יושבי ראש המחוזות בלשכה – עם הפנים קדימה

שאלנו את העומדים בראש מחוזות לשכת סוכני הביטוח על תוכניות העבודה שלהם לעתיד הקרוב ואילו נושאים צריכים לעמוד בראש סדר העדיפויות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"מצפה לחיזוק מחוז הדרום"
סו"ב יפת בקשי, יו"ר מחוז ב"ש והדרום

"אני היום עושה מאמצים על מנת לייצב את הספינה המטלטלת. חייבים להוריד את רף ההתלהמות ברשתות ובתקשורת.

"לדעתי חייבים לדחות את אישור השינויים בתקנון לאחרי מועד הבחירות לנשיאות ולמוסדות הלשכה. צריך לתת קרדיט למי שייבחר, ולבצע את השינויים לאחר שתיבחר הנהגה חדשה ולא לכבול אותה בתקנון שגובש בתקופה סוערת ועל ידי מי שהתנגדו לנשיא הקודם וברוב המקרים היו לעומתיים. לדעתי הצנועה לשינוי התקנון צריכים להיות שותפים כל הצדדים בלשכה. וניסיון היום להעביר תקנון עם שינויים והשלכות רבות מלבה ותגרום לאי שקט עוד יותר מהקיים בלשכה.

"בתקנון החדש שמוצע יש תקלות רבות, לדוגמה: בבאר שבע יהיה רק חבר מועצה אחד וזו נציגות קטנה שלא תוכל להביא ליידי ביטוי את הפעילות הנדרשת במרחב דרום כולו.

יושבי ראש המחוזות בלשכה – עם הפנים קדימה. צילום: shutterstock

"כותבי התקנון החדש לא שאלו ולא הזמינו להתייעצות על בעיות הדרום אף נציג מהדרום  ויש סוגיות שיש לתת להם פתרון, להלן שני דוגמאות:

1.         הקמת נציגות של המרכז להכשרה באזור הדרום (קורסים, השתלמויות, רישיונות ביטוח ועוד).

2.         הגדלת המחוז ע"י צירוף ישובים קטנים מהדרום, כמו קרית גת, אשקלון, רחובות ועוד.

"משום מה נחשבתי כשייך למחנה ליאור רוזנפלד; אני לא מוניתי בידי רוזנפלד, אני נבחרתי בידי סוכני מחוז דרום. בעקבות שינויים בוועד המנהל והתפטרות בכירים בלשכה, פנה אליי סו"ב יוסי אנגלמן וביקש ממני שאסייע לאיחוד השורות. אני עושה זאת ברצון למען חברי הלשכה וזאת על מנת  שהלשכה תנוהל כנדרש ובשיקול דעת בתקופה זאת.

"שוחחתי עם אייל פז ידידי (יו"ר הוועדה פנסיונית) ועם לילך מיטרני (יו"ר ועדת צעירים) ששקלו גם הם להתפטר; שלא יחששו מהגבלות בפעילותם והבטחתי להם ייפוי כוח ותמיכה מלאה מאנגלמן בהתאם להבטחתו, ושחשוב מאוד שלא יתפטרו, כי זה גם חשוב מקצועית. להתפטר יכולים בכל רגע נתון. בנוסף, שוחחתי עם חברי סו"ב קובי צרפתי שהסכים למינויו לתפקיד יו"ר ועדת אלמנטרי; אמרתי לו שהוא האדם הכי מתאים מקצועית הן בגלל ניסיונו הרב והן בגלל אופיו, קובי היה כבר יו"ר הוועדה האלמנטרית בעבר כך שוועדה זו היא כמו כפפה ליד של קובי, ואני בטוח שיחד נשפיע מקצועית ובמתינות בלשכה. אני מרוצה מאוד שקובי נאות לקבל עליו את המינוי, וקיבלתי על כך  ברכות ותודה מחברי להנהלה.

