ירדנה שפיר, המזכירה המיתולוגית של מחוז חיפה והצפון, פורשת מתפקידה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ירדנה שפיר, המזכירה המיתולוגית של מחוז חיפה והצפון, פורשת מתפקידה. אלה הדברים שנשאה בטקס הפרידה שנערך בכנס אילת: "זהו רגע מרגש עבורי. אתם מבינים מה זה לנסות לסכם 33 שנות עבודה במקום אחד? כן, 33 שנים. אני שייכת לדור ה־W וה־X, דור ה־Y לא מכיר שורדים כאלו.

"אני שוברת כאן כמה שיאים –

"התחלתי את הקריירה בתפקיד מזכירת סניף חיפה של לשכת סוכני ביטוח, ובתום שנים רבות, אני יוצאת מכאן עם אפס קילומטראז' בעלייה בסולם התפקידים. כידוע, בסניף אין לאן לעלות. מה שכן, בזמני הפנוי עזרתי למחלקות אחרות בתפקידים אחרים. חוץ מזה הכסא שלי נוח – אורטופדי למהדרין.

פרידה מירדנה שפיר מזכירת מחוז חיפה והצפון המיתולוגית.

"אבל רגע, אני כן זוכרת משהו… המנהל בתל אביב – צבי ערן ז"ל, זימן אותי לפגישה אצלו, ולאור היכרותו עם הפקידה הקודמת, אמר למזכירתו – אחרי חצי שעה תסלקו אותה. באותו יום הוא הזמין אותי לאכול אתו ארוחת צהריים והשאר היסטוריה.

אני זוכרת איך בהתחלה עבדתי קשה לקראת הכנסים בירושלים ובחיפה. עכשיו, כשיש חברת הפקות – עם הקדמה והראייה המערכתית, שכל אחד צריך לעשות רק את מה שהוא יודע – זכיתי לחופש בכל כנס. בגלל נסיבות חיי באותה תקופה, שמנעו ממני לצאת את גבולות הארץ, הפכו הנסיעות לכנסים לחופשות שלי.

"בכל בוקר יצאתי לעבודה מתוך צורך וזה הפך אצלי לתחביב; נהניתי כל יום לבוא לעבודה ולעשות את המוטל עלי.

"בהקשר זה נזכרתי במילים של קונפוציוס שהציע: 'עסוק בדבר שאתה אוהב ולא תצטרך לעבוד אפילו יום אחד'. אבל העיקר שהמשכורת נכנסה לבנק.

"ויש לי עוד כמה שיאים – במשך 33 שנות עבודתי הוחלפו לעשרה יו"רים. אני לא מפרטת שמות כי לא עשיתי ביטוח חיים מיוחד לקטע הזה, וחיי חשובים לי… ורגע, החלפתי כשבעה מנכ"לים ושמונה נשיאים.

"אני מאמינה מאוד באידיאולוגיה ובמשמעות של עבודתי בתחום הביטוח. אין לי ספק כי מקצוע זה נחוץ ביותר; תיווך בין המבוטח למבטח לא פחות חשוב מעורך דין, למשל. מקווה שמקצוע זה לא ייעלם בדור ה-Z.

"אבל זהו זה, תם פרק ואני יוצאת לפרק הגמלאי של חיי. מקווה שאמצא לי מספיק תעסוקות, אחרת תיזהרו – עוד אגיע לכאן לעשות מילואים.

"מאחלת לכם את כל הטוב שבעולם. תמשיכו לעשות חייל, למנף את המקצוע למקומות ראויים ולהגביה עוף. שתהיו כולם בריאים ומאושרים. מודה לכם, כל אחד ואחת, עבור מי שהייתם לי, אנשים טובים באמצע הדרך.

"חיבוק גדול, אוהבת אתכם וכבר מתגעגעת. תמיד שלכם, חתומה בנשיקות – ירדנה שפיר".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email