יו״ר ההסתדרות: על המדינה לספק רשת ביטחון לחסכונות הפנסיוניים

במכתב ששלח לממונה על שוק ההון ולממונה על התקציבים באוצר הוא דורש מהם לקיים דיון בנושא; ״במשבר הפיננסי של 2008 נקבעה בישראל רשת ביטחון לחיסכון פנסיוני אשר תרמה להתייצבות השווקים״
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

על רקע משבר הקורונה ואי יציבות השווקים הפיננסיים, פנה יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד לממונה על התקציבים במשרד האוצר שאול מרידור, ולממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון ד"ר משה ברקת, בבקשה שהמדינה תספק רשת ביטחון לחסכונות הפנסיוניים של התושבים, בהם הגמלאים.

במכתבו ציין בר-דוד את החשיפה הגבוהה של החסכונות הפנסיוניים בישראל לנכסים פיננסיים בארץ ובעולם, בשווקים אשר בימים אלה חווים ירידות שערים דרמטיות.

ארנון בר-דוד | צילום: דוברות ההסתדרות

"הירידות הקיצוניות בשוקי ההון מובילות לפגיעה ישירה בשווי החיסכון הפנסיוני המקומי", כתב בר-דוד, "פגיעה ודאית תגרם לעובדים הפורשים לפנסיה בימים אלו ובזמן הקרוב. הירידות בשווקים עלולות להביא גם להפחתת הקצבאות לגמלאים פעילים".

יו"ר ההסתדרות התריע כי "הפחתות של שווי חיסכון וקצבאות צפויות לפגוע לא רק ברווחת ציבור העובדים והגמלאים, אלא גם במשק בכללותו". הוא הזכיר כי במהלך המשבר הפיננסי של שנת 2008 נקבעה בישראל רשת ביטחון לחיסכון פנסיוני אשר "תרמה להתייצבות השווקים".

"לאור הנסיבות הדומות והחשיבות העצומה של ייצוב ביקושים לקראת המיתון העלול לנבוע מהמשבר הנוכחי, ומניעת פגיעה מידית בחוסכים ובפורשים, יש מקום לקבוע בהקדם האפשרי רשת ביטחון לחיסכון הפנסיוני", כתב יו"ר ההסתדרות.

בר-דוד ביקש מהממונה על התקציבים ומהממונה על שוק ההון לקיים דיון דחוף בנושא.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email