"אני מצפה לחיזוק מעמד מחוז הדרום – אני נחשב אמנם ליו"ר דומיננטי במחוז, וגם דעתי בלשכה נשמעת, אבל המחוז עצמו לא מקבל התייחסות הולמת למרות ששטח מחוז דרום הוא 60% משטחה של מדינת ישראל. במחוז הצפון יש כ-1,700 סוכנים, במחוז המרכז כ-1,500 סוכנים ובמחוז הדרום יש רק 180 סוכנים בגלל שלא צירפו אליה ישובים בדרום כמו קרית גת ואשקלון. בבחירות לנשיאות ובנציגות למועצה מחוז דרום נמצא בנחיתות בקבלת שירותים ואמצעים מהלשכה.

"אני רק מציין שעד היום כל הכנסים ואירועים שנעשו בדרום ממונו ע"י גיוס משתפי פעולה. כך שבמבחן התוצאה הלשכה לא משקיעה כלכלית דבר בדרום.  

"בכל מקרה, סוכנים וסוכנות יקרים, בואו נשאיר את מה שהיה להיסטוריה, נסתכל קדימה ונמשיך לדאוג לטובת סוכני הביטוח בישראל ולדרום בעיקר, שזו המטרה העיקרית של הלשכה ושלי".

"בואו נחליט לתת כתף כי הלשכה חשובה לנו"
סו"ב אודי אביטל, יו"ר מחוז ת"א והמרכז

"אנו לפני חג הפסח במגמת יציאה ממשבר הקורונה. עם פרוץ האביב אנו רואים שהחיוך חזר לפנים וחוזרים לעבודה במלוא המרץ. כמו שנאמר בהגדה 'עבדים היינו… עכשיו בני חורין'.

"כיו"ר מחוז מרכז ותל אביב, אני מודיע לכם שבאתי למילואים לתשעה חודשים ובחודשים האלו כפי שהכרתם אותי בוועדת הפיננסים – לא אתן לרעשים הפוליטיים להפריע לי בעשייה המקצועית.

"היינו ונשארנו כמושא לקנאה ודוגמה ומופת. כל מה שקרה בלשכה במשך השלוש השנים האחרונות לא יוכל להעיב על הארגון וזאת כי הארגון חזק מכל אדם. בכוונתי לתת כתף ולעזור לארגון להחזיר עטרה ליושנה.

"המטרה היא לקחת את הטוב ולהעלות אותו למעלה מתוך חשיבה על פרנסת הסוכן ועל רווחת הסוכן. במידה וכולנו נפסיק להתעסק בזוטות ונשמור על דרך ארץ נוכל לחזור לשביל הזהב בו צעדה הלשכה שנים רבות.

"למולנו עומדת רגולציה חזקה ומכופפת שלא מכירה כרגע בסוכני הביטוח כמגני הסף של הלקוח, האזרח, עוברים ארבע מערכות בחירות במשך שנתיים. ברור לכולנו שבאין משילות הפקידים הממשלתיים עושים כרצונם.

"תפקידנו הוא לעמוד למול הרגולציה, למול החוזרים, לבאר לסוכנים את מה שכתוב ולמצוא את הפתרונות ואת הכלים להקל על הסוכנים את המכירה ואת תחזוקת העסק, והכל אפשרי. רק בואו ונחליט שנותנים כתף אחד לשני ושהלשכה חשובה לנו.

"תנו ידכם לוועד המנהל החדש כדי שנוכל להגיע למערכת הבחירות הקרבה ובאה, שלמים ולא מפורקים כדי שלנשיא הבא תהיה לשכה בריאה ומסודרת. אנו חדורים כוונות ומעשים להחזיר את הלשכה למסלול.

"מאחל לכולנו חג שמח, בריאות, ופריחה כאביב".

"חוזרים לפעילות טרום הקורונה"
סו"ב דני קסלמן, יו"ר מחוז השרון

"זו קדנציה שישית שלי במועצה הארצית וחמישית בוועד המנהל. אני בעלים של סוכנות 'קולן' ברמת השרון ות"א. אני 37 שנה בענף ובני ניר, דור ממשיך, כבר עשר שנים.

"בתקופת הקורונה היו קשיים בולטים בנגישות ובתקשורת האישית עם המבוטחים. התקופה הדגישה את חשיבות סוכן הביטוח. אני עצמי הייתי כתובת ללקוחות ולסוכני המחוז, אפילו כפסיכולוג. לצערי, סוכנים רבים הפכו להיות עניים בתקופת הקורונה; סייענו להם באמצעות תווי שי שהבאנו להם עד הבית לרכישת מוצרים.

