סקר מקיף מצביע על ירידה בהכנסותיהם של כשליש מסוכני הביטוח בגרמניה

כך עולה מסקר אינטרנטי שנערך בקרב 4,000 סוכני ביטוח וברוקרים • הברוקרים בבריטניה מודאגים מספקים בתעשיית הביטוח שאינם חברות ביטוח • וגם ניסוי דיגיטלי בביטוח דירות בצרפת
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לשכת סוכני הביטוח בגרמניה, BVK, אשר הינה חברה באיגוד לשכות הביטוח באירופה, BIPAR, פרסמה בחודש יוני את תוצאות הסקר האינטרנטי שנערך בקרב יותר מ־4,000 סוכני ביטוח וברוקרים. חלק מהשאלות שנשאלו היו כלליות וחלקן ממוקדות שנעו בין המטרות מקצועיות של סוכני הביטוח למצבם האישי.

מהסקר ניתן להביא מספר ממצאים. ראשית, עולם הסוכנים מזדקן, וזה לא הולך להשתנות בקרוב: רק 23% מהם מתחת לגיל 40 .43% מעל לגיל 50. בעשור הבא נראה פרישה של מתווכי ביטוח רבים, עם צורך הולך וגובר לצעירים ודור חדש חדור מוטיבציה. זו הסיבה שחשוב להתחיל לפעול כבר עכשיו כדי להפוך את מקצוע סוכן הביטוח למושך ואטרקטיבי יותר לדור הצעיר.

ממוצע היקף הפרמיות של סוכני ביטוח (לא כולל ביטוחי חיים ובריאות) הוא 984,216 יורו, עם תוצאות שנעו בין פחות מ־200,000 יורו ליותר מ־3,000,000 יורו. 60% מהסוכנים הצליחו להגדיל את היקף הפרמיות בהשוואה לשנה הקודמת, ו־20% שמרו על אותו היקף. 45% מהסוכנים הצליחו להגדיל את העמלות, 25% מהסוכנים נשארו ללא שינוי, ו־28% רשמו ירידות בעמלות בהשוואה לשנה שעברה.

לדברי BVK (לשכת סוכני הביטוח והברוקרים הגרמנית) יכולת הקיום ארוך הטווח של תיווך הביטוח מותנה בשלושה ערכי ליבה: איכות ייעוץ, יכולת יזמית ויושר עסקי.

בריטניה: ברוקרים מודאגים

בחודש אוגוסט ערך העיתון הבריטי לסיכוני ממשל ותאגידים "אסטרטגיית סיכונים" סקר שמצא, כי 25% מהברוקרים מאמינים, כי שירות הניתן על־ידי גופים שאינם חברות ביטוח הוא האיום הגדול ביותר על הכנסה ב־10 השנים הבאות.

"למרות שעלות הביטוח תמיד יהיה חשוב, רבים סבורים כי המוצרים יצטרכו להיות מותאמים לאדם, להתנהגויות ולצרכיו. גם אם כל לקוח מונע על ידי מחיר, ישנם מניעים נוספים כמו קבלת כיסוי מתאים ושירות טוב. העתיד ישקף צורך ברמות הגבוהה של מקצועיות ושירות לשימור לקוח ולגידול של העסק", אמר אחד הברוקרים לעיתון.

רוב המשיבים הודו, כי הם עדיין רואים בטלמטיקה (טכנולוגיה המחברת בין מידע לטלקומוניקציה) מוצר נישה. עם זאת, הפוטנציאל של המכונית המחוברת ומשדרת את נתוני הנהיגה של הרכב או הנהג, הם שיעצבו את ענף ביטוח רכב בעתיד. לדברי אסטרטג ביטוח, הטכנולוגיה למכוניות אוטונומיות אשר יתפתח במהלך השנים הבאות, תהיה להפחית את הסיכון של תביעות ופרמיות. 75% מהברוקרים, שהשתתפו בסקר, מאמינים כי הצרכן יהיה מוכן לשתף נתונים בעולם מחובר יותר בתמורה להנחות.

צרפת: ביטוח בעידן הדיגיטלי

החל מהחודש הבא (אוקטובר) תחבר חברת הביטוח צרפת Axa 2,000 לקוחות בעלי ביטוח דירה למוקד מיוחד. בדירות המבוטחים יותקנו מכשירים רבים ושונים, ממצלמות אבטחה ועד גלאי עשן מסביב לבית, וכל המכשירים יהיו מחוברים ללוח בקרה אחד בשם "MonAxa". לכל לקוח תהיה אפליקציה בטלפון הנייד בשם (MyAxa).

יישום זה מאפשר ללקוח להפעיל מרחוק או לבטל את ההתקנים – ולהודיע למוקד במקרה של חדירה או נזק. אם זה יקרה, ישנה אפשרות להפעיל את המצלמות ולראות את הבית, ואם יש צורך, להתקשר לשכן, להזעיק את הרשויות, קשר סיוע AXA, לדווח תביעה ועוד. במהלך תקופת הניסיון של שישה החודשים של מוצר חדש זה, יאספו נתונים רבים אשר אמורים לשמש את חברת הביטוח AXA מאוחר יותר לעצב מחדש פוליסה לביטוח דירה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email