יו"ר ועדת הכספים בריאיון ל"ביטוח ופיננסים": "מדיניות האוצר היא מדיניות של שליפות"

ח"כ משה גפני מבקר את הפיקוח בכנס אלמנטר: "התנהלות הרגולטור מול הסוכנים פוגעת בפרנסתם ותעלה את המחירים בענף "
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"אין מדיניות במשרד האוצר; זו מדיניות של שליפות. בשם מדיניות הוזלת הדיור, הרבה נושאים מוזנחים, התעשייה בורחת מישראל. צריך לתמרץ את המפעלים כדי שלא ייצאו החוצה". כך אמר ח"כ משה גפני (יהדות התורה) בריאיון ל"ביטוח ופיננסים", במפגש עמו בכנס אלמנטר השבוע באילת.

ח"כ גפני דחה ביקורת לפיה יש עודף חקיקה בכנסת: "אין עודף חקיקה, כי הכל עובר את הרדאר של הממשלה וצריך להיות מאושר בוועדת השרים לענייני חקיקה. אם הממשלה הייתה מציגה תכניות, חברי הכנסת היו מציעים חוקים המתאימים לתכניות. ואולם, אין תכניות, חברי הכנסת נתקלים בבעיות רבות שהציבור מוקף בהן, ולכן נוקטים ביוזמות חקיקה פרטיות".

בהתייחסו לרגולציה המכבידה בענף הביטוח ועל סוכני הביטוח בפרט, אמר גפני כי "ההתנהגות של הפיקוח על הביטוח מול סוכני הביטוח אינה מקובלת – זו הפרנסה שלהם. בפיקוח חושבים שאם יפחיתו את רמת ההשתכרות של סוכן הביטוח, המחירים בשוק יירדו; אבל מה שיקרה יהיה בדיוק להיפך – המחירים בשוק יעלו, כי לא יהיה מי שישמור על המבוטחים מול חברות הביטוח".

גפני. "הולכת להיות לי עבודה רבה כיו"ר הוועדה"
גפני. "הולכת להיות לי עבודה רבה כיו"ר הוועדה"

צלקת בספר החוקים

במסגרת הכנס התייחס ח"כ גפני להקמת רשות שוק הון, ביטוח וחיסכון עצמאית. "רשות שוק ההון העצמאית תהפוך בקרוב לעובדה מוגמרת, אך לא כולם בכנסת שלמים עם המהלך. לא הייתי רוצה שהקמת הרשות העצמאית תהפוך לצלקת בספר החוקים. כשהעבירו את ההצעה לוועדת הרפורמות, כי ידעו שאצלי בוועדת הכספים היא לא תעבור, הלכתי ליו"ר ועדת הרפורמות, ח"כ אלי כהן, ואמרתי לו – אם לא יהיה פיקוח של ועדת הכספים במסגרת החוק על רשות ההון העצמאית, אנקוט בהליך של פיליבאסטר ואביא 20 אלף הסתייגויות. וכך נשאר הפיקוח בידי ועדת הכספים וגם בידיכם – כי לכל דיון בוועדת הכספים בנושא הרשות, אתם תוזמנו להופיע בו".

ח"כ גפני ציין בהקשר של חוק ההסדרים החדש, כי "בושה לכנסת אם החוק הזה יאושר כפי שהוא. הולכת להיות לי עבודה רבה כיו"ר ועדת הכספים. לתדהמתי, עבר פה אחד החוק הקובע שדירה שלישית תמוסה. אפילו שר אחד לא הצביע נגד. אני לא כל יכול. אמרתי לשר האוצר שלא אעביר את החוק הזה כמו שהוא".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email