סו"ב דביר רפ – יו”ר הוועדה לסוכנים צעירים והכשרת הסוכן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סו”ב דביר רפ מכיר היטב את העבודה עם סוכני הלשכה הצעירים בכלל והחדשים מביניהם, בפרט.

בקדנציה הקודמת הוא הקים, ביוזמה משותפת עם הנשיא לשעבר סו”ב אריה אברמוביץ, את הוועדה לסוכנים צעירים. המטרה הייתה לדאוג להתמקצעות הסוכנים הצעירים ושילובם בענף ובלשכה. בקדנציה זו קיבלה הוועדה בראשותו, הכוללת שמונה חברי לשכה, גם את האחריות על ההעשרה המקצועית של כל סוכני הלשכה, והיא תיקרא “הוועדה לסוכנים צעירים והכשרת הסוכן”.

בנוסף, רפ הוא חבר הוועד המנהל של הלשכה בקדנציה זו. רפ (38), נשוי לליטל ואבא לארבעה – יואב, ליאן, יובל ואיתי, נכנס לתחום הביטוח בשנת 2000, כשהחל לעבוד בסוכנות של אביו סו”ב ראובן רפ, גם הוא בכיר בלשכת סוכני ביטוח. לאחר שלוש שנים הוא קיבל רישיון סוכן, וכיום הוא מנהל את כל תחום הביטוח הכללי בסוכנות המשפחתית שבבנימינה.

סו"ב רפ

למה הכוונה העשרה מקצועית לכל סוכני הלשכה? האם זה בנוסף לימי העיון המחוזיים והכנסים הארציים?
“אכן, וגם בנוסף להכשרות השוטפות של המכללה. לשם כך ביצענו סקר בקרב כל חברי הל־ שכה, במטרה לבדוק מהם הנושאים בהם ירצו להשתלם והם נתבקשו לדרג אותם לפי חשיבותם. בהתאם לדירוג הנושאים בסקר, הוועדה תדאג להדרכות והשתלמויות מקצועיות לכל חברי הלשכה בנושאים שנבחרו. ההדרכות יהיו בלשכה, אבל בהחלט נהיה פתוחים לקיים אותן בכל מחוזות הלשכה, תלוי במספר המשתתפים. אנחנו נשתף פעולה עם יושבי ראש המחוזות כמו גם עם כל יושבי ראש הוועדות האחרות”.

ומה תוכניות הוועדה לגבי הסוכנים הצעירים?
“הוועדה לסוכנים צעירים היא הוועדה היחידה שמבצעת פעילויות לטובת סוכנים צעירים בלשכה. לאור כך, נשמח לקבל רעיונות מיו"ר הוועדות השונות ויו"ר המחוזות והסניפים בלשכה לימי גי־ בוש, הדרכות ועוד; הוועדה תדון בכל יוזמה שתוצע, אבל היא זו שתהיה אחראית על הביצוע".

לקראת הכנס הפנסיוני הארצי שיתקיים באפריל באילת, קיימה הוועדה, כמו שעשתה לקראת כנסי אילת הקודמים אשתקד, סקר בקרב סוכני הלשכה הצעירים (עד גיל 40), כדי לבנות תכנים ייחודיים לסוכנים הצעירים בהתאם לנושאים שיעלו בסקר. על עוד פעילויות מתוכננות לצעירים מספר רפ: “אני נמצא בקשרים מצוינים עם הקו־ לגות שלי בלה”ב, ונמשיך בשיתוף הפעולה עם ועדות הצעירים של הגופים החברים בלה”ב ונעמיק אותו. נקיים ימי עיון משותפים ופעולות משותפות לטובת הסוכנים הצעירים בתחומי עניין משותפים, גם עם לשכת יועצי המס, לשכת עורכי הדין ועוד. גם חברות הביטוח השונות מאוד מעוניינות בימי עיון משות־ פים לסוכנים צעירים.

“בקדנציה הקודמת התחלנו עם מדור קבוע בעיתון הלשכה תחת השם ‘סוכן צעיר’. המדור זכה להצלחה גדולה. עשרות רבות של סוכנים וסוכנות כבר התראיינו, ניצלו את הבמה לחשיפה ושיווק עצמי, כולל אצל סוכנים ותיקים, שנהנים לקרוא על השתלבות הצעירים בענף. אנחנו קוראים לסוכנים הצעירים והחדשים להשתתף ולהיחשף במדור, אנחנו רוצים לראות ולשמוע אתכם”.

לרפ ולחברי הוועדה שבראשותו יש עוד תוכניות רבות, אבל רפ מעדיף שהן יפורסמו בהמשך. לסיכום הוא אומר: “אני רוצה בהזדמנות זו לברך את כל חברי הוועדה החדשים, ולהודות לכל הסוכנות והסוכנים שהיו חברי הוועדה בקדנציה הקודמת וזכיתי להקים איתם מאפס את הפעילות הרבה למען כל הסוכנים הצעירים בלשכה. אני עומד לרשות כל סוכנת וסוכן בכל שאלה ופתוח לשמוע כל רעיון חדש”.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email