ירידה ברווחי חברות הביטוח ברבעון השני; הסיבה העיקרית: הריבית הנמוכה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברות הביטוח רשמו תוצאות מאכזבות ברבעון השני של 2014, בעיקר של הריבית הנמוכה במשק, שמחייבת את החברות לעדכן את התחייבויותיהן בגין חוזי הביטוח. כך, חברת מנורה מבטחים, דיווחה על ירידה של 58% ברווח הכולל ברבעון – 37 מיליון שקל, לעומת 88 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הכולל של מנורה מבטחים במחצית הראשונה של השנה הסתכם ב-197 מיליון שקל אל מול רווח כולל של 229 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד – ירידה של 14%.

חברת כלל ביטוח ביצעה ברבעון השני הפרשות בהיקף של כ-102 מיליון שקל לאחר מס לעתודות ביטוח החיים, בשל סביבת הריבית הנמוכה. זו הסיבה העיקרית לצניחה של כ-97% ברווח הנקי שהסתכם בפחות מ-4 מיליון שקל, תוך שהרווח הכולל ירד בכ-64% לסך של כ-50 מיליון שקל.

סך הכל, בחצי השנה הראשונה של השנה, הפרישה כלל לעתודות בביטוחי החיים ובביטוח הכללי, כ-133 מיליון שקל לאחר מס, מה שהיה הסיבה העיקרית לקיטון של כ-30% ברווח הנקי במחצית לכ-159 מיליון שקל. כשמביאים בחשבון רווחי השקעה שנזקפו להון, נרשמה עלייה מתונה של 3% ברווח הכולל שהסתכם במחצית השנה הראשונה בכ-251 מיליון שקל.

מנכ"ל כלל ביטוח איזי כהן, אף צוטט בגלובס כמי שאומר: "זו היתה השנה הקשה בקריירה שלי" גם הראל חברה לביטוח דיווחה על ירידה ברווחים, תוך שירידות הרבית האחרונות חייבו את החברה לרשום הוצאה חד פעמית גדולה ולהגיע הפסד לאחר מס של 81 מיליון שקל. סך הכל הרווח הנקי ברבעון השני עומד על כ-86 מיליון שקל, ירידה של 25% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. דווקא חברת מגדל דיווחה על רווח כולל של 95 מיליון שקל ברבעון השני, לעומת 61 ברבעון המקביל אשתקד – עלייה של 55%. עם זאת, גם מגדל נאלצה להפריש סכום של 155 מיליון שקל, בשל הריבית האפסית השוררת במשק.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email