיון בנושא מקום האסיפה, אב בית הדין היה ירון פל, וחברי בית הדין, סו"ב אלי איש שלום וסו"ב בועז מועלם. בדיון בנושא השינויים בתקנון, אב בית הדין היה סו"ב אליוביץ ועמו ישבו איש שלום ומועלם.

ישראל אליוביץ | צילום: באדיבות לשכת סוכני ביטוח

בתחילת הדיון עורך הדין של סו"ב צפריר טען שלבית הדין של הלשכה אין סמכות לדון בעתירה ונתן הסבר לדבריו. מנגד, עורך הדין של סו"ב רוזנפלד, טען כי כן קיימת סמכות שכזו לבית הדין וגם הוא הסביר מדוע. "כאב בית הדין", מסביר סו"ב אליוביץ "בקשתי מהצדדים לצאת מחדר ישיבות כדי שנקבל החלטה. לאחר מספר רגעים הזמנו את הצדדים לחדר ישיבות והודענו לצדדים שבית הדין החליט שיש לו סמכות לדון בעתירה וממשיכים בדיון לשמוע את הצדדים".

עורך הדין של סו"ב צפריר הודיע לבית הדין שאינו מקבל את החלטת בית הדין ולכן הוא עזב את הדיון יחד עם מר סו"ב צפריר וסו"ב דרעי. כמו כן, הוא לא היה מוכן לדיון נוסף ויפנה לבית המשפט. "הודעתי לעורך דינו של סו"ב אורי צפריר, שבית הדין מוכן לדחות את הישיבה כדי שיוכל להתכונן לדיון. הוא סרב לקבל את הצעת בית הדין והודיע שהם פורשים מהדיון. הודעתי לצדדים שהדיון יתקיים גם אם אחד הצדדים יעדר מהישיבה", אמר אב בית הדין. סו"ב צפריר, סו"ב דרעי ועורכי דינם עזבו את הדיון.

מחכים לפרוטוקול

הדיון נמשך, התובע ועורך דינו נשארו בחדר ישיבות ובית הדין שמע את דברם, ומעת לעת חברי בית הדין, שאלו אותם שאלות הבהרה. יש לציין שהדיון הוקלט ע״י חברה חיצונית והיא אמורה לתמלל את הישיבה ולהגישה בהקדם לבית הדין כדי שיקבל הכרעה סופית. "בסיום הדיון, התבקשו התובע ועורך דינו לצאת מהחדר כדי שנקבל החלטה", אמר סו"ב אליוביץ. "בית הדין החליט לדחות את האסיפה, ולא ביטל אותה, עד שנקבל את פרוטוקול הישיבה ונפסוק בנושא. בית הדין החליט לפרסם את השתלשלות העניינים כדי שהציבור ידע ממקור ראשון את האמת".

עוד יש לציין, כי באסיפה היו צפויים לעלות לדיון תיקונים בתקנון אותם ביקש לבצע יו"ר ועדת התקנון בלשכה, סו"ב אורי צפריר. נשיא הלשכה, סו"ב ליאור רוזנפלד, הגיש עתירה לבית הדין כנגד צפריר שהחליט כאמור לדחות את מועד האסיפה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email