יו"ר ועדת הכספים ח"כ גפני: "האוצר רימה אותי פעמיים בנושא העלאת גיל הפרישה לנשים"

גפני הודיע כי לא יעסוק יותר בנושא במסגרת הוועדה: "לא ארדוף יותר אחרי האוצר"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בדיון שפתח את מושב הקיץ של ועדת הכספים של הכנסת, התייחס היו"ר ח"כ משה גפני (יהדות התורה) לסוגיית העלאת גיל הפרישה לנשים, למרות שהדיון היה אמור לעסוק במשבר בענף הקמעונאות בכלל והאופנה בפרט, בעקבות הגידול ברכישה באינטרנט.

"האוצר רימה אותי פעמיים; הפעם הראשונה הייתה כשאמר שהוא מביא את החוק להעלאת גיל הפרישה לנשים לוועדת השרים לענייני חקיקה, יאשר אותו טרומית ונתחיל לדון בו. הפעם השנייה הייתה השבוע, כששוב היו אמורים להחליט בנושא הזה בוועדת השרים ודחו זאת. הבאתי את חברי ועדת הכספים לתמוך בהעלאת גיל הפרישה לנשים וזה היה חידוש כי רבים התנגדו.

גפני.

״ח"כ שלי יחימוביץ, ח"כ אורלי לוי־אבקסיס וגם זהבה גלאון שעוד הייתה בכנסת התנגדו. היועצת המשפטית של הוועדה, עו"ד שגית אפיק, ניסחה הצעת חוק לאחר דיונים שהתקיימו כאן בוועדה, ולגביהם הייתה הסכמה מוחלטת של כל חברי הוועדה. ההצעה הזו הייתה אמורה לעלות לדיון בוועדת שרים לחקיקה פעמיים – פעם לפני הפגרה ופעם שנייה השבוע", אמר יו"ר הוועדה.

גפני טען עוד, כי סוכם עמו שההצעה תאושר בקריאה טרומית ואחר כך יתחיל בוועדה בראשותו הדיון ושם יאמר האוצר את דעתו. "אני התעקשתי על הקריאה הטרומית ועל כך שיהיה דיון בוועדה לאחר האישור במליאת הכנסת כי אני לא רוצה שיהיה מישהו שיחשוב שאני מנהל משא ומתן עם האוצר בחדרי חדרים ומגיע איתם לפשרות שלא היו כאן בוועדה. לכן לא הסכמתי", הדגיש והוסיף: "אני לא הולך להתאמץ יותר בעניין הזה. יתחילו הדרישות מהמדינה לקבל כסף לקרנות הפנסיה וכולם שמעו את מי שאחראי על זה שאומר שיחסר כסף, והרבה, והמדינה תצטרך לכסות את זה. אני סבור, וגם חברי הוועדה, שאת גיל הפרישה צריך להעלות.

״היינו צריכים להתחיל את הדיונים כאן בוועדה בשבוע הבא, אבל אני לא אחראי על כל מה שקורה במדינה. מי שהיה צריך להביא את ההחלטה לגבי העניין הזה הוא שר האוצר. שר האוצר כתב לי מכתב שהוא מבקש שאני אקיים את הדיונים. קיימנו את הדיונים והבאנו הצעת חוק, אך כנראה שזה לא יקרה", סיכם את דבריו.

עילה למשבר ממשלתי

ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני) התייחס לדברי גפני ואמר כי משפט המפתח בדבריו של גפני הוא כי האוצר רימה אותו פעמיים: "זה משפט מאוד חמור", אמר ברושי. "אם אתה אומר שהאוצר מרמה אותך כיו"ר ועדת הכספים וכחבר בכיר בקואליציה, זה מקרה חמור אשר שומט את הבסיס לכל הפעילות של האוצר מול ועדת הכספים. צריך להעיר על כך לאוצר וליידע אותם כי זו עילה למשבר ממשלתי".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email