"בתקופה שנותרה עד הבחירות בלשכה, במידה ויאושרו התכנסויות פרונטליות, נארגן שני ימי עין מחוזיים עם עד 15 סוכנים בבתי קפה או אולמות קטנים. ראשי ועדות ואנשי מקצוע יוזמנו להרצות. מתוכנן יום עיון על מוצרים פנסיוניים חדשים וסדנה של ועדת הבריאות. כך שנחזור לפעילות של טרום הקורונה.

"אני מאמין שצוות ההנהגה הנוכחי יפעל לשיפור היחסים עם הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, וכי צפויה פגישה איתו בקרוב.

"עכשיו צריך להתרכז בסיוע לסוכנים במצוקה, לליווי של הלשכה את הסוכנים שהוגשו נגדם תביעות, והם לא קיבלו ליווי כזה.

"אני מאחל לכולנו חג שמח וכשר. אסייע להצלחת מי שייבחר, בין אם אהיה בהנהגת הלשכה הבאה, או מחוצה לה".

"לשכת סוכני הביטוח חשובה לכולנו"
סו"ב מיכה אדוני, יו"ר מחוז חיפה והצפון

"זה לא סוד שלשכת סוכני הביטוח, עברה טלטלה קשה בתקופה האחרונה. חשיבותה של הלשכה, לכלל סוכני הביטוח אינה מוטלת בספק – אשר משמשת כחותם המקצועי של ענף הביטוח. היא קיימת 80 שנה והיא תתקיים עוד 180 שנה".

"האתגרים העומדים לטיפול בפני הנהגת הלשכה הזמנית עד לבחירות, הינם רבים ומגוונים וביניהם: מעמד הסוכן וחשיבותו לכלל הציבור, מוקדני חברות הביטוח הישירים, שחיקת עמלות הסוכן ואף כוונה לייתר אותו, רגולציה מכבידה וטורדנית, משתנים מהירים, סיוע לסוכנים במצוקה, סיוע לסוכנים מתחילים ועוד.

"ולכן בעת הזו, צו השעה הוא לשנס מותניים, לתמוך בהנהגה הקיימת עד לבחירות ולתת לה הזדמנות, לתקן את אשר צריך תיקון, כדי להעבירה לנשיא הבא באופן חלק ומסודר. אף לא אחד מהנהגה זו, מתכוון 'לגנוב' חלילה את הלשכה, או לבצע מחטפים – ההיפך הוא הנכון.

"הוועד המנהל חרט על דגלו לצרף אנשים טובים ומקצועיים, ללא כל דעה קדומה – וזה נעשה כבר. צר לי על אלה שהתפטרו – ואני עשיתי הכל עד השנייה האחרונה, כדי ליישר את ההדורים ולהמשיך את הקדנציה עד הסוף. לצערי הרב זה לא צלח.

"אני מבטיחכם, שבקרוב תראו את השינויים המתבקשים, שיתוף מלא של כל ההנהגה, סיעור מוחות, החלטות משותפות, פחות רעש תקשורתי, לצד עשייה תכליתית וקשר הדוק עם הפיקוח על הביטוח וחברות הביטוח.

"אנו לא מבטיחים ניסים ונפלאות, אולם אמונה בנו על ידכם, תיתן לנו את הכוח להצעיד את הלשכה קדימה.

אני רוצה להודות לנשיא הלשכה היוצא שעבד קשה, לחברי הוועד המנהל שביקשו לסיים את תפקידם – על שלוש שנים וחצי של עבודה בהתנדבות.

"בקרוב נחזור לפעילות ענפה ואף פרונטאלית כולל השתלמויות בזום ונערוך כנסים שהתגעגענו אליהם לאחר השנה הקשה שעברנו. אני מודה לחברי להנהגה, סו״ב אניה לוין יו״ר סניף חיפה ולסו״ב מוחמד חטיב יו״ר סניף נצרת גליל עמקים על שיתוף הפעולה הפורה. רק ביחד נוכל להצליח".

"יש להתמודד עם הדברים החשובים באמת לסוכן"
סו"ב ג'ינה פלד , יו"ר מחוז השפלה

"יש לנו כמה חודשים עד שייבחר נשיא חדש, ובזמן הזה צריך לעשות כל מה שניתן כדי להתמודד עם הדברים החשובים באמת לטובת המקצוע, לטובת הפרנסה שלנו.

