יו"ר ועדת הכנסת לסלינגר: "תורידי את הרגל מהדוושה"

סוגיית החוזרים התכופים של הממונה על הביטוח לא נשכחה בכנס אילת. דוד ביטן: "יש שינויים שצריך לעשות בחקיקה"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ דוד ביטן (ליכוד), ביקר בכנס הלשכה באילת את התנהלותה של המפקחת דורית סלינגר. "בתקופה הקצרה שאני בכנסת התרשמתי מהפעילות של לשכת סוכני ביטוח, שמצד אחד צריכים להיאבק בביטוח הישיר ומצד שני ברגולציה שמאיימת להוריד בעמלות שלהם", אמר. "אנחנו בכנסת חושבים שיש שינויים שצריך לעשות בחקיקה ולא באמצעות חוזרים תכופים, והייתי מייעץ למפקחת על הביטוח להוריד את הרגל מהדוושה".

בימים אלו עומדות הצעות חוק רבות הנוגעות לענף הביטוח על הפרק, ביניהן הצעת הקמת רשות הון עצמאית. "מדובר ברשות עם סמכויות רחבות וצריך לחזק את הביקורת של הציבור ושל הכנסת על הרשות הזו", טען ח"כ ביטן. "הרשות הזו נוגדת את מגמת חיזוק הפיקוח על הרגולטורים. אנחנו בעד לחזק את הפיקוח של הכנסת על הממשלה. בשלב הבא נחייב שרים ופקידים בכירים, כמו בקונגרס האמריקני, להגיע לדיונים בכנסת, ובשלב לאחר מכן יכללו גם הטלת סנקציות".

ח"כ ביטן וסלינגר
ח"כ ביטן וסלינגר

סלינגר התייחסה לסוגיית החוזרים התכופים (ביום פתיחת הכנס עצמו היא פירסמה 3 חוזרים נפרדים). "אמנם חשבתם שבגלל הטיסה שלי לאילת לא יהיו היום חוזרים, אך הפתענו אתכם", אמרה סלינגר, שהתמקדה בשיח הציבורי סביב הנושא הפנסיוני.

"חיסכון פנסיוני אינו המקום לבטא יצירתיות. זה תחום שבו צריך למכור לציבור מוצרים ברורים ולא מסיחי דעת", הדגישה. "אנחנו רוצים לאפשר לחוסך ביטוח פנסיוני על ידי 3 פרמטרים שקופים – מחיר, תשואה ושירות. שהצרכן יוכל להשוות בקלות בין החברות. העצות שלכם, הבחירות שלכם יחד עם הלקוח, הם שיקבעו גורלות של אנשים לאחר פרישתם מעבודה, וזה מה שצריך לעמוד בראש מעייניכם".

בנוגע לקרן ברירת המחדל, שעמדה בעין הסערה לא פעם בשבועות האחרונים אמרה סלינגר כי המהלך יבטיח בחירה עניינית של המעסיקים, ללא ניגוד עניינים או שיקול זר וכי לדעתה ההסדרה תגדיל את התחרות.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email