כחלון: "בשנים האחרונות הרשות פעלה באומץ ובמרץ לטובת החוסכים והמבוטחים"

סגן שר האוצר: "מי שראה את המתקפות נגד הממונה של בעלי האינטרס הבין כמה חשוב שהרשות תהיה עצמאית"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"הרשות מפקחת היום על 1.5 טריליון שקל, סכום הצפוי לגדול עם השנים, ועל מעל מאה גופים מוסדיים. לכן, ראיתי חשיבות גדולה להפוך את אגף שוק ההון באוצר לרשות עצמאית. לרשות שוק ההון תפקיד מאוד משמעותי בהגנה על ציבור החוסכים לפנסיה ועל המבוטחים.

"בשנים האחרונות הרשות פעלה באומץ ובמרץ לטובת החוסכים, המבוטחים וכלל אזרחי ישראל. הצעדים שהובילה הרשות נושאים פרי יום־יום, ואני רוצה שתדעו שאני גאה על פועלכם. הרשות מהווה דוגמא לרגולטור אשר שם לנגד עיניו את טובת הציבור, קידום תחרות, הורדת יוקר המחייה, שיפור השירות ושמירה על האינטרס הציבורי. במסגרת זו, אני מברך על כניסתן של שתי חברות ביטוח חדשות שיגבירו את התחרות על המחיר וישפרו את חווית השירות שיקבל הציבור".

סלינגר | צילום: דוברות האוצר

כך אמר שר האוצר משה כחלון בכנס רשות שוק ההון שהתקיים השבוע בתל אביב במלון "הרודס". סגן שר האוצר יצחק כהן אמר בנאומו בכנס: "תכף אנו מציינים 20 חודשים להקמתה של רשות שוק ההון. בתור אחד שזוכר את חבלי הלידה של הקמת הרשות, אני נרגש לראות את הרשות עצמאית, יוזמת, ואפקטיבית".

סגן השר יצא נגד מותחי הביקורת על הממונה דורית סלינגר ואמר: "כל מי שראה את המתקפות של בעלי האינטרס נגד הממונה, בוודאי הבין כמה חשוב שהרשות תהיה עצמאית. וזו כמובן הזדמנות שוב לחזק את ידיה של הממונה על שוק ההון,ולאחל לה הצלחה בהמשך הדרך. על מנת שהרשות תוכל למלא את תפקידיה החשובים, זה מחייב אותה להיות רשות עצמאית וחזקה, רשות שלא רגישה לזעזועים פוליטיים ולטלטלות אחרות. אני חושב שכיום – 20 חודשים אחרי הקמת הרשות – לא נותר ספק אצל אף אחד לגבי צדקת המהלך הזה".

כהן סקר את פעילות הרשות לטובת הצרכן הקטן שלא יודע לקרוא את האותיות הקטנות של הפוליסה, וטען כי בעזרת הרשות הוא יכול "להסתכל ישר בעיניים לפנסיות, לביטוחים, ולחסכונות שלו. לגרום לכך שהצרכן הישראלי יהיה חכם, לא רק בנוגע למוצרים פשוטים, אלא גם בנוגע ל־1.7 טריליון שקל שהוא מפקיד אצל הגופים הפיננסיים. בשביל להגדיל את המודעות, הרשות הקימה את המסלקה הפיננסית, את 'הר הכסף', ואת 'הר הביטוח'. ככה כל אחד יכול למצוא את החשבונות האבודים שלו. רק לאחרונה, הרשות פרסמה את 'מדדי השירות'. כיום כל לקוח, יכול להיות חכם יותר, לדעת יותר, ולהבין יותר".

כהן פנה לראשי חברות הביטוח שישבו בכנס והדגיש כי הרפורמות עוזרות גם להן: "מדדי השירות נותנים לכם משוב אמין ומדויק, כיצד עליכם להשתפר. מהפכת הדיגיטציה שהרשות מקדמת, עוזרת לכם להיות מהירים, יעילים, ואפקטיביים יותר. ואם כבר הזכרנו חדשנות, תחום הביטוח בישראל, הוא תחום פורה, יש מקום להטמיע בענף זה חדשנות וטכנולוגיה. אם ישראל היא סטארט־אפ ניישן, אז גם הסקטור הפיננסי צריך להיות בחזית החדשנות העולמית".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email