יחסינו עם החברות, עם הפיקוח ובינינו לבין עצמנו – לאן?

לא מאוחר מידי להבין שאנחנו חייבים לתת ערך רב יותר מאשר למכור מוצרים בלבד
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פוסט אחרי פוסט בעמודי הפייסבוק של סוכני הביטוח בהם אני קורא את כולם מביעים חשש לגיטימי משחיקת ההכנסות. השחיקה, שנובעת מתהליך צמצום ומחיקת מוצרים ביטוחיים, לא גורמת לאנשים לעצור ואפילו לרגע קטן ולשאול את עצמם האם הם בדרך הנכונה?

למה אנחנו מחכים? האם המגמה אינה ברורה? מי הנאיבי שחושב שזה ייעצר בצעד הזה ולא יגיע למוצר הבא? רק לאחרונה, אובדן כושר, מנהלים, ריסקים, סיעוד ואפשר ללכת עוד אחורה – יש לי 40 שנות ניסיון שמגובות בזיכרון די טוב.

קשת | צילום: באדיבות הלשכה

 

אז אולי הגיע הזמן שנפסיק להניח הנחות שאין מאחוריהם שום ביסוס? אולי הגיע הזמן שנתחיל לייצר את המציאות בעצמנו תוך השפעה הולכת וקטנה של החברות והפיקוח? כאשר סוכן ביטוח מתייחס לעצמו כאיש מכירות ולא כמי שאמור לתת פתרונות זאת בעיה. איש מכירות כזה חייב להתמקד במה שיש לו למכור ולכן ביום יום שהוא פותח את התיק ורואה את כמות המוצרים שיש שהולכת וקטנה זה מתסכל.

בימים אלו, כשאנחנו נמצאים בעשרת ימי תשובה בין ראש השנה ליום כיפור, אנחנו למעשה שואלים את עצמנו כמו בכל צומת יחסינו לאן – ובמקרה שלנו יחסנו לאן עם החברות עם הפיקוח וגם כן בינינו לבין עצמנו?

מבוגר אחראי

בתחום העיסוק שלנו יש מבוגר אחראי שאף אחד מאתנו לא בחר בו בבחירה דמוקרטית, אבל הוא קובע את עתידנו לפעמים יותר מכל שותף עסקי שיש לנו – שמו ד"ר משה ברקת. העצמאות של משרד הממונה היא עובדה וכל ניסיון להציג כאילו ניתן יהיה לאכוף עליו אופן חשיבה שונה היא במקרה הטוב זריית חול בעיניים. האיש הגיע עם תפיסת עולם מגובשת ואינו סוטה מעקרונותיה כהוא זה.

גם נתוני ההכנסה שלנו כפי שמשתקפים בדו"חות ממשרד האוצר מראים ששניים מתוך שלושה סוכני הביטוח חיים מהכנסה חציונית של 20 אלף ברוטו, לפני מיסים, הוצאות משרד והוצאות פרטיות, זאת עובדה.

תקשיבו למה שהאוצר אומר לכם במקום לכאלו שמשלים אתכם שיש להם אפשרות לעצור את המהלכים ובינתיים התוצאות מראות על הצלחות מועטות אם בכלל. האוצר מדבר על הסוכן האובייקטיבי, לכו ללמוד מהו צריך לעשות על מנת לשלב בין הכנסות מלקוחות להכנסות מעמלה.

אין לאוצר שום רצון לייצר עולם ללא סוכנים, אני אומר את זה באחריות מלאה – יש לו בהחלט רצון לייצר עולם שניגודי העניינים לתפיסתו יהיו קטנים יותר. גם אם הצדק הוא בתפיסת העולם של הסוכנים יש משפט מהילדות שלי שאומר אתם אולי צודקים אבל אין מי שיצדיק אתכם.

אני מצטט חלק לא קטן מהסוכנים שאומרים שאנחנו בזמן פציעות ואוטוטו השופט שורק לסיום המשחק. אבל עדיין נותר זמן, זה לא מאוחר מידי להבין שאנחנו חייבים לתת ערך רב יותר מאשר למכור מוצרים בלבד.

הכותב הינו CFP, מתכנן פיננסי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email