יו"ר המועצה הארצית: "אדאג שההצבעה במועצה לא תהיה על פי קליקות"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לסו"ב מקסים דרעי יש כבר תכניות לשינוי דרכי הפעולה של המועצה הארצית בה הוא רואה את "המנוע של הלשכה", כדבריו. המועצה הארצית הנוכחית הינה בעלת סמכויות רבות יותר וכוללת 74 חברים בקדנציה זו, לעומת 54 בקודמות, וזאת עקב שינוי התקנון. "לכן האחריות של חברי המועצה ושלי כיו"ר היא גדולה ומקיפה יותר", מדגיש דרעי.

את עבודתו החל כסוכן ביטוח בשנת 1980, ואף שימש כמנהל סניף בחיפה בהראל ביטוח בין השנים 1982־1985. הוא מוסמך cfp ו"לייף ממבר" ב־mdrt. כיום דרעי הוא בעלים ומנכ"ל של א. מתן ביטוח ופיננסים בקריית ביאליק. בנוסף, הוא פעיל בלשכת סוכני ביטוח מעל 25 שנה, החל מחברות בוועד סניף חיפה, ובהמשך כחבר וסגן יו"ר המועצה הארצית, חבר בוועד המנהל, וחבר ועדות בלשכה.

דרעי (61), נשוי לזהבה ואב ל־4 – אלירן, מתן, דורין ועדן. את עבודתו כסוכן ביטוח הוא מגדיר: "עבודה הוליסטית. אנחנו מטפלים בכל תחומי הביטוח במשרד, שמהווה one stop shop ללקוחות. זה יתרון אדיר למי שיכול לעשות זאת".

דרעי

לדעתו של דרעי למועצה הארצית יש תפקיד מכריע בפעילות הלשכה, לאור השינויים שנעשו בתקנון כקטליזטור מחד ושומר הסף מאידך. כאמור, הוא סבור שהמועצה צריכה להיות הכוח המניע של הלשכה, ולשם כך היא צריכה גם ליזום ולהוציא אל הפועל רעיונות ובקשות שיגיעו "מהשטח" כמו גם לאשר החלטות ולקדם נושאים חשובים.

יש לו כבר תכניות מסודרות לגבי המועצה הארצית, ויחד עם סגניתו סו"ב זהבה פורת, הוא מתכוון לפעול בגישות חדשות ובראשן – להנגיש את המועצה ואת מוסדות הלשכה לחבריה. "אני מתכוון לאפשר גישה ישירה, גם בסלולרי ובאימייל, של חברי הלשכה אל נבחריהם במועצה כדי שייעזרו בהם", אומר מקסים ומסביר: "חברי המועצה הם הנציגים של חברי הלשכה ומשמשים כפיהם וקולם. החברים יוכלו להיעזר בחברי המועצה לטובת קשר מיידי לכל הוועדות ומוסדות הלשכה", הוא אומר ומוסיף: "אדגיש בפני חברי המועצה שיפעלו בשיתוף פעולה ביניהם, עם מוסדות הלשכה ועם הנשיא.

כמי שמניעה היא תביא גם רעיונות ולא רק תאשר תכניות. אני עצמי תמכתי באורי צפריר בבחירות לנשיאות הלשכה, אבל מהרגע שליאור רוזנפלד נבחר כנשיא, אני מסתכל קדימה – ותפקידנו כמועצה ושלי כיו"ר, לעזור לנשיא לבצע את תפקידו, כי טובת הלשכה לנגד עינינו".

בשלב ראשון דרעי מתכוון להקים ועדה מצומצמת של חברי מועצה, וחברי לשכה אחרים, "כדי לקיים סיעור מוחות לטובת רעיונות להפעלת המועצה בצורה אחרת בגלל גודלה והיקפה. אני סבור, למשל, שישיבת מועצה של מספר שעות אחת לרבעון, זה מעט מדי. אי אפשר ב־3־4 שעות שכולם יביעו את דעתם בנושאים מהותיים של הלשכה", טוען דרעי ומוסיף: "צריך לעקוב אחרי החלטות, צריך להצביע בצורה מושכלת לאחר קבלת מידע מלא ולשקול בכל כובד המשקל, וכך נימנע מהחלטות שגויות ומהצבעות המושפעות מאינטרסים ושיקולים לא נכונים.

"כיו"ר המועצה אדאג שההצבעה לא תהיה על פי קליקות אלא לגופו של עניין. ישנם רעיונות חדשים שיופעלו במהלך השנה, ייתכן שנעביר חלק משעות הישיבות לאחר הצהריים. אפעל לגיבוש חברי הלשכה באמצעות ימי פעילות משותפים, אפנה ליו"ר ועדת רווחה ליטול חלק בפעילות התנדבותית בקהילה עם המועצה. הגיבוש מסייע לשיתוף הפעולה בעבודה.

"בסופו של דבר יש לנו לשכה אחת שכולנו מחויבים להצלחתה ובעזרתם של עובדי הלשכה המסורים וכל המתנדבים נפעל לטובת חברי הלשכה", מסכם יו"ר המועצה הארצית.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email