"אחד הדברים שייעשו בקרוב מאוד הוא פתיחה מחדש של ערוץ ישיר בין הנהגת הלשכה לממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון. גם בתקופה שנותרה עד לבחירות, יש נושאים בוערים שצריך ללבן עם הרשות כדי למזער נזקים לסוכני הביטוח במהלכים שהממונה מגבש.

"ברמת המחוז אין תכניות גדולות, כי אנחנו עדיין מוגבלים להוראות המגבילות עקב הקורונה ועדיין אי אפשר לקיים כנסים. נתמקד בהשתלמויות מקצועיות קצרות וממוקדות ב'זום'.

"אני פונה לכול חברי הלשכה – קחו הפוגה מהמחנאות, מההתכתשויות והתכתובות בפייסבוק ובווטסאפ. זכרו – מה שאתם כותבים קוראים לא רק סוכנים אחרים, אלא גם אנשי רשות שוק ההון, אנשי חברות הביטוח וזה מגיע גם לרשם העמותות. זה פועל נגדנו כמו בומרנג. מדובר בסך הכל בכמה חודשים, שבהם עדיין ניתן להשיג הישגים לטובת כולנו. אחד הדברים שכבר הוחלט עליהם, נושא שנידון כבר מתחילת הקורונה, אבל עכשיו אושר סוף סוף, הוא הקמת קרן סיוע לסוכנים שנקלעו לקשיים. ויש עוד נושאים רבים לפעול בהם בימים אלה.

"אני מאחלת לכולם חג שמח וכשר, חג של חרות כלכלית וצמיחה. אני כאן עבורכם תמיד".

"אחדות היא מילת המפתח"
סו"ב שמואל אשורי, יו"ר מחוז ירושלים

"לפני שמונה שנים, בטיול של הלשכה, ראיתי את הצורך הגדול של הסוכנים למפגשים חברתיים ולהחלפת מידע. זה היה בדיוק לפני הבחירות ללשכה, ואז גמרתי בליבי, אני לוקח את התפקיד בכל מחיר. גייסתי את אפרת אשורי [אשתי היקרה] ליח"צנות בבחירות. ואכן ניצחתי על חודו של קול. וכל השאר היסטוריה.

"אני פונה לכל הסוכנים בכל הארץ, מנהריה עד אילת להתאחד. אחדות היא מילת המפתח לכל מטרה. אנחנו פעילי הלשכה עושים הכל בשביל הסוכן ללא מטרת רווח, כאשר המטרה שניצבת מול עינינו היא טובת סוכן הביטוח.

"הקורונה הביאה אותנו לתקופה קצת שונה, שבה הכל קורה בזום ולא ניתן להיפגש. אבל בימים אלה הכל מתחיל להיפתח שוב, וכולי תקווה שבקרוב נוכל להתחבק כמו לפני הקורונה. אני מסיים קדנציה שנייה באהבה רבה, ומיד יש לנו בחירות לקדנציה הבאה.

"אנחנו ממשיכים בהשתלמויות מקצועיות בזום, למרות שלחלק כבר 'נמאס'. מקווים בקרוב שיתאפשר לחזור למפגשים הפרונטליים. היום עשינו השתלמות בארגון ועדת הבריאות על ביטוח תאונות אישיות וביום חמישי הבא עו"ד ג'ון גבע ירצה על חשיבות בוחן התנועה בתאונות.

"אני רוצה לומר תודה ענקית לכל עובדי הלשכה שעושים ימים כלילות למען הלשכה ולמען הסוכנים. מכאן אני מבקש אחדות ואיחוד של כל הסוכנים בכל הארץ. למען הלשכה.

"הלשכה קיימת הרבה שנים ואנו רוצים שהיא תמשיך להיות כאן בשבילנו שנים רבות קדימה. אני רוצה לחבק את כל הסוכנות וסוכנים בארץ. כל עובדי הלשכה, וכל הפעילים העיקריים והכי קרובים לליבי – סוכני ירושלים.

"חג שמח לכולם ובריאות איתנה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email