כ־600 בקשות לפיצויי רכוש בעקבות האירועים האחרונים בדרום

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

רשות המסים דיווחה השבוע כי בעקבות אירועי הלחימה בדרום, הגיעו אליה 435 בקשות לפיצויים על נזקים שנגרמו לרכוש. ברשות מעריכים כי מספר הפניות צפוי להסתכם בכ־600. היקף הנזקים יסתכם בעשרות רבות של מיליוני שקלים. רוב הפניות נוגעות לפיצויים על מבנים שניזוקו (291 מתוך 435) כמחצית מהן מתושבי אשקלון. 137 מהפניות הינם בגין נזקים לרכב, ושבע פניות הינן בגין נזק חקלאי.

37 מהפניות הינן בגין נזק לכלי רכב | צילום: Shutterstock

עוד נמסר, כי נכון ליום א' בשעה 12:00 הגיעו צוותי הרשות לכ־70% מהפונים, מדובר בכחמישה עשר צוותים הכוללים שמאים, מהנדסים ועובדים נוספים המטפלים בפניות שהתקבלו. במסגרת הטיפול, עשר משפחות פונו לבית מלון במימון הקרן וכן הוצבה שמירה בארבעה מבנים. יש לציין כי כדי להגיש תביעה, על הניזוקים להגיע לאחד ממשרדי מיסוי מקרקעין ומס הכנסה עם אישור משטרה המאשר כי הנזק שנגרם לרכוש הינו עקב פעולות איבה/פיגוע. בנוסף, יש לצרף את המסמכים הרלוונטיים בהתאם לאופי הנזק. הפקיד יפתח תביעה בגין אותו נזק ויפנה לגורם המתאים לצורך המשך טיפול.

ניתן גם להגיש תביעה מקוונת לנזק ישיר גם באמצעות המחשב או הסמארטפון. היישום כולל סרטון הדרכה המציג את תהליך מילוי התביעה והגשתה. עם שליחת התביעה המקוונת מתקבל מספר תביעה, באמצעותו ניתן לברר את התקדמות הטיפול בתביעה. על פי הנוהל, הודעה על נזק יש להגיש בתוך שבועיים מיום קרות הנזק. את התביעה עצמה לפיצויים יש להגיש בתוך שלושה חודשים מיום קרות הנזק.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email