יו"ר MDRT היוצא: ”כל סוכן פנסיוני ופיננסי בישראל חייב להיות חבר MDRT”

רגע אחרי שנכנס לתפקיד יו"ר MDRT ישראל, מצא אלון אבן חן זמן לשיחה עם ביטוח ופיננסים על החזון שלו, החברים מכל העולם והתרומה לקהילה הבינלאומית
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"כשיוסי מנור פנה אלי בבקשה להסכים למינוי, וזאת בעקבות המלצת הנהלת הארגון בארה“ב, הרגשתי נפלא, מוחמא וגם מאותגר. אודה שהיו לי התלבטויות, כי ידעתי שאני לוקח על עצמי אחריות והתמסרות גדולה לתפקיד. אך מאחר שהפנייה הייתה בהמלצת הנהלת הארגון, נעניתי יותר בקלות“. כך אומר בראיון לביטוח ופיננסים אלון אבן חן, יו“ר MDRT ישראל הנכנס.

אבן חן מחליף בתפקיד את יוסי מנור שקודם ומונה ליו“ר MDRT אזור אירופה. אבן חן הוא מסוכני הביטוח הוותיקים בארץ בתחום ביטוח החיים והביטוח הפנסיוני, בו הוא פועל מאז 1975 (41 שנה), והוא בעל תואר CLU.

אבן חן, 63, הוא חבר ותיק בארגון הבינלאומי היוקרתי לביטוח חיים MDRT ,המונה היום כ־43 אלף חברים מ־71 מדינות בכל רחבי העולם. הוא הצטרף לארגון לפני 37 שנה ומזה 21 שנה נמצא בדירוג המוביל שלו ”טופ אוף דה טייבל“ (TOT), שבו יכולים היום להיות חברים מי שיש להם הכנסות מעמלות על מכירת ביטוחי חיים או פרמיות חדשות, לפחות בגובה פי 6 מהמכסה הרלוונטית המחייבת חבר רגיל של ה־MDRT. לקראת כניסתו לתפקיד יו“ר הארגון בישראל, שוחחנו עם אבן חן על תובנותיו ותכניותיו לגבי פעילותו החדשה, היוקרתית והמחייבת.

”צריך להדגיש, שהשתתפתי במעל ל־20 כנסים של ארגון ה־MDRT בחו“ל, בהם כנסים ארציים וכנסים של ה'טופ אוף דה טייבל'. בכל הכנסים האלה במהלך השנים צברתי חברים רבים ממדינות רבות, כולל ממדינות שאין לנו קשרים אתן כמו דובאי ואיראן“.

הרגשה טובה

עוד אומר אבן חן: ”אני מזדהה מאד עם תפישת העולם העומדת מאחורי ארגון ה־ MDRT ,שבמהותה היא 'האדם השלם' (Whole Person). בתוך מהות זו באים לידי ביטוי היכולת המקצועית של סוכן הביטוח, הסוכן כאיש משפחה, תרומה לקהילה והרצון להיות אדם טוב יותר ולקבל סיפוק מזוויות רבות בחיים, לא רק מהמקצוע“.

 מזדהה עם תפיסת "האדם השלם" של הארגון. אבן חן
מזדהה עם תפיסת "האדם השלם" של הארגון. אבן חן

הארגון תורם לקהילה הבינלאומית החלשה בכל שנה; בכנס האחרון בוונקובר שבקנדה שהתקיים בשבוע שעבר, נתרמו כ־300 אלף דולר על ידי הארגון לספינה ”פרינס שיפ“ שהיא בית חולים שט הפועל באזור אפריקה ובעוד מקומות נוספים, ובו חדרי ניתוח וטיפולים, רופאים ואחיות מתנדבים. אשתקד תרם הארגון לטובת אזורים שסבלו מבעיה של מים נקיים. ”כשאני תורם לארגון כזה שתורם לנזקקים, זה מוסיף להרגשה הטובה שלי כחבר בו“.

זאבים בודדים

לדברי אבן חן, החזון שלו לגבי MDRT ישראל הוא ”להביא את רוח הארגון לסוכנים בארץ, כולל אלה שלא נחשפו אליו. יש עדיין גורמים בכירים בענף ביטוחי החיים והפנסיה שלא מכירים את הרוח והחשיבות של ארגון ה־MDRT. לשם כך מקים בימים אלו צוות חשיבה והנהלה לגבש תכנית פעולה ומדיניות להגשמת חזון זה. לדעתי, כל סוכן פנסיוני ופיננסי חייב להיות חבר ב־MDRT, לחוות לפחות כנס אחד בחייו כדי להבין את הגדולה והחוויה העצומה שמקנה החברות בארגון. לאחר מכן כנראה שיידבק בחיידק ה־MDRT".

בארץ, מוסיף אבן חן, ”אנחנו מתכוונים להמשיך בכנסים ולעודד הקמת קבוצות לימוד של סוכנים חברים בארגון בישראל בינם לבין עצמם, כאשר לפני מספר שנים הקמנו קבוצת דיון כזו בה אני חבר. בסופו של יום אנחנו זאבים בודדים, וקבוצות הלימוד האלו הן פתרון מצוין להתייעץ בסוגיות מקצועיות ולהיעזר זה בזה. כשסוכן צריך סיוע בחברת ביטוח שהוא לא עובד אתה באופן קבוע, הוא יכול לבקש זאת מסוכן שעובד עם אותה חברה וכדומה“.

"אני רוצה כמובן להגדיל את מספר החברים בארגון MDRT ישראל, המונה היום 122 חברים. הפוטנציאל קיים – יש אלפי סוכנים בתחום הביטוח הפנסיוני וביטוח החיים. השאיפה שלי היא להגדיל בשנה הראשונה שלי את מספר החברים ב־20% לפחות“.

לסיכום, אבן חן רוצה לברך ולהודות למנור, קודמו בתפקיד, על פעילותו המאומצת והפרודוקטיבית בשנתיים האחרונות. ”הייתה לי גם הזכות לשמש כחבר בוועדת ההיגוי של MDRT ישראל לצד יוסי מנור. הוא ערך ימי עיון מצוינים וסלל לעצמו בצדק באמצעות הפעילות הענפה שלו את הדרך לתפקיד היוקרתי של יו“ר MDRT אירופה. זו פעם ראשונה שישראלי מתמנה לתפקיד בכיר זה, ואני מאחל לו הצלחה רבה בתפקיד שהוא בהחלט ראוי לו“.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email