יעמדו בזה: המבטחים הגדולים באירופה עברו בהצלחה את מבחני הלחץ התקופתיים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

42 המבטחים הגדולים במדינות האיחוד האירופי עמדו במבחני הלחץ. הם יכולים להתמודד בהצלחה עם קטסטרופות העשויות לפקוד את אירופה בעתיד, כך קבע הרגולטור האירופי (EIOPA).

מבחני הלחץ לחברות הביטוח באירופה נערכים אחת לשנתיים מאז המשבר הפיננסי של 2008 וכוללים בחינה של שלושה תרחישים. הראשון, כולל ההתמודדות עם תרחישים של אסונות טבע כסערות, שיטפונות ורעידות אדמה.

התוצאה הראתה כי הקטסטרופות האלה לא יערערו את יציבות חברות הביטוח, וכי הפגיעה תסתכם בקיטון מינימלי של נכסים כנגד התחייבויות. התרחיש השני שנבדק כלל התמודדות עם עליה פתאומית של הריבית, שיגרור ירידה של שליש בשיווי הנכסים. אירוע כזה יפגע קשה בשש חברות ביטוח מובילות.

התרחיש השלישי שנבדק כלל שיעורי ריבית נמוכים למשך תקופה ממושכת. מצב זה מקשה על חברות הביטוח לכסות פדיון פוליסות. מסתבר, ששבע חברות ביטוח באירופה יפגעו מאוד במצב זה.

סכנת התביעות בייעוץ סייבר

סוכני ביטוח וברוקרים המציגים עצמם כמומחי סייבר או כמומחי קנביס עשויים להצטער על כך. בסמינר בנושא אחריות משפטית של סוכני ביטוח וברוקרים, שהתקיים לאחרונה בניו יורק, טענו הדוברים כי רגולציה חדשה ומשתנה, עשויה להוביל לתביעות משפטיות בשל ייעוץ שגוי.

גוף מוסדי נדרש להגדיר תכנית
לניהול סיכוני סייבר | צילום: fotolia

עורך הדין הניו־יורקי פטריק קרלי צופה עליה בתביעות נגד סוכני ביטוח וברוקרים בשל ייעוץ מוטעה בנושא הסייבר. לדבריו, סוכני הביטוח חייבים להיות זהירים בייעוץ בתחום זה.

במהלך הסמינר, הזהיר מומחה סייבר שסוכן הביטוח ימצא עצמו בבעיה כאשר לקוח שנפגע ממתקפת סייבר יתלונן על כך שהסוכן לא הציע לו לרכוש מוצר אחר כדי להתגונן בפני מתקפות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email