ישראל במקום ה-35 במדד חוסן סקטור הביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ישראל ממוקמת במקום ה-35 מתוך 130 המדינות במדד חוסן סקטור הביטוח שעמד במבחן במגפת הקורונה. זהו המדד של ענק הביטוח המסחרי FM Global.

10 המדינות שעומדות בראש מדד החוסן הביטוחי הן: נורבגיה, שוייץ, דנמרק, גרמניה, שבדיה, פינלנד, לוכסמבורג, אוסטריה, ארה"ב מרכז, ארה"ב מזרח.

מאידך, 10 המדינות שסוגרות את המדד הן: האיטי, ונצואלה, אתיופיה, צ'אד, לבנון, איראן, מוזמביק, מאלי, נפאל, ניקרגואה.

נורבגיה. המדינה בעלת החוסן הביטוחי הגבוה בעולם, לפי דרוג FM Global. צילום: shutterstock

תקדים בצרפת: בית המשפט הורה לפצות על נזקי הקורונה

בית משפט צרפתי פסק בסוף השבוע שחברת הביטוח AXA נדרשת לפצות בעל מסעדה על נזקי מגפת הקורונה. הפיצוי יכסה חודשיים של הפסד הכנסות עקב המגפה. זהו פסק דין תקדימי הפותח את הדלת לגל תביעות נגד חברות הביטוח בדרישה לקבל פיצוי על נזקי הקורונה.

התביעה הוגשה על ידי מסעדן צרפתי בעל 4 מסעדות בפריז. בתביעתו דרש מהמבטחת AXA כי תכסה את ההפסדים התפעוליים שנגרמו עקב הוראת הממשלה הצרפתית לסגור את המסעדות באמצע מרץ. זו הייתה הוראה למסעדות, ברים ומועדוני לילה במטרה לבלום את מגפת הקורונה.

בית המשפט הצרפתי פסק שההוראה האדמיניסטרטיבית לסגור את המסעדות מעניקה למסעדות את הזכות לכיסוי ביטוחי כאשר נגרם שיבוש עסקי.

המבטחת הצרפתית טענה מנגד שסיכון המגפה לא נכלל בכיסוי הביטוחי שרכש המבוטח. היא הזהירה שחיובה לפצות את המסעדן יחייב את המבטחים הצרפתים והם יצטרכו לפצות בסכום שעשוי להגיע לכ-20 מיליארד אירו. דבר זה יגרום להפסדים לסקטור הביטוח.

אנליסטים מעריכים שפסק הדין הצרפתי יגרור גל תביעות של מסעדות, בתי קפה ומועדוני לילה בבריטניה וארה"ב. המסעדות ובתי הקפה הזהירו מצעדים משפטיים נגד חברות הביטוח שסירבו לפצות על נזקי קורונה למרות פוליסות הביטוח שנרכשו בשנים האחרונות. חברת AXA מתכוונת לערער על פסק הדין בטענה שהכיסוי הביטוחי אינו כולל מגפות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email